Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

mirkaka 15:16, 24 paź 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633


Co za wspaniały klimat ma to zdjęcie Czy Ty masz tam las, czy to tylko iluzja zdjęcia?

Bukietówki u Ciebie cudnie przebarwione i ogromne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kontonaogrod 15:21, 24 paź 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1763
Ile lat mają Twoje świerki? To serby? EKSTRA, też chcę!
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Sonka 16:07, 26 paź 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Moniko, to jeszcze Cię dopytam,bo ja mam ziemię piaszczystą, kupiłam glinkę do sadzenia róż, będę ją mieszała z kompostem i ziemią rodzimą, mam też mączkę bazaltową, też dodam. Jaka masz ziemię u siebie i czy dodajesz glinki? mączki bazaltowej?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pragnę mieć choć kilka pięknych róż a do tej pory nie bardzo mi się udawały.Kiedys kupiłam różę Luis Odier, katastrofa, choć u innych pięknie rośnie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 16:16, 26 paź 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
mirkaka napisał(a)


Co za wspaniały klimat ma to zdjęcie Czy Ty masz tam las, czy to tylko iluzja zdjęcia?

Bukietówki u Ciebie cudnie przebarwione i ogromne


Mam świerki i jodły sadzone ok.20 lat temu, są już bardzo wysokie, boje się, że jeszcze trochę i będę musiała je wycinać,dlatego pod nimi mam posadzone cisy, od strony ogrodu rododendrony a za świerkami z drugiej strony różne liściaste, dorenbosa, dwa grujecznik, cyprysika, sosnę himalajską,świerka chyba wschodniego piękny jest.Za drzewami jest droga, taka dojazdowa a za drogą las.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 16:24, 26 paź 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Pokaże Wam moje cisy sadzone w zupełnym cieniu, pod tymi jodłami i świerkami, podlewane z rzadka albo wcale.
Serby mam z drugiej strony ogrodu, są przycięte chyba na 3 metry wysokosci.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 16:31, 26 paź 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
W tym kącie co spadnie to zostaje, igły liście, gałązki itp. Był tam biały piasek, teraz jest spora warstwa próchnicznej ziemi.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Monika83 17:57, 26 paź 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
Sonka napisał(a)
Moniko, to jeszcze Cię dopytam,bo ja mam ziemię piaszczystą, kupiłam glinkę do sadzenia róż, będę ją mieszała z kompostem i ziemią rodzimą, mam też mączkę bazaltową, też dodam. Jaka masz ziemię u siebie i czy dodajesz glinki? mączki bazaltowej?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pragnę mieć choć kilka pięknych róż a do tej pory nie bardzo mi się udawały.Kiedys kupiłam różę Luis Odier, katastrofa, choć u innych pięknie rośnie.
Ja też mam ziemie piaszczystą a róże sadziłam dodając tylko sporo ziemi kompostowej a na koniec wyściółkowane korą, a mączki bazaltowej i glinki nie dodawałam. A róże które zakupiłam to tylko w donicach, z gołym korzeniem nie kupuje bo różnie znimi jest albo przyjmną się albo i nie.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 18:00, 26 paź 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3030
Sonka napisał(a)
W tym kącie co spadnie to zostaje, igły liście, gałązki itp. Był tam biały piasek, teraz jest spora warstwa próchnicznej ziemi.
Po latach to super materia i próchnica powstała
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
LIDKA 22:32, 26 paź 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7204
Myślę że glina do róż do dobry pomysł. One lubią.
Pozdrawiam
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
mirkaka 09:43, 27 paź 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
Sonka napisał(a)


Mam świerki i jodły sadzone ok.20 lat temu, są już bardzo wysokie, boje się, że jeszcze trochę i będę musiała je wycinać,dlatego pod nimi mam posadzone cisy, od strony ogrodu rododendrony a za świerkami z drugiej strony różne liściaste, dorenbosa, dwa grujecznik, cyprysika, sosnę himalajską,świerka chyba wschodniego piękny jest.Za drzewami jest droga, taka dojazdowa a za drogą las.


Jak szeroki masz ten pas leśny do płotu? Mam podobnie, świerki bliżej ogrodu a za nimi dosadzam różne inne drzewa, krzewy. Też mam potem drogę, tylko u mnie nie ma już lasu a w planach szosa dwupasmowa
W każdym razie u mnie ten pas to mój tzw lasek a u Ciebie ile ma szerokości Twój lasek, pokazuj więcej zdjęć tego miejsca, to zawsze coś fajnego, naturalnego.
W moim lasku w tym roku pod brzozami wyrosło 5 koźlarzy, wysypywałam zawsze resztki po grzybobraniu i czyszczeniu grzybów, musiała się utworzyć naturalna grzybnia
Ja sadziłam swoje świerki trochę wcześniej niż Ty, jakieś 25 lat temu. Moje niestety cierpią z powodu suszy, i kornik je też atakuje, więc też myślę, że kiedyś będą do wycięcia, a szkoda, bo bardzo je lubię, i nie przeszkadza mi że są wielkie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies