Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród w cieniu drzew

moni 19:30, 01 cze 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
beta napisał(a)

Monia dziękuję za pomoc, ale jestem stosunkowo początkująca, więc nijak nie umiem dopasować tego co widać w linku, który wkleiłaś, do tej rabaty nad którą "pracuję" Robię ją na raty trochę i to co widać na zdjęciu już posadziłam, więc muszę resztę dopasować do tego. Może masz pomysł na odpowiedzi na te kilka pytań, które zadałam w poprzednim poście ?


Netko, świetnie sobie radzisz jak na "stosunkowo początkującą"

nie musisz tego projektu przenosić na "swoje podwórko", Moni zapewne chodziło tylko o pokazanie koloru (tak mi się przynajmniej wydaje)

moim zdaniem roslinki dobrałas fajne, tylko jeszcze to w jakiś sensowny sposób rozmieścić i gotowe!!!!!!

Tak zgadzam się z betą ja nie chcę niczego ci Netko narzucać właśnie kolory chciałam ci pokazać bazę kolorystyczną jak to mówią i żebyś widziała jak to wygląda
____________________
Mona
Netka 12:11, 02 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Dzięki Dziewczynki

Poniżej zdjęcia jak to teraz wygląda z trzech stron :







Kasiu runianka bardzo mi się podoba i fajnie u mnie rośnie jedna sztuka na skarpie, jedynie zastanawiam się, czy dam sobie radę jesienią z wyciaganiem z niej opadających z drzew liści ? ( u nas same drzewa liściaste )

Czyli radziłybyście po drugiej stronie tego jaja dosadzić też choinę, na brzegach przed choinami żurawka, wokół drzew jeszcze funkie a do środka rh ta sama odmiana ?

____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Milka 12:13, 02 cze 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ładnie tam u ciebie, tak parkowo nasadzenia ok, ale jeszcze można coś dołożyć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
beta 18:16, 02 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Netko zajrzyj do KasiWB- ma tam taką fajną kompozycję pod leszczyną, właśnie z hostami i żurawkami



____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 10:11, 11 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a co u Ciebie Anetko? jak wyszły nasadzenia pod drzewami?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Netka 10:01, 13 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Witaj Irenko, miło, że zaglądnęłaś

Beatko u mnie cisza niestety jeśli chodzi o nasadzenia, rabata narazie nieskończona jesteśmy za to na etapie wybierania kostki na taras, bo mieliśmy taki prowizoryczny, ułożony ze złączonyh ze sobą palet i przyszedł czas na zrobienie właściwego. Miał być drewniany, ale ostatecznie będzie z kostki betonowej ze względu na koszty związane z cosezonową konserwacją drewnianego ( to minimum 200 zł w przypadku naszych 30 metrów ) no i poza tym nie mamy zadaszenia nad tarasem, bo przy tej ilości drzew, gdybyśmy jeszcze zrobili zadaszenie, to już byłaby piwnica w salonie a wiadomo, drewniany taras bez zadaszenia też gorzej by się trzymał. tak więc póki co szukam kostki, która pasowałaby do stylu naszego ogrodu ...
pozdrowionka
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
beta 23:21, 15 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witaj Netko


wybraliście już tą kostkę?

kiedy będą jakieś zdjęcia?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
EwaG 06:35, 16 cze 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
W roli obwódek przy drzewach świtnie sie także sprawdzają bodziszki. Z co do wyciągania liści z runianki: ja ich wacale nie wyciągam, lekko otrzepuję reką aby opadły na ziemię i rozkladaja się przez zimę. A bodziszki też się świetnie sprawują w roli zadarniacza pod drzewami
Ja bym dodała do Twojej rabaty rozddendronów po środku i host po brzegach, ale w nieregularnych plamach, tak aby utrzymać krajobrazowy charakter zakątka. Żurawki to raczej o stonowanych liściach (są zielone, ja nie lubię zbytnich kontrastów, troche barokiem mi to trąci).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Netka 20:13, 17 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Beatko no kostka prawie że wybrana Prawdopodobnie położymy Petrę z Polbruku. Nie wiem, czy mogę wkleić zdjęcie z netu ...

Ewo cieszę się bardzo, że do mnie zaglądnęłaś może faktycznie jeszcze żurawki do tej rabaty, to już za dużo gatunków. Na ten moment planuję dosadzić jeszcze 2 choiny po drugiej stronie "jaja" i wokół drzew więcej host. Do środka pasowałoby dosadzić jeszcze te 2 rh, ale czytając wątek o chorobach różaneczników i wczytując się w wypowiedzi Magji i Adama już boję się inwestować w rh nawet nie wiem, czy tego jednego dobrze posadziłam pozdrawiam Cię i dziękuję za podpowiedzi
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
beta 20:34, 01 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
co tam u Ciebie Anetko?

jaką kostkę wybraliście?

jakieś nowe nasadzenia?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies