Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród w cieniu drzew

arcobaleno 09:13, 20 kwi 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
O rany Netko - ale tu u Ciebie dyskusja ! Super
Skarpy są też moją zmorą, wciąż w stanie "do ogarnięcia" - choć mam nadzieję, że za kilka lat będę je chwalić...jak w końcu zarosną Najgorsze jest zadarnianie bo kora nie daje rady się utrzymywać, rośliny zadarniające tak szybko nie rosną a agrotkanina jest dla mnie nie do przyjęcia.
Ten lasek masz cudny - mimo, ze na pewno kłopotliwy jeśli chodzi o grabienie lisci .
Ja też bym tam powycinała te małe samosiejki i zrobiła leśny zakątek z paprociami i rh.
Na tej rabacie ktorą pokazywałaś na początku - skoro jest słoneczna - to może lawenda?

Śliczne żonkile

Pozdrawiam !
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
kasiekp 11:37, 20 kwi 2012


Dołączył: 27 lip 2011
Posty: 18
Witaj Netka, dawno mnie nie bylo na forum- odwieczny brak czasu a tu taki ogrod powstaje "niedaleko mnie" - z ktorej strony Krakowa jestes? Ja tez mam skarpe ale moja jest o wiele wieksza, w sensie wyzsza, wynika ona z tego ze nasz dom jest na gorce - wiec wiecej trzebabylo nawiesc sporo ziemi. Trzymam kciuki za Twoj ogrod i bede podgladac postepy. Podobaja mi sie takie duze drzewa, przyjemnie chlodza w upalne dni i czlowiek jest "odizolowany" od gapiow
____________________
Kasiek
Ania 22:15, 22 kwi 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
Piękny ogród u Ciebie Netko powstaje. Masz fajną podstawę w postaci tych drzew a żonkil urzekający
____________________
Ania z zielonego Wzgórza
Netka 22:43, 22 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Marta, Kasiu cieszę się, że do mnie zaglądnęłyście Z tym naszym "laskiem" to jest taki trochę paradoks, bo faktycznie drzewka tworzą fajny klimat i w upalne lato nie musimy chować się pod parasolami, ale niestety za ogrodzeniem mamy dość ruchliwą drogę i nie ma niestety ciszy i takiego spokoju o jakim bym marzyła No ale cóż, działki nie kupowaliśmy, a dostaliśmy, więc... same rozumiecie ... Mimo tej drogi ptaszki nam śpiewają i wiewiórki skaczą po drzewach, więc nie jest aż tak źle Zamierzam podosadzać tu i ówdzie świerki serbskie, żeby dodatkowo osłonić się od tych aut.

Póki co, pokażę efekty prac nad równaniem skarpy znajdującej się z boku i z tyłu domu.

Skarpa przed i po :













no i teraz pytanie numer 1 : Czym tą skarpę obsadzić ?

ta część przy tarasie będzie ze schodkami :



Nie mogę się zdecydować, czy posadzić 1 gatunek czy coś wymieszać. Jeśli jeden, to stawiam na cis repandens lub repandens aurea ( niski, horyzontalnie rosnący i nadaje się do cienia ). Może macie inne pomysły ?

No i mam też myślenice, czy tą część skarpy za domem ( widoczną na przedostatnim zdjęciu ) też czymś obsadzić czy tylko posiać tam trawę, bo "na górze" będzie kiedyś rabata, więc aż tak bardzo często tego zbocza oglądać nie będziemy ... myślałam o barwinku lub runiance, bo tam całkowity cień będzie, ale chyba bym musiała masę tego tam posadzić

poradźcie coś proooooszę

____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Netka 22:45, 22 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Aniu zapraszam częściej
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
malwes 10:50, 23 kwi 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Aneta...jaki Ty masz tam piękny klimat. Ta działka ma naprawdę niesamowity potencjał, nastrój. Myślę, że powstanie u Ciebie przepiękny ogród.
Będę często zaglądać
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
arcobaleno 15:15, 24 kwi 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
O rany - te skarpy mi sen z oczu spędzają....sama nie wiem co Ci poradzić :/ Najłatwiej byłoby obsiać trawą, tyle, żeby ją utrzymać w dobrej kondycji to też nielekko chyba będzie !
Trzymam jednak kciuki za wenę twórczą i zapał !
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Netka 22:17, 04 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Gosiu zapraszam, choć narazie niewiele jest do oglądania
Marta no zapał mam, ale weny mi trzeba dużo

Wklejam kilka zdjęć, bo nareszcie nam zaczęła wschodzić posiana trawka

Przed sianiem, pod koniec marca :





i teraz :





skarpa wciąż czeka na schodki i na obsadzenie ...



i jeszcze jeden widoczek z porannym słoneczkiem Tam, gdzie widać to łyse kółeczko, ma być pierwsza rabata między drzewami, planuję hortensję i funkie



już jest tak zielono w tym naszym "lasku", że zaczyna mi brakować innych kolorów ...
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Netka 22:27, 04 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
A kolorów baaardzo malutko ..., ale cieszą mnie nawet te bratki na kuchennym oknie, bo to pierwsze w moim życiu A nawet troszkę się rozrosły, choć słoneczko mają dopiero późnym popołudniem





____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Ninoja 08:14, 05 maj 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 185
Ja swoją skarpę zamierzam obsadzić irgą niską (do 30 cm wysokości) zimozieloną np Mooncreeper lub Major. Nie straszny jej cień czy alące słońce, jest ogólnie bardzo tolerancyjna.
____________________
Pozdrawiam Patrycja Ogród na torfowisku / Skalniak i przedogródek na torfowisku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies