Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Anda 11:55, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33502
Miro, co tam forum, ogród ważniejszy i jakby nie było jednak przyjemniejszy. Cała zimę przecież na ten ogród czekamy
W ogrodzie tak czy siak masz pięknie, nieważne, co piszesz. Taczki i doniczki to tez ogród
Ja w tym roku dałam ciała z warzywami. Tylko pomidory sama wysialam. Reszty nie mam, a teraz na dodatek mnie ścięło i leżę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Urszulla 14:32, 27 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
mira napisał(a)


Kolejny sezon niestety, dzisiaj wszyscy podlewali, 3 działki sąsiedzkie spotkały się z wężami w narożniku działek
Sama nie wiem co robić - siać do gruntu? a jak będzie jaki mocny deszcz, czekać, jakieś zimno idzie,
w poniedziałek sadzę dalie


U nas ma padać od jutra. Ta pogoda ciągle się zmienia jak chce a prognozy nawet skandynawskie też tak jak chcą. Sprawdź sobie czy na pewno te dalie posadzisz. Kolo 6 maja zapowiadają 2st to może zimni ogrodnicy przyjdą wcześniej.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ryska 16:53, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11623
Świetna opowieść o miłości do ogrodu i przyrody, nic dodać nic ująć, deszczu tylko życzę i zdrowia.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
mira 22:17, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Katkak napisał(a)

To jednego rozbijemy, a drugiego mus wypić


nooo a co Ty taka warzywniakowa, to chyba inicjatywa M. coś tak czuję
wszelkie odwiedziny na razie zostawiam
akcja dalia potem pomidor - i kanciki mam stale na tyle długiej listy - spowalniam prace bo się gapię na wiosnę - idzie apogeum

w kwestii zrywania

albo coś nie pasuje do koloru - u mnie często - albo leży powalone jak te narcyzy - ścięłam, umyłam i wącham
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:19, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
AgnieszkaW napisał(a)
Miro, dzięki za odpowiedź


oczywiście pomyliłam nazwy - dla mnie kawa to kawa - bodziszek espresso nie capucino


przepraszam



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:25, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)
Miro, co tam forum, ogród ważniejszy i jakby nie było jednak przyjemniejszy. Cała zimę przecież na ten ogród czekamy
W ogrodzie tak czy siak masz pięknie, nieważne, co piszesz. Taczki i doniczki to tez ogród
Ja w tym roku dałam ciała z warzywami. Tylko pomidory sama wysialam. Reszty nie mam, a teraz na dodatek mnie ścięło i leżę.


Oj to takie ścięcia nie dobre są - zdrowiej szybko ! Ojczyzna czeka - doczytałam

Ja dziś opadłam z sił i nie wysiałam wszelkich cukinii i innych,za to wczoraj sadziłam pory i kalarepki z własnych rozsad a kilka pomidorów już leżakuje pod niebem - /chyba zabiorę z tego zimna na noc/

Chyba moje róże potrzebują jakiejś interwencji coś listki się zwijają - musze to obejrzeć

tulipanek dla Ciebie dla zdrowotności


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:32, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)


U nas ma padać od jutra. Ta pogoda ciągle się zmienia jak chce a prognozy nawet skandynawskie też tak jak chcą. Sprawdź sobie czy na pewno te dalie posadzisz. Kolo 6 maja zapowiadają 2st to może zimni ogrodnicy przyjdą wcześniej.



U mnie od nocy napełniają się puste zbiorniki wody a ogród pije jak szalony.
Jest ochłodzenie i noce mają być zimne faktycznie - dalie mam jeszcze w skrzynkach - suche okropnie i nic im nie będzie jak wkopię - tylko teraz nie wiem czy dam radę kopać - jutro już ma nie padać ale chyba muszę odczekać - najważniejsze że dalie będę sadzić do mokrej ziemi.


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:34, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
ryska napisał(a)
Świetna opowieść o miłości do ogrodu i przyrody, nic dodać nic ująć, deszczu tylko życzę i zdrowia.


Dzięki serdecznie, życzenie się spełniło - pada i pada i tak ma cały tydzień - ciekawa jestem czy tak będzie - tak się ucieszyłam że poszłam kilka fotek zrobić - pod parasolem kiepsko idzie





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Katkak 22:37, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
mira napisał(a)


Dzięki serdecznie, życzenie się spełniło - pada i pada i tak ma cały tydzień - ciekawa jestem czy tak będzie - tak się ucieszyłam że poszłam kilka fotek zrobić - pod parasolem kiepsko idzie






I ja się cieszę kwiatkami akebii - pierwszymi u mnie.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mira 22:41, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
U mnie wreszcie pada.
Jeszcze wczoraj podlewaliśmy coby wylać ostatki wody.
Wczoraj pracowałam w ogrodzie cały dzień - wszystko na ziemi odzyskiwanej z chwastów w strefie jagodnika - to praca u podstaw

są chwasty takie jak podagrycznik, powój i perz których nie chcę dawać nawet na kompost ani przerabiać na coś tam



w piątek w upale uzbierałam kosz łebków mlecza i mam pyszny miodek mniszkowy

z wielu uzbieranych patyków winorośli tylko kilka mi się przyjęło - nie podlała tego piasku pewnie to tak wyszło


wyniosłam agapanty - muszę je zasilić na razie niech się nacieszą światłem


posadziłam eukomisy , chyba dam do cieplejszego miejsca
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies