Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

Justyna 23:07, 23 sie 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Agatko, podziwiam Twoje róże, cudne Ja zaczynam w tym roku przygodę z nimi. Na początek okrywowe.
Serdecznie
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Sabinka 17:07, 24 sie 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
agata_chroscicka napisał(a)
Sabinko, miło, że wpadłaś. Odpowiedziałam na Twoje pytanie w Twoim wątku. pozdrawiam


Dziekuje Ci, a ja odpowiedzialam u siebie ale i u Ciebie moge napisac Den Haag tam mieszkaja znajomi. Ale jesli masz cos ciekawszego i w cenach interesujacego jestem gotowa zjechac z trasy w poszukiwaniach Tak wiec z przyjemnoscia przyjme Twoje sugestie co do fajnych szkolek

dziekuje i buzkam
____________________
Ogród u Mayi
agata_chrosc... 19:03, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
KasiaWB napisał(a)
Agatko, proszę o zdjęcia ogrodu pozdrawiam


Kasiu, jak to miło Cię widzieć
coś nadrobię zaraz, ale cudów nie ma, bo brak wiosny nadal widać - wszystko mniejsze, mniej rozrośnięte, znowu przyjdzie czekac na kolejny rok
bardzo pozdrawiam i niedługo wpadnę do Ciebie
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:04, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Anita1978 napisał(a)


Ja też o zdjęcia się upominam! Chcę Twojego ogrodu!


Anita Balsam na moją duszę lejecie dziewczyny Strasznie dawno Was nie widziałam!
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:05, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Enya73 napisał(a)
Pozdrawiam Agatko


Anitko, pozdrawiam serdecznie i czekam na wiadomości czy i kiedy przyjeżdżacie
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:06, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
popcarol napisał(a)
Zaglądam, pozdrawiam!! foty imponujące


Karola, witaj Takie miłe twarze u mnie zagościły Pozdrawiam też bardzo ciepło
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:08, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Justyna napisał(a)
Agatko, podziwiam Twoje róże, cudne Ja zaczynam w tym roku przygodę z nimi. Na początek okrywowe.
Serdecznie


Justyna, witaj Miło , że róże Ci się spodobały. One wszystkie jeszcze na początku swojej drogi, ale jak zakwitną to i tak gapić się na nie można godzinami. Czekam na drugie kwitnienie niecierpliwie - bardzo opóźnione w tym roku przez tą okropną wiosnę a w zasadzie jej brak!
pozdrawiam serdecznie
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:23, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Sabinka napisał(a)


Dziekuje Ci, a ja odpowiedzialam u siebie ale i u Ciebie moge napisac Den Haag tam mieszkaja znajomi. Ale jesli masz cos ciekawszego i w cenach interesujacego jestem gotowa zjechac z trasy w poszukiwaniach Tak wiec z przyjemnoscia przyjme Twoje sugestie co do fajnych szkolek

dziekuje i buzkam


Sabinko, z Hagi do Boskoop to w polskich kategoriach jest rzut beretem. Prawdę mówiąc ja nie mam wiedzy na temat cisów na pniu bo takie rzeczy mnie nigdy nie interesowały. ZObacz sobie cisy, jakie można kupić w Esveld czyli dużej szkółce w Boskoop: http://www.esveld.nl/planten.php?categorie=coniferen&letter=t&group=taxus&ppagina=1
akurat na pniu tam nie ma bo to są dość specjalistyczne produkty. Ale jeśli zapytacie mailowo (angielski bez problemu) czy można u nich coś takiego kupić, a jeśłi nie, to gdzie, to na pewno odpowiedza. Ja niestety nie wiem bo się tym nie interesowałam.
Mam nadzieję, że znajdziecie coś ciekawego, ale tanio to może być trudno.
pozdrowienia
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:36, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
zacznę od prezentacji ciekawego gościa. dzięcioł raz na jakiś czas przylatuje i sprawdza czy aby wszystkie drzewa zdrowe tu widac jak szybko tłucze dziobem - aż się głowa rozmazała na zdjęciu

a tu lepiej, choc niedoskonałości aparatu nie pozwalają na jakieś spektakularne widoki

a poza tym chyba wreszcie podoba mi się prawa część ogrodu - jeszce mogą sie jakieś zmiany pojawić, ale generalnie lubię w tę stronę patrzeć


____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 19:52, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Druga strona natomiast to ciągle spora niewiadoma. Tulipany wywarły na nią duży i niestety nie specjalnie pozytywny wpływ. Zasłonięte jeżówki słabo wzeszły, niektóre w ogóle nie zakwitły. podsypane nawozem kłosowniki wyrosły dwa razy takie jak powinny i zasłoniły werbenę, przegorzany, mikołajki i miskanty. W efekcie te pozasłaniane słabo wyrosły. Dzielżany pięknie kwitną, ale też są za wysokie i się pokładły co zaburza kompozycję rabaty. No i tak dalej, i tak dalej. W przyszłym roku nieco inaczej z nią porozmawiam. Z tą rabatą znaczy
dominują kłosowniki


z trzcinnikami


z daliami Franz Kafka


i z tymi jeżówkami, co to ich powinno być znacznie więcej


____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies