Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 16:44, 01 lut 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Kochani te ogłowione drzewa to katalpy, do jesieni mają przyrosty dwumetrowe. Dla jasności podaję,że te zdjęcia są z wiosny ubiegłego roku, zwykle w marcu tniemy katalpy, nie chcę ogromnych drzew, dlatego są tak mocno obcinane.
Mirko, zajrzałam na Ogrodowisko i trafiłam na Twój wątek i piękne zdjęcia rodo, to mnie zmotywowało, by pokazać swoje. Będę wstawiała zdjęcia jak będą kwitły.
Adela, my ogrodnicy tak mamy, że ciągle szukamy nowości, inności, zmienności, ale i sytuacja zmusza nas do przesadzania i rozsadzania, bo rośliny przecież powiększają swą objętość , sadząc wydaję się że na lata wystarczy a to jednak szybciej niż nam się wydaje urośnie. Ja kiedy kupowałam i sadziłam rośliny były i małe i drogie, do tej pory rozsadzałam ale od wiosny biorę piłę, nie ma wyjścia i nie ma możliwości i siły też.
Danusia, zapraszam teraz i na wiosnę też.
Monika83, wydaje mi się, że niektóre pędy nisko leżące mogły się ukorzenić u Simony, jeśli tak jest, to mogę Ci podesłać, sprawdzę na wiosnę. To jest ogromy rododendron, rośnie szybko i szeroko.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 17:08, 01 lut 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
mirkaka napisał(a)
Też mnie ciekawi jakie drzewa tak ogłowiłaś?

Krysiu Ty masz nawodnienie dla rh ? Rosną pod tymi wielkimi świerkami, muszą mieć tam sucho?

Ogród wygląda o tej porze wyjątkowo świeżo i ładnie


Chyba nie mają sucho, podlewam z węża.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
anna_t 17:55, 01 lut 2022


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Sonka napisał(a)
Karola, ja też, dzisiaj obcięłam hortensje, miałam to zrobić przed wichurami, bo suche kwiatostany latają po ogrodzie i trawnik wygląda jakby nie był jesienią wygrabiony, zostały jeszcze Anabell.Dziękuję za komplement.
I ja czekam na zieleń i kolory.
to są te obcięte hortensje??
Jakieś giganty
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 17:56, 01 lut 2022


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Doczytałam że to katalpy...matko boska uff
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
daszum 19:06, 01 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Krysiu, ubiegłej wiosny kupiłam kilka rododendronów i azalii.
Wcisnęłam je w moim gąszczu ale na wiosnę będę przesadzać, bo cieniują je ogromne trawy.
U Ciebie są wspaniale eksponowane
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Sonka 10:47, 03 lut 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
daszum napisał(a)
Krysiu, ubiegłej wiosny kupiłam kilka rododendronów i azalii.
Wcisnęłam je w moim gąszczu ale na wiosnę będę przesadzać, bo cieniują je ogromne trawy.
U Ciebie są wspaniale eksponowane

Danusia u Mirki napisałam jak ja je sądzę, chociaż chyba Ci mówiłam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 05:57, 21 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Pokaż zdjęcie gdzie chcesz zrobić tę rabatę azaliową, tak z większej perspektywy. Japońskie posadź na brzegu a wielkokwiatowe w głębi, choć u mnie rabata z wielkokwiatowymi przechodzi w japońską bo tam jest więcej cienia, ale i tak wcisnęłam tam też wielkokwiatowe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 06:00, 21 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Ja bym jeszcze patrząc na zdjęcie z katalpami też tę rabatę z Rh zaokrągliła w kierunku katalp
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Monika83 08:11, 21 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Też bym tak zrobiła tak jak radzi mirkaka, zaokrągliłabym tą rabatę w stronę katalp, bardzo ładnie to by wyglądało
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
mirkaka 09:14, 21 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
I na dodatek zrobiłabym obwódkę albo wyznaczyła linię i robiłabym kanciki. Nadałoby to szyku całości
A po prawej stronie wysadziłabym tego jednego bukszpana na środku a resztę połączyłabym w jedną rabatę i podosadzała jakieś rośliny
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies