Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

mirkaka 17:54, 02 lis 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Super zdjęcia, inaczej pokazałaś swój ogród 15m po skosie to całkiem fajny kawałek lasku
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
LIDKA 19:25, 02 lis 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7050
Rododendrony masz godne pozazdroszczenia. W okolicy ławki wygląda super.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Sonka 20:24, 02 lis 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Lidia, w rododendronami się wyspecjalizowałam, fakt,są gęste, zdrowe, mam jednego cherlaka, bardzo jest wrażliwy a do tego uwielbiany przez opuchlali, ale kwiaty ma piękne.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Kontonaogrod 08:35, 03 lis 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1626
Twoje chaszcze Krysia są super Sama się szykuję za posadzenie kawałka "lasu", świerki w jednym miejscu i brzozy w drugim, podsadzone rodkami

pięknie to wygląda u Ciebie
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Sonka 18:14, 03 lis 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Tak mam, tyle, że mieszane są drzewa iglaste i liściaste.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ewsyg 18:38, 06 lis 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Krysiu.
Niestety długi czas nie miałam internetu i nie mogłam odpisać na Twoja pytanie w sprawie róż. Przeczytałam kilka postów i wiem, że już zamówiłaś róże. Napisz proszę jakie róże zamówiłaś. Przed sadzeniem trzeba namoczyć im korzonki. W pierwszym roku po posadzeniu nie zasila się rośliny, która najpierw ma zbudować korzeń, a potem dopiero zasila się, żeby budowała koronę. Takie rady dawała Danusia, a ja z nich korzystam.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Sonka 08:35, 08 lis 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Ewa, kupiłam i już posadzone, oczywiście moczyłam kilka godzin w wodzie. Plan był taki, żeby posadzić Baronesse, jedną odmianę na całą rabatkę, ale jak zaczęłam przeglądać róże to przepadłam i posadziłam kilka sztuk, zobaczę jak będą rosły. Posadziłam same rabatowe:
POTROROŻ
BARONESSE
GARDEN OF ROSES
BAD BIRNBACH
FREIFRAU CAROLINE

Kupiłam mieloną glinkę, dałam sporo kompostu własnego i ziemię rodzimą, wymieszałam, duże dołki, głęboko do dołu dałam przekompostowanego obornika, tak, by korzenie go nie sięgały.
Mam dwie Angele i dwie róże Rapsody in Blue, pierwsza rośnie za blisko rodo i ma za dużo cienia i musiałabym ją przesadzić, druga rośnie w słońcu i nawet ma się dobrze, ale jej kwiaty są bardzo nietrwałe, rośnie bardzo wysoko, pomimo cięcia. Mam jeszcze różę Louise Odier, właściwie to chciałam ją wyrzucić, ale jeszcze dam jej szansę i przesadzę w inne miejsce. To ona tak mnie konsekwentnie zniechęciła do róż.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Adela 16:31, 09 lis 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Sonka napisał(a)
Już jesień,

Krysiu - piękny masz ogród. Dla mnie jego oglądanie jest różanecznikową terapią. Podobnie jak ogród Mirki - też cudowny. Ja już takiego nie doczekam się. Ale mam namiastkę i to mnie cieszy.
Zacytowałam post z hortensją bukietową pięknie przebarwioną. Co to za odmiana? Żadna z moich nie ma tak intensywnego koloru.
Pozdrawiam serdecznie

Mam róźę Bad Birnbach. Kwitnie nieustannie do teraz, ale śmieciuch z niej okropny. W końcu przecieź coś musi zrobić z przekwitlymi kwaiatami.
____________________
Ela - Moja ostoja
mirkaka 10:17, 23 lis 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Sonka napisał(a)
Ewa, kupiłam i już posadzone, oczywiście moczyłam kilka godzin w wodzie. Plan był taki, żeby posadzić Baronesse, jedną odmianę na całą rabatkę, ale jak zaczęłam przeglądać róże to przepadłam i posadziłam kilka sztuk, zobaczę jak będą rosły. Posadziłam same rabatowe:
POTROROŻ
BARONESSE
GARDEN OF ROSES
BAD BIRNBACH
FREIFRAU CAROLINE

Kupiłam mieloną glinkę, dałam sporo kompostu własnego i ziemię rodzimą, wymieszałam, duże dołki, głęboko do dołu dałam przekompostowanego obornika, tak, by korzenie go nie sięgały.
Mam dwie Angele i dwie róże Rapsody in Blue, pierwsza rośnie za blisko rodo i ma za dużo cienia i musiałabym ją przesadzić, druga rośnie w słońcu i nawet ma się dobrze, ale jej kwiaty są bardzo nietrwałe, rośnie bardzo wysoko, pomimo cięcia. Mam jeszcze różę Louise Odier, właściwie to chciałam ją wyrzucić, ale jeszcze dam jej szansę i przesadzę w inne miejsce. To ona tak mnie konsekwentnie zniechęciła do róż.


Nie znam tych nowych róż które kupiłaś, ale mam Rhapsody, posadzone trzy słabe krzaki w jeden dół, lubię tę różę, to prawda, u mnie też rośnie dość wysoko, u mnie posadzona pod tujami jako drugi plan dla bylin, jest zdrowa Chyba woli półcień, wtedy kwiaty będą trwalsze
LO nie miałam nigdy ale moja siostra ją miała, wywaliła ją bo strasznie jej chorowała.
Angelę też mam siostra, jest z niej bardzo zadowolona
Róże które u mnie słabo rosną i chorują wywalam bez skrupułów,
Ja w tym roku kupiłam 3 nowe , polecane jako zdrowe, Sibelius, Dinky i Alden Biesen
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kontonaogrod 10:01, 24 lis 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1626
Nowa różanka! Czekamy na czerwiec w takim razie
Też jestem ciekawa tej hortensji, Vanille Fraise?

pozdrawiam serdecznie
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies