Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród w cieniu drzew

Netka 14:17, 29 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
lenko witaj Danusiowe leśne realizacje mnie zachwycają, ale zawsze jak oglądam zdjęcia zastanawiam się jak wśród drzew utrzymać trawnik w takiej formie. My posialiśmy trawkę, ale taka marna trochę nam urosła Może potrzeba jednak czasu i nawozów Cały czas jednak z drzew lecą różne "śmieci", nie mówiąc o patyczkach czy gałęziach w wietrzne dni. Już jestem pełna obaw jak przyjdzie jesień i te tony liści. Ale spróbowaliśmy i zobaczymy po tym sezonie

Póki co dosialiśmy trawkę na pozostałej części i czekamy aż wzejdzie


zakwitł jaśmin


funkie na cienistej rabacie, która czeka na pozostałe roślinki


mogłoby być tak ?




w środek, za tymi choinami kanadyjskimi może spróbowałabym wsadzić coś kwitnącego np. 2 sztuki azalii lub hortensji ? nie wiem, czy z drugiej strony na brzegach też dać tą choinę wtedy ?

jak to widzicie ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
beta 11:12, 01 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witam, z rewizyta wpadłam


piekne drzewa, las na posesji-nie każdy może tak mieć

ja chciałbym się wypowiedzieć w kwestii Twojego pytania-mi sie wydaje, że w tym środeczku mogłobybyc cos kwitnącego, ja obstaję za azalią, ale żeby te azalie były skupione obok siebie a brzegiem daj właśnie te funkie i te choiny które tam masz

a co to tam to białe ,kwitnące?

ogólnie kolorystyka śliczna -biało-zielona-cudo
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
monitka 11:20, 01 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Netko ja bym lewego jedelloha dała bliżej pozostałych dwóch, na obrzeżach hosty a w środek może jeszcze ze dwa RH?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
moni 11:45, 01 cze 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Jak widzę wszyscy poukładani stonowani w propozycjach to podam trochę ekstremanlmą wersję tak dla równowagi a co wybierzesz należy do ciebie
http://vertex.home.pl/nowyszablon/abc-ogrodu/porady-redakcji/1201-jak-wykorzysta-skarp-w-ogrodzie
to tylko propozycja na pewno szalona ale tylko propozycja .
____________________
Mona
Netka 11:59, 01 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Cieszę się Dziewczyny, że zajrzałyście do mnie

Moniczko nie wytrzymałam i wsadziłam wczoraj choiny w takiej wersji jak na zdjęciu powyżej Ale rozważałam trzy obok siebie i stwierdziłam, że za blisko siebie będą, tym bardziej, że po prawej i po lewej stronie tej brzózki chcę dosadzić jeszcze hosty.

Beatko to białe kwitnące to rh właśnie

I co dalej radzicie ? Te fukie pociągnąć na brzegu po całej długości ? A może jakoś żurawki tam podosadzać ? tylko żółte czy czerwone ?

Jeśli do środka 2 sztuki rh to tą samą odmianę, co ten po lewej, a jeśli azalię to jaki kolor wtedy ?

Co na tyłach (z drugiej strony tego jaja) ? też ta choina i funkie wtedy ?

zrobię potem zdjęcia z innej perspektywy, co by było widać ile tam miejsca jest, choć ewetualnie mogłabym chyba poszerzyć to jajo piszcie, piszcie co myślicie
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
moni 12:10, 01 cze 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
spokojnie wszystko da się zrobić choć wiem że moja wersja to " szok"
____________________
Mona
Netka 14:47, 01 cze 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Monia dziękuję za pomoc, ale jestem stosunkowo początkująca, więc nijak nie umiem dopasować tego co widać w linku, który wkleiłaś, do tej rabaty nad którą "pracuję" Robię ją na raty trochę i to co widać na zdjęciu już posadziłam, więc muszę resztę dopasować do tego. Może masz pomysł na odpowiedzi na te kilka pytań, które zadałam w poprzednim poście ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
beta 14:54, 01 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
moni napisał(a)
Jak widzę wszyscy poukładani stonowani w propozycjach to podam trochę ekstremanlmą wersję tak dla równowagi a co wybierzesz należy do ciebie
http://vertex.home.pl/nowyszablon/abc-ogrodu/porady-redakcji/1201-jak-wykorzysta-skarp-w-ogrodzie
to tylko propozycja na pewno szalona ale tylko propozycja .


dużo roślin i kolorowo, fajnie, ale chyba ten klomb Netki za mały na dużą ilość roślin?

ale możnaby było wykorzystać pomysł z tego projektu z funkjami w roli obwódki, za nimi choiny a środeczkiem rh,

myślę że fajnie by było

więcej gatunków bym nie dawała, ewentualnie dokupić z tych co masz

ale to moje zdanie, zrobisz jak uważasz
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 16:36, 01 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Netka napisał(a)
Monia dziękuję za pomoc, ale jestem stosunkowo początkująca, więc nijak nie umiem dopasować tego co widać w linku, który wkleiłaś, do tej rabaty nad którą "pracuję" Robię ją na raty trochę i to co widać na zdjęciu już posadziłam, więc muszę resztę dopasować do tego. Może masz pomysł na odpowiedzi na te kilka pytań, które zadałam w poprzednim poście ?


Netko, świetnie sobie radzisz jak na "stosunkowo początkującą"

nie musisz tego projektu przenosić na "swoje podwórko", Moni zapewne chodziło tylko o pokazanie koloru (tak mi się przynajmniej wydaje)

moim zdaniem roslinki dobrałas fajne, tylko jeszcze to w jakiś sensowny sposób rozmieścić i gotowe!!!!!!
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
KasiaWB 16:38, 01 cze 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Anetko
mi kiedyś Danusia poradziła a teraz ta przekazuję dalej obsadz pnie drzew hostami w kółeczko, ale hosty muszą być w jednym rodzaju. Mi Danusia poradziła odmianę Fire&ice bo ładnie rozświetla miejsca przy dzrzewach, ale akurat nie było więc kupiłam jakie były z białym brzegiem lub białym środkiem.Te Twoje źółto zielone bardzo ładne, posadz je w grupie
Azalia powinna być na słońcu - zobacz u Bogdzi lub u Marzeny (O!...).
Na tej rabacie pod drzewami to na brzegu posadziłabym żurawki w jednym kolorze, szpalerek - w zależności opodobań kolorystycznych Twoich ale również biorąc pod uwagę stopień nasłonecznienia w tym miejscu np. Citronelle albo Southern Comfort albo Caramel - coś co rozjaśni - to możesz zobaczyć np. u sąsiadek Danusi - Kasia i Anuli
Ja bym między drzewami gdzie trawa nie rośnie posadziła runiankę japońską żeby utworzyła dywany pod drzewami.
To takie luźne propozycje
Pozdrowionka
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies