Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

Pokaż wątki Pokaż posty

Czarodziejskie miejsce na ogród dajany

dajana 17:59, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Widzisz Wasko piękno tez potrafi być zgubne.O porzeczkach nie miałam bladego pojęcia.Planuję troszkę krzewów i drzew owocowych w swoim ogrodzie .Mam na razie agrest czerwony ,maliny bezkolcowe , jedną brzoskwinię i pigwę Nie mam jednak na dzień dzisiejszy jakiegoś konkretnego projektu ogrodu Sama jestem ciekawa co ja takiego stworzę ) Idę teraz z psem na spacerek kiedy wrócę odwiedzę twój ogród jestem go bardzo ciekawa .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
mira 18:41, 13 mar 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
dajana napisał(a)
No ceny tam są dosyć wysokie Irenko ale i róże z certyfikatem, oryginalne Przychodzą dobrze ukorzenione zdrowe i starannie zapakowane .Od Starkla tez są w porządku nie znam cen na Rosarium , Jest tam kilka róż które bym chciała zakupić ,nie ma jednak cennika wiec nie mam porównania.Ta róża jest bardzo ładna i podoba mi się jej wysokość kolor podobno pięknie też pachnie .Szukam dużych drzew bo nie mam czasu czekać zanim mi urosną,pewnie nie doczekam Chciałaby ładne świerki ,klika brzóz,i jeszcze jakieś ale nie wiem jakie .Pod lasem muszę zrobić żywopłot ale tez się zastanawiam z czego,, tam jest cień no może gdzieś przebija się nieśmiało słoneczko ale nie wiele .Cisy mi się podobają niestety są trujące i mają owoce ,,moja psinka nie zrozumie ze nie wolno ona jest indywidualistką nie do opanowania ,przynajmniej na razie .


Witaj Dajana!

ekstra strona z tymi różami - drogie ale pewnie od producenta to jest pokusa - ja zamówiłam już w Rosarium i z korzeniem są po 13 PLN a w doniczce po 16 PLN a takie angielskie po 36 PLN

nie mam dobrych doświadczeń z zakupami w sprzedaży wysyłkowej ale szukałam Chpina i tam jest i mam nadzieję że sie nie zawiodę - kupowałaś tam kiedyś coś - w Rosarium

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
malgocha1960 18:51, 13 mar 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Dajanko,nie mam borówki,ale wiele innych roślin,które są na pewno trujące.Moja Tosia tez jest nieokiełznana,będę musiała nad nią popracować.
Dzisiaj kupiłam sobie świdośliwe,jutro wsadzę tymczasowo do doniczki, w kwietniu wysadze do ogrodu.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
dajana 19:23, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
irena_milek napisał(a)
coś tam znajdziesz dla siebie do ogrodu psiaki, mam ich 3 i różne z nimi w problemy w ogrodzie, normalne

no i zaszalałam i zamówiłam


Kupiłaś rózę ? he,he, zaraziłam cię ,ciesze się bo będziemy w tym samym czasie ją sadzić Będziemy też miały porównanie u kogo lepiej się za klimatyzuję Do twoich róż jeszcze nie doszłam ,robię częste przerwy ,wiadomo obowiązki
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 19:25, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
malgocha1960 napisał(a)
Dajanko,nie mam borówki,ale wiele innych roślin,które są na pewno trujące.Moja Tosia tez jest nieokiełznana,będę musiała nad nią popracować.
Dzisiaj kupiłam sobie świdośliwe,jutro wsadzę tymczasowo do doniczki, w kwietniu wysadze do ogrodu.


Małgosiu jak wygląda świdośliwa? No wiesz ja jeszcze niekumata za bardzo .To drzewo ozdobne czy owocowe?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 19:25, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
malgocha1960 napisał(a)
Dajanko,nie mam borówki,ale wiele innych roślin,które są na pewno trujące.Moja Tosia tez jest nieokiełznana,będę musiała nad nią popracować.
Dzisiaj kupiłam sobie świdośliwe,jutro wsadzę tymczasowo do doniczki, w kwietniu wysadze do ogrodu.


Małgosiu jak wygląda świdośliwa? No wiesz ja jeszcze niekumata za bardzo .To drzewo ozdobne czy owocowe?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
malgocha1960 19:47, 13 mar 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Dajanko,kupowałam w briko ,ale jak byłam tam 8go marca kupiłam na ryzyk fizyk jakiś krzew,bo spodobał mi sie na obrazku,ani słowa po polsku,wszystko po łacinie.Okazała sie to kalina bonandeńska,która kwitnie jako jedyna w lutym i marcu.Wtedy też zwróciłam uwagę na ta świdośliwę,ale nie ryzykowałam już.W domu poczytałam na jej temat i okazało się,że owoce jej mają więcej witamin jak borówka, bardzo długo owoce utrzymują się na krzewie,wyrasta do 3 m wysokości.Pojechałam po nią do Brodnicy do brico/u nas nie ma tego sklepu/,a tam okazało się,że to jest towar zewnętrzny i każdy oddział zamawia sobie sam u swoich dostawców i nie było zupełnie nic.Zadzwoniłam do dziewczyny syna i przywiozła mi dzisiaj z Golubia.Zagmatwałam chyba całą historie.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
dajana 19:48, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
malgocha1960 napisał(a)
Dajanko,nie mam borówki,ale wiele innych roślin,które są na pewno trujące.Moja Tosia tez jest nieokiełznana,będę musiała nad nią popracować.
Dzisiaj kupiłam sobie świdośliwe,jutro wsadzę tymczasowo do doniczki, w kwietniu wysadze do ogrodu.


Miro w Rosarium jeszcze nic nie kupowałam ale widziałam własnie naszą rodzima różę Chopin i mam wielka na nią ochotę.Dzięki za podanie cen ,nie są drogie więc troszkę można zaszalećOj jak ja to lubię ,to taki kop do działania Róże kupowałam jedynie u Starkl i Rosa Plant..natomiast bardzo duzo innych roślin kupowałam na allegro ,oczywiście nie od handlarzy lecz w szkółkach Nigdy się nie zawiodłam Kupowałam hortensje ,żurawki ,hosty,perowska, prusznik,orliki ,zimowity kalinę koralową, pęcherznice diablo i żółte , tulipanowca dużego.,reszty nie pamiętam ale było tego sporo.Wszystkie były super zapakowane ,zdrowe i pięknie ukorzenione .Nie mam złego doświadczenia w kupowaniu na allegro póki co Sporo rzeczy kupuje Ostatnio udało mi się kupić w licytacji świetne fotele na taras w stylu skandynawskim (białe a obicie niebieskie paski ale zmienię na kratkę hi).Mam tez klamki do drzwi stylowe i sporo innych ciekawych przedmiotów .Nawet ikebanę do układania kwiatów ,ma 18 otworów i bardzo ładny kształt .Piszę do Miry a edytuje Małgosię ,ale ze mnie roztrzepaniec Przepraszam ,, nie będę już zmieniać ,następnym razem będę bardziej uważna ..Możesz napisać co było powodem niezadowolenia z zakupów na allegro?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 19:55, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
malgocha1960 napisał(a)
Dajanko,kupowałam w briko ,ale jak byłam tam 8go marca kupiłam na ryzyk fizyk jakiś krzew,bo spodobał mi sie na obrazku,ani słowa po polsku,wszystko po łacinie.Okazała sie to kalina bonandeńska,która kwitnie jako jedyna w lutym i marcu.Wtedy też zwróciłam uwagę na ta świdośliwę,ale nie ryzykowałam już.W domu poczytałam na jej temat i okazało się,że owoce jej mają więcej witamin jak borówka, bardzo długo owoce utrzymują się na krzewie,wyrasta do 3 m wysokości.Pojechałam po nią do Brodnicy do brico/u nas nie ma tego sklepu/,a tam okazało się,że to jest towar zewnętrzny i każdy oddział zamawia sobie sam u swoich dostawców i nie było zupełnie nic.Zadzwoniłam do dziewczyny syna i przywiozła mi dzisiaj z Golubia.Zagmatwałam chyba całą historie.[/quote

U mnie nie ma sklepów briko .Kupujesz nadal na ładne obrazki? hi ja tez ale nie mam co się z tobą równać Ty obcykana jesteś w tej dziedzinie a każdego sezonu to oczopląsu u ciebie w ogrodzie dostaję ,tyle masz cudnych roślin .Przynajmniej wiem co to jest ta śliwa Kwitnąca kalina w lutym ? rany to musi być zjawiskowe ,jaki kolor kwiecia Małgosiu? Gratulacje dla syna ty wiesz o co chodzi
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
malgocha1960 20:04, 13 mar 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Wiem Dajanko,nie chcę zapeszać.
Kwiaty na obrazku są prawie identyczne jak krzewuszka ,ale na innym zdjęciu jak widać cały krzew już wyglądaja zupełnie inaczejczas pokaże ,bo pewnie dużo wody upłynie zanim ona zakwitnie.Poczytaj sobie w necie,nie wiem czy za taka samą ,ale facet pisał,że 2 lata temu zapłacił 120 zł,a ta kosztowała 8,50
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies