Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 15:01, 22 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Pszczelarnio - wielkie dzięki za przepis na kompost. A jak duży ten kompostownik u Ciebie? Bo ja robię taki 1mx1m i ok 1,5m wysoki. To ile taczek mogę się spodziewać?
Wieloszka - dzięki za odwiedziny. Tutaj wiosna zawsze jest szybciej. Wpływy morskie! Ostatnio ze zdziwieniem przeczytałam, że Holandia jest w tej samej strefie co północne Włochy. No, ale jednak więcej opadów i bardziej wieje! Ale tulipany już rozkwitają, a dziś nawet widziałam taki ogródek, gdzie zaraz przekwitną. Bardzo nam się ta pięna pogoda teraz przydaje. Oby jak najdłużej.
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 15:03, 22 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Aha - i jeszcze chciałam zapytać czy moje dziecko wam się zupełnie nie podoba? Bo zawsze nad dziećmi są ohy i ahy, że takie śliczne i w ogóle, a tu cisza! No niech ktoś jakiś zachwyt z siebie wyda!
____________________
ogród w Holandi
Madzenka 19:47, 22 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agata córa jest cudowna!!!!!!! Napisz jak ma na imię, ile ma lat, czy uczysz ją polskiego ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata_chrosc... 20:25, 22 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
No nareszcie! Bo już się bałam, że nikt nie pochwali. Mówiłam, że na Ciebie można liczyć! Ma na imię Tessa (po naszemu Teresa), ma 3,5 roku. Ja z nią rozmawiam wyłącznie po polsku, ale ona jakoś zorientowała się bardzo szybko gdzie mieszka i że jak się wpadnie między wrony (...), no i gada prawie wyłącznie po noderlandzku. Polski rozumie, czasem wtrąci jakieś słowo, ale zdania buduje tylko po niderlandzku. Mam nadzieję, że to się zmieni.
____________________
ogród w Holandi
Juzia 07:40, 23 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Haha...Agatko, córka nie tylko się podoba, ale i zachwyciła!!! Lubię takie 'luzackie' i pomysłowe dzieci
Piaskownica - banał, taczka to jest to!
Chyba niezły z niej cwaniak, co ?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Danusza 07:52, 23 mar 2012


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
prace trwaja w tempie piorunującym Agato, córcia super
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Madzenka 10:12, 23 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agatko rozmawiaj z nią cały czas po polsku, będzie sie automatycznie przelaczala na dwa języki całkiem nieswiadomie. Pracowałam kiedyś u małżeństwa polsko- niemieckiego ich 5 letni synek prowadził jednocześnie konwersacje ze mną po polsku i z ojcem po niemiecku
I dzieci dwujezyczne wcale nie maja złego akcenty a przecież polski z mlekiem matki wyssala
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kwiatholandii 05:36, 25 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Marzena ma rację. My rozmawiamy z Aleksem po polsku i niderlandzku i on rozmawia z M. w jego języku, a ze mną po polsku. Automatem przechodzi I jesteśmy zdziwieni, że juz zaczął tak ładnie mówić i bardzo szybko jak na 21 mies.
A Tessa OCZYWIŚCIE SUPEROWA!!!!
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
agata_chrosc... 09:54, 25 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Niestety metoda rozmawiania w dwóch językach u nas się nie sprawdza. Tzn tak właśnie robimy czyli ja po polsku, papa po niderlandzku, ale mała nie przełacza się bynajmniej tylko zostaje twardo przy niederlandzkim. Może kiedyś...
A tymczasem prace ziemne trwają - właśnie powstał rów głebokości 70cm na kabel elektryczny do domku ogrodnika. A potem nad nim będzie rura nawadniająca. Tak wyglądały wykopki:

A w całkiem zapomnianej części ogródka znalazłam kolejny dowód na to, że wiosna przyszła:

To jest pierwiosnek zeszłoroczny - posadziłam go w zeszłym roku pod ścianą od pólnocnej strony tylko dlatego, że nie chciałam wyrzucać jak przekwitł. Jednak specjalnej nadziei na jego ponowne zakwitnięcie nie miałam. A tu taka niespodzianka!
I jeszcze kilka oznak wiosny, ale tym razem z sąsiedztwa.

____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 10:01, 25 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
I jeszcze kilka

____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies