Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród w cieniu drzew

malwes 11:08, 07 maj 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Netko, jest ślicznie! Drzewa i trawa to coś pięknego. Mi strasznie brakuje przestrzeni na takie piękne,duże drzewa jak u Ciebie. "Zazdraszczam" okrutnie!

Jeśli chodzi o kolory - to może te drzewa można podsadzić czymś, co byłoby kolorowe - może nawet niekoniecznie kwitnące ale o różnych odcieniach zieleni liści, też by złamało tę jednolitość?

W jednym z projektów Danusi był taki ogród wśród drzew - można spróbować się poinspirować.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Netka 23:22, 15 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Gosiu no inspiruję się i inspiruję ale jakoś marnie mi wychodzi podejmowanie ostatecznych decyzji ... to taka moja przypadłość

Jakby przypadkiem ktoś miał wenę twórczą i chciał się wyżyć, to wklejam zdjęcia pierwszej rabaty, którą postanowiłam zrobić pośród drzew ( cud, że na jakiś tam kształt się zdecydowałam )

tak wygląda z perpektywy tarasu




a tak bardziej z bliska


Stanowisko - cień ( minimalne ilości słońca rano ), po prawej wsadzone 2 funkie, rh czeka na swoje miejsce

Myślałam o : choinie kanadyjskiej Jeddeloh z przodu 3 sztuki, na tyłach cis Elegantissima 3 szt, w środku o dwóch azaliach, po lewej jeszcze funkie i czekający rh

coś w tym stylu ... ?

____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Lena 10:33, 18 maj 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Aneto witaj
Masz piękne pole do popisu - moja propozycja na skarpę ,to wzmocnić ją pionowo wsadzonymi podkładami kolejowymi - też je mam ale w poziomie
U ciebie fajnie by to wyglądało
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
kaisog1 10:40, 18 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Zobacz te dwie realizacje Powinny pomóc
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-inteligentny

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-brzozami
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
waska 16:16, 20 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
kaisog1 napisał(a)
Zobacz te dwie realizacje Powinny pomóc
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-inteligentny

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-brzozami


bardzo podobają mi się te Danusiowe ogrody. Ty masz podobny klimat. piękne te drzewa
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
waska 16:16, 20 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
będę zaglądać
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Netka 08:48, 22 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Leno witaj zajrzałam do Ciebie na chwilkę i u Ciebie super się prezentują te podkłady Mamy /plan, żeby zrobić z nich schodki, ale do "przytrzymania skarpy" też faktycznie by się przydały. A jak z tym zapachem z podkładów ?

Małgosiu tak, to te dwa ogrody, które są dla mnie wzorem

Waska zapraszam
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
monitka 21:34, 22 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Netko pisałam u siebie o Kórnikach, nie wiem czy doczytałaś. U mnie są posadzone co 80 cm a u sąsiada co metr. Większość źródeł np. Związek szkółkarzy Polskich podaje zalecaną odległość do sadzenia 80 cm ale natknęłam się także na opinie żeby sadzić co metr.

Fajny masz teren Netko, zazdroszczę dużych drzew na działce
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Netka 18:03, 24 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Monitko dziękuję widzisz zagapiłam się z tymi Kórnikami. No to mam chyba trochę za gęsto posadzone. Trudno, najwyżej będę je ciąć, choć one ponoć aż tak bardzo nie wymagaja cięcia.
Co do dużych drzew, to nie ma czego tak bardzo zazdrościć. Owszem, tworzą pewien klimat i dają cień w upalne dni, ale za to mam masę gałęzi po każdym większym wietrze ( a u nas lubi powiać niestety ), nie mówiąc o liściach na jesień. Ech, gdyby to były świerki to co innego
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
lenka 00:54, 27 maj 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Hej Netko
Masz fajne warunki, możesz stworzyć ciekawy ogród. Danusia ma kilka podobnych realizacji, z pewnością coś podpatrzysz. Będę podpatrywać Twoje zmagania. Pozdrawiam serdecznie
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies