Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

agata_chrosc... 20:00, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
po drugiej stronie tej rabaty już jest całkiem fajnie, choć hortensje w tym roku słabiej niż sie spodziewałąm, ale to znowu efekt tej strasznej wiosny. Ogólnie już coś się zazębia, jakoś przenika i zaczyna być ok

tu chyba najlepiej widać - hortensje, jeżówki Whit Swan, mozga a w tle kula bukszpanowa i miskant Augustfeder. Wszystko jeszcze małe, ale idzie ku lepszemu


z perspektywy jeżówki


i drobiazgi


____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 20:05, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
i jeszce zakątek japoński z trawką od Irenki, która pięknie sie rozrosła


pochwalę sie jeszce pierwszymi w moim zyciu własnoręcznie posadzonymi pomidorami


i takie już nieco jesienne donice


i jesienne kolory hortensji
____________________
ogród w Holandi
baraga1904 20:11, 25 sie 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
....rozrasta sie pięknie...
....u nas już jesień czuc w powietrzu...ale przecież ma równiez swoje uroki...
...pozdawiam...
agata_chrosc... 20:16, 25 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
u nas też ta jesień zdecydowanie - zwłaszcza poranki i wieczory. Bo w ciągu dnia to nawet na plażę da sie pojechac
pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
KasiaWB 20:48, 25 sie 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Agatko, wszystko się rozrosło ogromnie jest bardzo ładnie a pomidorki jak girlanda
też miałam podobną sytuację, że coś na froncie posadziłam co miało być niskie, a potem zaskoczenie ułożysz sobie jesienią czy wiosną jak ma być, bo już widzisz jak wszystko wygląda
Ściskam, buziaki!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
GabiK 09:31, 26 sie 2013

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Cieszę się, że wracasz ze zdjęciami i komentarzami. Brakowało mi Cię tutaj.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Sabinka 20:47, 26 sie 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
agata_chroscicka napisał(a)


Sabinko, z Hagi do Boskoop to w polskich kategoriach jest rzut beretem. Prawdę mówiąc ja nie mam wiedzy na temat cisów na pniu bo takie rzeczy mnie nigdy nie interesowały. ZObacz sobie cisy, jakie można kupić w Esveld czyli dużej szkółce w Boskoop: http://www.esveld.nl/planten.php?categorie=coniferen&letter=t&group=taxus&ppagina=1
akurat na pniu tam nie ma bo to są dość specjalistyczne produkty. Ale jeśli zapytacie mailowo (angielski bez problemu) czy można u nich coś takiego kupić, a jeśłi nie, to gdzie, to na pewno odpowiedza. Ja niestety nie wiem bo się tym nie interesowałam.
Mam nadzieję, że znajdziecie coś ciekawego, ale tanio to może być trudno.
pozdrowienia


No wiem, niestety cisy w ogole sa drogie..zreszta jak to wszedzie bywa, jak sie chce dobry produkt to trzeba slono za niego zaplacic.

Dziekuje za informacje pozdrawiam serdecznie!
____________________
Ogród u Mayi
agata_chrosc... 20:57, 26 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
KasiaWB napisał(a)
Agatko, wszystko się rozrosło ogromnie jest bardzo ładnie a pomidorki jak girlanda
też miałam podobną sytuację, że coś na froncie posadziłam co miało być niskie, a potem zaskoczenie ułożysz sobie jesienią czy wiosną jak ma być, bo już widzisz jak wszystko wygląda
Ściskam, buziaki!


dzięki Kasiu Już mniej więcej wiem co gdzie zmienić i zobaczymy drugą odsłonę. ale musze też piasku do ziemi dosypac bo strasznie się pokładają te rośliny, który wolą słabe ziemie. I weź tu im dogadzaj! Ściskam
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 20:57, 26 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
GabiK napisał(a)
Cieszę się, że wracasz ze zdjęciami i komentarzami. Brakowało mi Cię tutaj.


Miło to słyszeć Gabiku pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 20:58, 26 sie 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Sabinka napisał(a)


No wiem, niestety cisy w ogole sa drogie..zreszta jak to wszedzie bywa, jak sie chce dobry produkt to trzeba slono za niego zaplacic.

Dziekuje za informacje pozdrawiam serdecznie!


same cisy to można tu kupic dość tanio, ale kule na pniu wymagają lat pracy, a praca jest tu najdroższa! pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies