Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 22:35, 27 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Dzięki dziewczyny za super rady. Szukam i szukam i zdecydować się nie mogę. Juz do traw od dawna się też przymierzam, nawet kupiłam dwie Carex Snowline - piękne, ale chyba za mało widoczne w tym cieniu. Raczej jako akcent niż wypełnienie. Nie zmarnują się - jest co najmniej kilka miejsc, gdzie będą pasowały.Te jasnoty to chyba jednak takie na prawdę piękne liście to w klimacie jeszcze cieplejszym niż u mnie mają. A u nas to będą takie malutkie, jakby chwast się jakiś przyplątał. No i moja obecna faworytka - brunnera! Jack Frost i Looking Glass - obie piekne i chyba dobrze będą sie też z hostami komponowały. Tylko, jak słusznie zauważyła ewalm - zimą znikną. A taka trzmielina jednak zostaje. Dałabys radę tę fotkę przesłać Marzenko? Może ktoś zidentyfikuje? Może by pasowała? ALe zawrót głowy! Nie wiadomo co wybrać. To jest ostatni brakujący element po tej stronie ogrodu. Cała reszta już jest, albo wiadomo co będzie jak się kupi. Tylko ten kawałek ciągle mnie męczy. Może konkurs ogłoszę?
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 13:00, 28 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
A tymczasem u mnie też zakwitły pierwsze tulipany

w zasadzie to one miały być białe, a są takie lekko żółtawe. Ale w sumie nie jestem drobiazgowa.
I jeszcze szafirki - już całym stadem, a nie pojedynczymi zwiadowcami
____________________
ogród w Holandi
agata19762 13:07, 28 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Witaj imienniczko piękne masz te tulipanki
pochodziłam, popatrzyłam oczka nacieszyłam....
pozdrawiam wiosennie
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
agata19762 13:08, 28 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
szafirki śliczniutkie, też baaaaaaaardzo je lubię
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Pszczelarnia 15:59, 28 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agato, nie wycinaj kwiatków bukszpanom, to żmudna robota. Poza tym one są miododajne, zostaw coś pszczołom.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewalm 16:01, 28 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Jasnota plamista jest niską, zadarniającą rosliną. Rozrasta się przez rozłogi. Ale z tym cieplejszym klimatem to tak nie jest - to roslina naturalnie wystepująca na przykład na całym obszarze Polski. Gatunek to faktycznie pospolity chwast. Odmiany ozdobne są bardziej "widoczne", i w Twoim klimacie poradzą sobie doskonale, ale i tak nadal będą niską zadarniającą rośliną, która znakomicie i skutecznie wypełnia przestrzeń między wyższymi roślinami. Wrażenie robi w większej masie, bo jest dość drobna.
Natomiast brunnera nie wytwarza rozłogów. A rozrastanie przez rozłogi to może być wada lub zaleta, zależy co się chce osiągnąć.
____________________
Ogródek na trzy lata
Joanka 19:03, 28 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Piękne tulipany
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
agata_chrosc... 19:41, 28 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Agata19762 dzięki za odwiedziny. Zapraszam częściej - tulipany dopiero zaczynają!
Pszczelarnia - tak na wszelki wypadek zapytałam, bo nigdy nie widziałam kwiatów na bukszpanie. Pewnie,że zostawię pszczołom!
ewalm - dzięki jeszcze raz. Ciągle mam zgryz.
Joanka - za tydzień powinny zakwitnąć czerwone i biało-czerwone. Bo taką rabatę patriotyczną zrobiłam
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 21:58, 29 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Hej - komórka rozebrana! Teraz trzeba jeszcze 20 cm betonu spod niej wykopać. A tymczasem chciałam Wam pokazać coś, co zrobiło na mnie pewne wrażenie. Nie miałam pojęcia, że produkcja roślin może tak wyglądać. Nic dziwnego, że Holendrzy z tymi swoimi sadzonkami są wszędzie! No sami popatrzcie: http://www.tuincentrum-houten.nl/bedrijfsfilm
____________________
ogród w Holandi
kwiatholandii 05:17, 30 mar 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Założę się, że Panowie sadzący roślinki to nasi rodacy
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies