Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

dajana 14:35, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
waska napisał(a)
Dajano że wzruszeniem Czytalam twoja historię.
Jestem wszczasnieta że te owoce są trujące...
Nie miałam o tym pojęcia...


Witaj Wasko ! To nie owoce Borówki amerykańskiej są trujące one są zdrowe i pełne witamin. Trujące są jedynie pierwsze zawiązujące się listki Te młodziutkie pąki ,póżniej już nie .Nie wiedziałam o tym dopóki nie przeczytałam ale było już po fakcie .Niestety wielu rzeczy nie wiemy a większość roślin tych pięknych jest trująca .Oczywiście nikt kwiatów nie jada ,,czy innych roślin Jednak powinniśmy mieć świadomość tego co sadzimy Na dzieci również należy uważać , im do głowy przychodzą różne pomysły Dziecko powinno się oprowadzić po ogrodzie , zapoznać z każdą roślinką wytłumaczyć i ostrzec przed zagrożeniem aby niczego nie brały do buzi myły raczki itd.Przydałby się wątek o roślinach trujących dla zwierząt i ludzi .Drugi o zdrowych,, które warto posiadać w swoim ogrodzie .Miło że zajrzałaś do mnie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Milka 14:37, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
już sobie radzisz gratuluję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
dajana 14:38, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
weronika77 napisał(a)
Dajanko, namęczyłam się z nauką linkowania.
Dla Ciebie napisałam "instrukcję" u mnie (żeby u Ciebie nie zaśmiecać). Wypróbuj np. z Rosa-plant, jak zajdzie potrzeba i się sprawdzi, to można przekopiować do Ciebie.Dobranoc![/quote


Zaraz spróbuję
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 14:41, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
czekam na tą różę
http://rosaplant.pl/roze-annie-laurie-mcdowell/p,211469,c,30080
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 14:41, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
czekam na tą różę
http://rosaplant.pl/roze-annie-laurie-mcdowell/p,211469,c,30080
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 14:43, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Okazało się Weroniko że umiałam tylko zapomniałam tak wklejałam muzykę .Buzka i wielkie dzięki
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Milka 14:57, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
fajna ta róża i rośnie do 360cm, mam pokusę, ale cena też niezła
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
dajana 15:39, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
No ceny tam są dosyć wysokie Irenko ale i róże z certyfikatem, oryginalne Przychodzą dobrze ukorzenione zdrowe i starannie zapakowane .Od Starkla tez są w porządku nie znam cen na Rosarium , Jest tam kilka róż które bym chciała zakupić ,nie ma jednak cennika wiec nie mam porównania.Ta róża jest bardzo ładna i podoba mi się jej wysokość kolor podobno pięknie też pachnie .Szukam dużych drzew bo nie mam czasu czekać zanim mi urosną,pewnie nie doczekam Chciałaby ładne świerki ,klika brzóz,i jeszcze jakieś ale nie wiem jakie .Pod lasem muszę zrobić żywopłot ale tez się zastanawiam z czego,, tam jest cień no może gdzieś przebija się nieśmiało słoneczko ale nie wiele .Cisy mi się podobają niestety są trujące i mają owoce ,,moja psinka nie zrozumie ze nie wolno ona jest indywidualistką nie do opanowania ,przynajmniej na razie .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Milka 15:44, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
coś tam znajdziesz dla siebie do ogrodu psiaki, mam ich 3 i różne z nimi w problemy w ogrodzie, normalne

no i zaszalałam i zamówiłam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
waska 17:08, 13 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
dajana napisał(a)

Dajano że wzruszeniem Czytalam twoja historię.
Jestem wszczasnieta że te owoce są trujące...
Nie miałam o tym pojęcia...


Witaj Wasko ! To nie owoce Borówki amerykańskiej są trujące one są zdrowe i pełne witamin. Trujące są jedynie pierwsze zawiązujące się listki Te młodziutkie pąki ,póżniej już nie .Nie wiedziałam o tym dopóki nie przeczytałam ale było już po fakcie .Niestety wielu rzeczy nie wiemy a większość roślin tych pięknych jest trująca .Oczywiście nikt kwiatów nie jada ,,czy innych roślin Jednak powinniśmy mieć świadomość tego co sadzimy Na dzieci również należy uważać , im do głowy przychodzą różne pomysły Dziecko powinno się oprowadzić po ogrodzie , zapoznać z każdą roślinką wytłumaczyć i ostrzec przed zagrożeniem aby niczego nie brały do buzi myły raczki itd.Przydałby się wątek o roślinach trujących dla zwierząt i ludzi .Drugi o zdrowych,, które warto posiadać w swoim ogrodzie .Miło że zajrzałaś do mnie


dobrze zrozumialam ale chyba w tym szoku tak napisalam
też jestem za watkiem który będzie informowal o takich rzeczach.
Rok temu ktoś mi powiedział że niedojrzale pożyczki mogą spowodować zoltaczke jeszcze w ten sam dzień owinelam je firanka dookola.
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies