Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 13:36, 27 paź 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Ja też wysypuję resztki po obieraniu grzybów w te miejsce, na razie rosną tylko takie, których mąz nie lubi to nie zbieramy, zapomniałam jak się nazywają. Ja mam te drzewa posadzone w kącie ogrodu, taki trójkąt, spory jest, zmierzę , bo sama jestem ciekawa ile ma metrów. Trawnika jest sporo, ale ciągle wysadzam z tego lasku jakieś krzewy, bo mają za ciasno w miarę jak się rozrastają. Wiosną wysadziłam trzy krzewy rododendronów, należałoby się znów dwa wysadzić. Moja rosnąca tam Simona ma chyba ponad cztery metry średnicy.
U nas pada, ale przejdę się do ogrodu i zrobię jakieś zdjęcia.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ElzbietaFranka 21:09, 27 paź 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Sonia u Danusi Ogród ... Chcesz róże w kolorze białym lub kremowym.
Zależy jakie chcesz ładna róża jest róża Artemis kwitnie non stop do tej pory.
Przepiękna róża wielkokwiatowa jest róża Madame Amisette. Przeczytaj mam obydwie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:17, 27 paź 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Monika83 napisał(a)
Garden od Roses też mam od dłuższego czasu na liście chciejstw, barwą podobna do Pastelly tylko kwiat większy. Ja z różami zaczełam od zeszłego roku więc też krótko mam, ważne żeby nie sadzić ich za głęboko a będzie ok



Musi być przykryte 4cm miejsce szczepienia. Róża ma dosyć głęboki korzeń nawet 0,5 metra. I dlatego
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 21:30, 27 paź 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8824
Sonka napisał(a)
Ogrodowo


Piękny widok, różaneczniki, hortensje i drzewa ogromne, właściwie to ogród niczym park.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 16:30, 29 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Przepiękny jest ten zakątek z ławeczką. Bardzo naturalnie wygląda i ma specyficzny klimat.

Różom dodaj do dołka przekompostowany obornik i glinę. Jeśli masz piaszczystą glebę, to dołek pod róże wykop ponadwymiarowy, tak aby zasobności glebowych wystarczyło na kilka sezonów. Każdego roku zasilaj je wiosną garścią granulowanego obornika w kwietniu i po pierwszym kwitnieniu, jesienią podsypuj kompost, a zimą (jeśli masz kominek) podsyp popiołem z drewna liściastego.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Sonka 19:23, 29 paź 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Haniu, dziękuję za cenne wskazówki, mam kominek,mam obornik złożony od wiosny, tak że będę sadzić i mam nadzieję na piękne kwiecie.
A tak w ogóle, to bardzo się cieszę,że podobają Wam się moje chaszcze, jak to mąż mówi.
Dziękuję za każdą wskazówkę.
Rododendrony mam piękne i zdrowe ale z różami trudniej.
I zmierzyłam swój kąt ogrodowy.W miejscu gdzie zaczynają się świerki szerokość wynosi 5 metrów od płotu,dlugość 20 metrów aż do rogu działki.W druga stronę 16 metrów. Zmierzyłam przekrój od rogu do końca rabaty- 15 metrów.Wstawiam parę zdjeć.

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 19:31, 29 paź 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
W druga stronę,

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 19:48, 29 paź 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 20:03, 29 paź 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Dalej
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 10:53, 02 lis 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Trochę jesieni,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies