Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród w cieniu drzew

Milka 14:12, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

Irenko cieszę się, że znowu do mnie zawitałaś a jeszcze doceniłaś nasz wysiłek Faktycznie trochę pracy z tym terenem było, bo to był kompletnie dziki, przez lata nieruszany kawałek działki. Kiedy 3 lata temu się tam przeprowadziliśmy, w życiu by mi nie przyszło do głowy, że "odgruzujemy" ten teren. Przeprowadzaliśmy się z małego mieszkanka w bloku, więc byłam przekonana, że kawałek tarasu z krzesełkami to będzie pełnia szczęścia a tu mi się większy ogród zamarzył i tak się to zaczęło Teraz marzę o wpasowaniu w te "ramy ogrodu" ogrodowiskowe rabaty, bo wzięło mnie na maksa Ech, gdyby tylko fundusze pozwoliły na inne tempo prac ... Apropo albicji, to aż musiałam sprawdzić, która to No urzekł mnie ten okaz, więc pstryknęłam fotkę pozdrowionka


I tak zrobiliście bardzo wiele, naprawdę wielki szacun....a powolutku i rabaty ogrodowiskowe zrobisz, za 2-3 lata, nie poznasz ogrodu, a mych tylko ach i och!!! będziemy mówić
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Netka 14:24, 10 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Oby tak było Irenko jak mówisz Nie ukrywam, że liczę na Waszą pomoc nie bez parady jestem w wątku Projektowanie
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Milka 14:30, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mamy tu kilka specjalistek i Danusia na pewno się włączy, nie bój żaby, będzie ok
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
aneta230972 20:00, 10 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Witaj moja imienniczko Pospacerowałam sobie troszkę po Twoim ogrodzie i powiem Ci, że zazdroszczę. No tak to już jest. Cieżko nam dogodzić. U nas totalna pustynia, płaski teren. U Ciebie ciekawa skarpa, którą można naprawdę świetnie wkomponować w ogród i mnóstwo drzew dających bezcenny cień w upalne dni. A jak dalej będziesz narzekała to zaproszę Cię na cały dzień na naszą pustynię. Oj szybko będziesz z radością i w podskokach wracała do swojego ogrodu w cieniu drzew
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Netka 22:54, 10 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Fajnie Anetko że wpadłaś do mnie Tak fajnie to napisałaś, że aż się wyszczerzyłam do monitora To prawda, że w lecie się u nas nie zgrzejesz Ale tak to już jest, że nigdy nie będziemy w 100 % zadowoleni z tego, co mamy. Ja dodatkowo psioczę na stosunkowo ruchliwą drogę, którą mamy za siatką z jednej strony. Ale za to nie mamy żadnych sąsiadów wokół i mój mąż zawsze mówi, że woli tą drogę pod nosem, niż brak prywatności i problemy z sąsiadami. Także już nie narzekam, a przesyłam Ci pozdrowionka

wybaczcie, ale podbiję temat tych czterech drzew na pierwszym planie zdjęć. pozbyć się ich, czy próbować obsadzić bluszczem, żeby tak nie straszyły ?głosowanie trwa





tych dwóch chudziutkich, widocznych na drugim zdjęciu po prawej stronie już nie ma
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Toszka 00:04, 11 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Anetko, tak sobie pomyślałam, że gdybyś nic tam nie chciała sadzić to drzewa powinny zostać. Jednak jeśli planujesz (albo czujesz, że zaplanujesz) tam jakieś nasadzenia to lepiej je usunąć. Zastanów sie tylko, czy usuwając te drzewa nie zrobisz sobie wygwizdowa.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
aneta230972 00:06, 11 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Netka napisał(a)
Ja dodatkowo psioczę na stosunkowo ruchliwą drogę, którą mamy za siatką z jednej strony. Ale za to nie mamy żadnych sąsiadów wokół i mój mąż zawsze mówi, że woli tą drogę pod nosem, niż brak prywatności i problemy z sąsiadami.

No własnie droga...... my z jednej strony mamy lokalną a z drugiej...... drogę wojewódzką Ale u nas to akurat lepiej ale o tym to już może kiedyś przy kawie
A co do sąsiadów to Twój mąż ma świętą rację. My dzięki naszej "kochanej" pani sąsiadce mamy opóżnioną budowę . Pomimo tego, że w domu, który z naszą działką sąsiaduje nie mieszka od wielu lat odwołała się do Wojewody aby tylko zrobić nam na żłość i powstrzymać inwestycję No cóż tacy ludzie też są tylko czasami aż za blisko
A jeżeli chodzi o te cieniutkie drzewka to co to jest? Ja w sumie z uwagi na moje pustynne zboczenie nie jestem za wycinką ale w Twoim przypadku może by nie zaszkodziło? Ale zapytaj jakiejś mądrej głowy
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Zeta 00:07, 11 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
No i jak z tymi drzewami dobrze doczytałam że dwa wycięłaś???
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Netka 10:52, 11 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Dziewczynki dzięki o odzew w ramach wyjaśnienia : te dwa chudziutkie drzewka, które wzięłam na zdjęciu poniżej w kółko, już jakiś czas temu wycieliśmy. starałam się pozbyć tych chudzienkich młodych siejek, żeby kolejne liściaste mi nie rosły. Teraz zastanawiam się nad tymi czterema grubszymi. To całkiem po lewej raczej na 100 % wytnę, kwestia tych trzech w grupce.Według mnie ich pnie bardzo się wybijają na tle tych lip, które mają gałęzie z liśćmi prawie od samego dołu. Jedyna opcja (jeśli nie wycinka) to obsadzenie bluszczem, żeby piął się po tych pniach ...



Toszka w tym naszym "ogrodzie" jest tyle drzew liściastych, że raczej nie ma szans, żeby przez wycięcie tych trzech sztuk bardziej wiało niż wieje ( a potrafi tu nieźle wiać ). Jeśli chodzi o inne nasadzenia tam, to pewnie bym coś tam wymyśliła, żeby było ładnie wokół tej ławeczki. Ja generalnie marzę o iglakach, żeby w zimie nie było tak łyso jak teraz, ale pole manewru trochę mam ograniczone, bo w lecie jest dużo cienia od tych liściastych, więc w grę wchodzą tylko cisy, choina kanadyjska i chyba serby. No i hortensje mi się marzą, żeby dodać trochę koloru, bo narazie w lecie jest tak zielono tylko, że aż oczy bolą
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Juzia 11:13, 11 sty 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Jeśli głosowanie nadal trwa to ja głosuję niestety za wycinką.
Jedni mają za dużo drzew a inni wcale Oddałabyś trochę

Fajnie, że wróciłaś!
Pozdrawiam!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies