Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 08:23, 12 kwi 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Moniko, tak sklepy internetowe to porażka.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
daredevil 09:57, 12 kwi 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Najlepiej jechać gdzieś na żywo i widzieć co się kupuje. Chciałam czosnek niedźwiedzi to jedna baba na FB rzynęła 3,5 zł za cebulkę. Jedną! Pojechałam na ryneczek, facet sprzedawał kępy kopane z ogrodu po 8 zł.

Trzeba jechać pytać a najlepiej się z innymi ogrodomaniakami powymieniać czy odkupić, rośliny słusznych rozmiarów i nie wypadną po tygodniu czy dwóch jak niektóre moje zakupy... albamar porażka, ok zgodne gatunkowo ale powinny być 2-3-4x większe te ich sadzonki...

pozdrawiam serdecznie nie mogę się doczeać rododendronów u Ciebie
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Sonka 11:23, 12 kwi 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
daredevil napisał(a)
Najlepiej jechać gdzieś na żywo i widzieć co się kupuje. Chciałam czosnek niedźwiedzi to jedna baba na FB rzynęła 3,5 zł za cebulkę. Jedną! Pojechałam na ryneczek, facet sprzedawał kępy kopane z ogrodu po 8 zł.

Trzeba jechać pytać a najlepiej się z innymi ogrodomaniakami powymieniać czy odkupić, rośliny słusznych rozmiarów i nie wypadną po tygodniu czy dwóch jak niektóre moje zakupy... albamar porażka, ok zgodne gatunkowo ale powinny być 2-3-4x większe te ich sadzonki...

pozdrawiam serdecznie nie mogę się doczeać rododendronów u Ciebie


Masz rację Karola, ale nie zawsze sklepy stacjonarne albo inni ogrodnicy posiadaja. Moje kupione sadzonki mają po 4 listki a koszty jak za wypasioną sadzonkę.
Też czekam na kwitnienie rododendronów i azalii. Pierwszy już chyba zaczyna , dzisiaj zrobię zdjęcie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 16:39, 12 kwi 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Monika83 napisał(a)
Dokładnie dlatego też zajeło mi to dwa sezony na dopasowanie rodków pod wzgledem wyskokości, terminem kwitnienia w tym samym czasie i barwą kwiatów


Zazdroszczę, kiedyś o tym nie myślałam, i moje kwitną w różnych terminach.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Sonka 18:48, 12 kwi 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Ja do żywopłotu sadziłam późnokwitnące, żeby mieć pewność,ze pąki nie zmarzną, bo są bardziej narażone ze względu na to, że rosna na obrzeżach ogrodu. Białe to wecześnie kwitnąca część, i to druga połowka.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Monika83 09:35, 13 kwi 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Sonka napisał(a)
Ja mam posadzone Catawbijskie Boursault trzy sztuki co 2 metry, już niewiele im brakuje, by się stykały,( ładne duże krzaki, gęste ) dalej Tamarindos i Kazimierz Odnowiciel, ten jest nie trafiony, lużny rzadki, jakiś taki ciągle nie dopity,a następnie 6 sztuk białuch wcześnie kwitnących , sadzonych najwcześniej w moim ogrodzie Cunningham's White, widziałam je olbrzymie w ogrodzie czeskim, niby małe, ale gęste i wcale tak wolno nie rosną, kupione na początku ogrodowiska, tzw, owczym pędem.I jeszce jest Libretto.To jest z jednej strony, z drugiej jest inaczej.

Mirko, przychodzi taki moment,ze zdrowie zaczyna się sypać, mi się wydawało,że zawsze będę w dobrej kondycji i przyszedł moment załamania, posypało się dużo,cóż trzeba walczyć.
Jak już nie będę miała siły, to ogród będzie się składał głownie z krzewów i drzew.

Catawbijskie to są olbrzymy ale przy stawie myślałam o posadzeniu ich boursalut i grandiflorum i roseum elegans, umnie brzydki pokrój ma calsap taki mocno luźny.Białego też mam ale karłowego Cunninghams snow white 5 -6rok jest u mnie i nawet 1m wysokości niema. Libretto jest z tych o średniej wysokości?
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
daredevil 09:37, 13 kwi 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Czekam na Twoje rododendrony
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Monika83 09:51, 13 kwi 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
mirkaka napisał(a)


Zazdroszczę, kiedyś o tym nie myślałam, i moje kwitną w różnych terminach.
I też bardzo ładnie to wygląda Nova zembla w śodku przekwitając to kolejne po obu stronach ruszają z kwitnieniem. Ja jeden błąd popełniłam sadząc rodki z grupy yakushimum, strasznie od dołu się ogołacają gubiąc dużo liści i mają teraz takie gołe nóżki brasilia i goldcrone i w nogach mają teraz bergenie może trochę to zasłoni. Mam też inne z grupy hybrydum to te są ładne gęste krzaczki.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Sonka 20:34, 13 kwi 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Libretto mam dwa jeden jest spory drugi dużo mniejszy ale maja różne warunki, mają chyba z 10 lat.Kwitnie póżno i jest gęsty, ładny krzew.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Monika83 21:00, 13 kwi 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Sonka napisał(a)
Libretto mam dwa jeden jest spory drugi dużo mniejszy ale maja różne warunki, mają chyba z 10 lat.Kwitnie póżno i jest gęsty, ładny krzew.
Dobrze wiedzieć bo byłam przekonana że on dorasta do wys 1,30 max.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies