Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród w cieniu drzew

Netka 15:57, 16 maj 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
I nareszcie uporałam się z frontową nieszczęsną rabatą przed sosnami, którą zaczęłam swój wątek



zaryzykowałam i posadziłam szmaragdy pod sosnami którym podcięłam kolejne suche gałęzie. Być może za kilka lat pozbędziemy się tych sosen zupełnie. Na skarpie posadziłam w końcu azalie japońskie. Na "parterze" buksiki, cypryski, trzmielinki na pniu i berberys Admiration, a do tego trawki Evergold.

i z bliska


przed samą skarpą (przed azaliami) mam jeszcze miejsce na "coś", bo w planie był szpaler róż, ale nie jestem pewna, czy to dobry pomysł... chyba w tym roku wrzucę tam różową begonię, żeby coś jednak kwitło, kiedy już przekwitną azalie... a może macie jakiś pomysł ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Netka 16:04, 16 maj 2016


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
I porównanie na które czekałam

rabata kilka lat temu i dziś :





____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
beta 16:42, 16 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
bardzo dobre posunięcie z poszerzeniem tej skarpy

ale czy tuje dadzą radę?
ładnie te cyprysiki (chyba?) rozświetlają tę rabatę
pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
kerii 09:37, 01 cze 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam super wyszła ta rabatka, ja bym tam już nic nie dokładało no może jeszcze jakieś hosty bo to i kwitnie i liście ozdobne. A sosny w tujowych skarpetach fajne za kilka lat nie będzie widać pni tylko same korony od sosen.
____________________
Jola Moja glebo terapia
ANNA1976 08:46, 02 cze 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Witaj. Super wyszła ta rabata
Patrząc na zdjęcia przed i po widac ogrom włożonej pracy
Obawiam się jednak czy tuje sobie poradzą pod sosnami, małam podobną sytuację z sosną rosnącą w narożniku działki. Szmaragdy które posadziłam obok mimo podlewania są sporo mniejsza od pozostałych. Teraz po wycięciu sosny zastanawiam się czy nie wymienić ich na 3 serby.
____________________
Ogród pod sosnami
makadamia 14:43, 02 cze 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Metamorfoza zabójcza
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Malgosik 09:12, 25 lip 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ładna metamorfoza skarpy
____________________
Ogród na glinie
AnnaMS 22:28, 31 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Aneto przyszłam do Ciebie bo bardzo lubię leśne klimaty Metamorfoza wyszła na duży plus /te falbanki były nie teges/ teraz jest super Plan nasadzeń podoba mi się ten z godziny 14.47, jest jak dla mnie uporządkowany, miły dla oka, ale to moje skromne zdanie, ja bym raczej wg niego posadziła roślinki a piaskownica to i u mnie zniknęła a raczej zmieniła wygląd Pozdrawiam i będę zaglądać, ciekawa jestem Twoich kolejnych nasadzeń na tej leśnej działeczce
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies