Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem

Sonka 11:40, 21 lut 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Dziękuję dziewczyny, idę zrobić zdjęcia. Katalpy są po drugiej stronie wjazdu.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 12:26, 21 lut 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Ogród teraz wygląda nieciekawe, jesteśmy otoczeni lasami, wielkimi brzozami, dębami i sosnami.Jesienią trawa była wygrabiona ale tego nie widać, ciągle nawiewa.
Nie wiem, czy widać na zdjęciu jak są azalie posadzone.W liniach prostych na obrzeżach i w środku mała Csardash a na obwodzie pontyjska.W miejscu rabaty rósł wielki jałowiec, który w ub.roku został wykarczowany.Na obrzeżu posadziłam trawkę hakonehloa Beni Kanze ( może trochę zniekształciłam nazwę), przesunę ją do przodu i w ten sposób powiekszę rabatę.Różanecznik Belami zabiorę stamtąd.

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 12:33, 21 lut 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Aktualnie jest tam 7 azalii, chciałabym dosadzić jeszcze 3. Z prawej strony rośnie Roseum English i tam zostanie, myślę , że stożek cisowy też stamtąd zabiorę albo zmienię mu miejsce.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 12:45, 21 lut 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Naszkicuję i wstawię zdjecie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 14:47, 21 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Naszkicuj, bo nie mogę się zorientować.
Pontyjska rośnie silnie, i u mnie jest największa, właściwie dwie mam wielkie, pontyjkę i cannon's double. Weź to pod uwagę, Csardas jest u mnie zdecydowanie niższa i wolniej rośnie.
Nie wiem ile tam jest miejsca, ale mi się wydaje że na 7 szt jest ciasno. Masz tam różne czy same Csardas i pontyjkę?
Krysiu a na prawo od tej rabaty jest ciąg dalszy? Rosną tam już Rh czy tylko ten Roseum English? On będzie wielki, jak będzie za blisko azalii to je pochłonie. Może trzeba jeszcze go odsunąć?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Sonka 08:59, 20 mar 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Mirko, miałam tyle chęci, ale brakło czasu i siły.Ostatnio męczą mnie choroby i urazy, najpoważniejsze, to to,że mam kolano do wymiany. Zostawiłam więc tę rabatę w kształcie jak była wcześniej.To jest okrąg o ok. 100 lub 110 stopni rozwarcia. Przesadziłam tylko dwie Csardzas i pontyjską a dosadziłam do białej Schneeköpfchen - SChneegold. Zobaczymy czy to się sprawdzi. W odległości ok 2 m rośnie Roseum Englisch, jest jakaś himeryczna, rośnie u mnie najgorzej z wszystkich. Jak zakładałam ogród, dostawałam głupawki, kupowałam bez składu i ładu a szczególnie rododendrony wszelakie. Teraz po 10 czy 11 latach urosły i przesadzenie ich jest konieczne, trochę je porządkuję, mam ich chyba trochę za wiele, wyrzucić nie potrafię, co nieco rozdałam. Mam taki zamysł, by rododendrony były żywopłotem, 13 sztuk mam posadzonych wzdłuż ogrodzenia, by w przyszłości osłaniały drogę.
Wyjdę póżniej i zrobię zdjęcie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 09:08, 20 mar 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Mam jakieś zdjęcia ubiegłoroczne.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 09:46, 20 mar 2022


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Monika83 17:44, 20 mar 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Sonka napisał(a)
Mam jakieś zdjęcia ubiegłoroczne.
.
Piękna jest ta azalia, ja mam o takim kształcie kwiatów różową Kilian. I do Homebusch też jest podobna tylko inny kolor
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 17:49, 20 mar 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Bardzo fajny pomysł z żywopłotem z rodków, też mi taka myśl chodzi po głowie żeby posadzić taki szpaler z rodków przy ogrodzeniu niedaleko stawu z tych najwyższych odmian.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies