Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:23, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)
Ten sezon zaczynamy od podlewania. Nie mam nawet jak sadzonek domowych wpakować do ziemi. Wsystko czeka. A tu trzeba wysiewy na maj robić. A tak jak piszesz w ogrodzie cieszą pierwiosnki, szafirki, narcyze też i oczywiście kwitnące drzewa owocowe. Te ostatnie mnie zadziwiają bo o zeszłorocznym obfitym owocowaniu powinny mieć rok przerwy.



Kolejny sezon niestety, dzisiaj wszyscy podlewali, 3 działki sąsiedzkie spotkały się z wężami w narożniku działek
Sama nie wiem co robić - siać do gruntu? a jak będzie jaki mocny deszcz, czekać, jakieś zimno idzie,
w poniedziałek sadzę dalie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:25, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
AgnieszkaW napisał(a)
Miro, cudną masz wiosnę. Z warzywami też mam tyły, więc nie jesteś sama... Ogród też muszę podlewać, ale nie wszystko, tylko to, co świeżo sadzone. Bratki masz przepiękne, choć u mnie - jak widziałaś - też kwitną i nie chcą przestać
Kalina jest cudna, pewnie już kiedyś pytałam o odmianę, ale zapytam jeszcze raz? Śliczny ma pokrój, taki rosochaty

Zapomniałam spytać o tego bodziszka o sino niebieskich listeczkach, co to za śliczny jegomość?


Agnieszko to kalina angielska - pachnie słodko tak wiosennie
pokrój sam taki wyszedł ale co wiosnę ciuteczkę przycinam choć tego nie wymaga

bodziszek ma listki czekoladowe - kiepsko wyszło i nazywa się capucino
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:29, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)
Dobrą miejscówkę wybrałaś dla kaliny Tak pięknie kwitną u Ciebie tulipany, ogławiasz, będziesz przechowywać na przyszły rok?
Podlewania nie zazdroszczę, ja podobnie jak Agnieszka, tylko niedawno posadzone. Bodziszek i mnie zainteresował


Na tulipany jestem zła, zawsze oglawiam, czasem wykopuję czasem nie - ścinam do bukietów jak mi któres nie pasują
dziś miał być upał to poleciałam i zebrałam trochę

bodziszek to capucino - teraz jest ładny ale potem brzydnie



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:32, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Z parzydła Kneiffi będziesz zadowolona. Kwitnie ciut później niż to leśne, ale jego liście długo są ozdobą.
Niezwykle się ciesze, że dzięki odkryciu Twojego wątku i podczytywaniu peanów na część kaliny angielskiej, mam ja u siebie. Taka miła pamiątka kojarząca się już zawsze z Tobą. Czy Ty tę swoją podkrzesujesz, czy też ona tak naturalnie się ogołociła dołem? Fajnie się prezentuje.
Też czekam na deszcz. Deszczówki jak na lekarstwo mam.


Jak mi miło - przycinam ciutkę, sama się tak ułożyła -




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Katkak 22:34, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Mirciu ja koniecznie muszę się nauczyć tego, żeby nie żałować ciachania do wazonów. Mira no wypada żebyś nas w tym roku odwiedziła. Przetniemy wstęgę w warzywniu, albo jakiegoś szampana wypijemy. W końcu jak matka chrzestna, to matka chrzestna
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mira 22:36, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Mam to samo, tydzien bez komputera, dniówki w ogrodzie, lanie wody nie tylko wielkanocne, ogród poprzecinany wężami, sterta nasion do wysiewu czeka, ja czekam na deszcz a kaliny pachną, angielskie, koreańskie, ładnie podsumowałaś ten czas...
A kupiłam dwie śliczne pelargonie, wpadły mi, kolor obłędny, zrobię kiedyś fotki, na razie czasu brakuje na cokolwiek.


O to mnie rozumiesz, kupiłam dwie kaliny takie pagodowe
śliczne pelargonie - pęknę z ciekawości, fotki zrób
do fotek się zmuszam bo ucieknie ten czas i fotek nie będzie


dzisiaj było straszliwie skwarnie
dopiero po południu można było coś działać, plewiłam w warzywniku i podlewałam
groszek cukrowy siałam drugi raz
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:39, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Katkak napisał(a)
Mirciu ja koniecznie muszę się nauczyć tego, żeby nie żałować ciachania do wazonów. Mira no wypada żebyś nas w tym roku odwiedziła. Przetniemy wstęgę w warzywniu, albo jakiegoś szampana wypijemy. W końcu jak matka chrzestna, to matka chrzestna


ale się uśmiałam, matka chrzestna nie pije tylko szampana rozbija np o płot

ja bukiety uwielbiam a na co bym teraz patrzyła spod oka
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:40, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Trudno być teraz na forum tyle sie dzieje w ogrodzie - wieczór był ciepły i na huśtawce uwielbiam siedzieć

zrobię jutro fotkę bukietu z laków - cudowne są

pozdrawiam wszystkich niewyrobionych ogrodników
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Katkak 22:49, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
mira napisał(a)


ale się uśmiałam, matka chrzestna nie pije tylko szampana rozbija np o płot

ja bukiety uwielbiam a na co bym teraz patrzyła spod oka

To jednego rozbijemy, a drugiego mus wypić
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
AgnieszkaW 08:22, 27 kwi 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Miro, dzięki za odpowiedź
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies