Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród w cieniu drzew

monitka 09:31, 04 lip 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Anetko co tam u Ciebie słychać?
kiedy brukowanie?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Netka 22:16, 06 lip 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Beatko, Moniczko cieszę się, że wpadłyście do mnie A u mnie cisza niestety Za tydzień jedziemy na wakcje więc finansów na ogród brak buuuuu

Brukowanie tarasu jeszcze nie zaczęte, ale wybraliśmy ( czyt. ja wybrałam, coby nie było na M. jeśli nie będzie mi się podobać ) kostkę z Polbruku, model Petra. Panowie mają zaczynać ponoć we wtorek, więc jutra akcja rozbierania prowizorycznego tarasu z palet drewnianych, który służył nam prawie 3 lata

Poniżej zdjęcie ze stronki Polbruku :

www.polbruk.pl

Myślicie że będzie pasować do naszego ogrodu ?

Poza tym uporządkowałam trochę rabatę-jajo tzn. zrobiliśmy kanciki i dosadziłam do środka 2 hortensje Limelight. Ja po prostu nie wierzę w to, że uda mi się z rh, więc podejrzewam, że tego, który jest wsadzony obok hortensji i tak zastąpi trzecia Limelight. Teraz rabata wygląda tak :









Co radzicie teraz z tym tyłem ? Skłaniam się ku temu, żeby dosadzić jeszcze dwie choiny za hortensjami, żeby w zimie ten tył nie był taki pusty. Jak myślicie ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
magos 15:21, 08 lip 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Hej!Wpadam do CiebieBardzo ładny masz ogród, tyle drzew.A ta nowa rabatka-jojo bardzo fajnie wyszła.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Loosiuu 20:20, 29 lip 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Ja bym tam wsadził z tyłu te choiny, albo może cyprysiki groszkowe filifera zielone i tak, żeby poszły troszke do góry. Rabatka pięknie ci wyszła, a rh się nie przejmuj dasz na pewno rade jak posadziłaś w dobrej ziemi wieżę w ciebię! Tylko nie rób obwódki z żurawek tylko powciskaj je do środka gdzieś, albo zamiast nich zainwestuj w funkie szczególnie fire&ice bo pięknie tam ta jedna wygląda! W tym twoim lasku pasowałby jeszcze jakiś klon palmowy z funkią siebolda A barwinka na skarpie nie sadź, nie polecam go bo w trakcie lata staje się tak jakby pusty w środku a dookoła ma świeże liście i nieestetycznie wygląda. Lepiej runiankę, cisy o których wspomniałaś, ale zielone, dereń rozłogowy kelseyi, trzmieliny, paprocie, miodunki, bergenie, turzyce, bodziszki, macierzanka cytrynowa, bluszcz pospolity i posadzone po min. 15 szt. Jeżeli gleba jest tam bardziej wapienna i nie wysycha bardzo to kopytnik pospolity. Tylko uważaj bo często się pojawia w dziwnych miejscach, bo jego nasiona roznoszą mrówki, ale można mu to wybaczyć bo jest naprawde piękny! Jako obwódka pod jedno drzewko by pięknie wyglądał u Ciebie. Możesz też posadzić powojnika bylinowego na próbę lub pnącego, żeby się płożył bo tak też często ludzie robią ale wtedy rośnie na innych roślinach.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 20:22, 29 lip 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Zastanawiam się jeszcze czy dobra byłaby jasnota plamista, ale nie wiem czy ci się spodoba.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 20:31, 29 lip 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Netko ciesz się, że masz drzewa liściaste, a nie sosny bo u tych igły spadają już w lecie, trawa wcale nie rośnie, wiosną wszystko żółte od pyłu, a na dodatek żywica! Twoje liście jesienią to nic. Każdy je ma, a można je zebrać kosiarką, nie to co igły.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Netka 22:30, 31 lip 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Gosia dziękuję za odwiedzinki

Filip cieszę się, że zaglądnąłeś do mnie no i dziękuję za wszystkie rady i słowa pocieszenia apropo liściastych Tak naprawdę na jesień i w przyszłym sezonie przekonamy się, czy damy radę z tymi liśćmi i czy uda nam się utrzymać trawnik w tej "parkowej" części.

Jeśli chodzi o rabatę jajo to dziś posadziłam jeszcze te dwie choiny z tyłu Chyba jednak nie będę tam dokładać jeszcze żurawek, ewentualnie funkie o których piszesz. Co do skarpy, to jeszcze ciągle nie zdecydowałam co na niej posadzić, ale to już w przyszłym sezonie niestety. Oczywiście rozważę roslinki, o których wspominasz

Póki co przed wyjazdem wakacyjnym udało się nam zrobić nowy taras i schodki dzielące skarpę, więc wklejam zdjęcia

nasz stary taras ( prowizorka czyli drewniane palety połączone ze sobą ):


i teraz :








Od razu zaczęłam mysleć, czym by go tu obsadzić, ale szybko zostałam sprowadzona na ziemię przez mojego M. więc póki co będzie trawka ...

pozdrowionka dla podglądających
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Loosiuu 20:54, 01 sie 2012


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Taras pozostaw sobie na sam koniec bo wtedy bedziesz wiedziala jakie gatunki sa twoje ulubione. W przeciwnym razie ciągle będziesz zmieniać przy nim
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Moniika 21:13, 02 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Netka napisał(a)

Póki co przed wyjazdem wakacyjnym udało się nam zrobić nowy taras i schodki dzielące skarpę, więc wklejam zdjęcia

nasz stary taras ( prowizorka czyli drewniane palety połączone ze sobą ):


i teraz :








Od razu zaczęłam mysleć, czym by go tu obsadzić, ale szybko zostałam sprowadzona na ziemię przez mojego M. więc póki co będzie trawka ...

pozdrowionka dla podglądających

Witaj . Taras pierwsza klasa, śliczny domek i ogrod z drzewami tez zreszta pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
beta 22:16, 02 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Anetko, piękny taras i ten koszyczek na nim również cudnej urody

udanego wypoczynku życzę, a potem do roboty
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies