Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 15:16, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
mój sposób na suszę - rojniki

pozbierałam je , dokupiłam i ustawiłam krąg jaki został na wstrętnym deklu studni - i teraz mi się podoba



od 2 lat sie nosiłam z podziałek serduszki - teraz musiałam ją usunąć jak byla woda prowadzona - i uratowałam jest w donicy - jakie miała wielkie korzenie nie sądziłam


jak drzewa przybierają masy to już ogród robi się pełniejszy

wiśnie kwitną, a buk ma jeszcze stare liście - sąsiedzi myślą że coś mi uschnęło


teraz bodziszki przybierają masy - mam ich całkiem sporo ale jeszcze mało - bardzo je lubię i to jest roślinka którą zawsze dzielę, mnożę i kupuję

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 15:25, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
rajskie jabłonki są cudowne


moja jabłonka i akebia - super to był wybór


tulipany w tym słońcu mają dość - już jutro ogłowię / te wczesne/


miejsce do wąchania kaliny - ja stale przechodzę z konewkami


bo u mnie stale gdzieś stoją taczki, doniczki i co tylko
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 15:30, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
mam lewkonie już do wysadzenia - ach jak cieszą własne sadzonki od nasionka



w nagrodę byłam w szkółce i mam parzydło - bardzo je lubię


i bożykwiat

z laków robię bukiety


w skrzyniach kiepsko mi rośnie przez te zimne noce co były


oj łatwo nie mamy teraz z tym ogrodniczkowaniem - nie ma co narzekać chyba co?

pozdrawiam zaglądających
radosnego jakby nie było ogrodniczkowania życzę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 15:33, 26 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
sposob na susze super tez stosuje
bylam w swiateczyna poniedzielek z R w Weihenstephan relacja na odpowiednim watku

Sliczne te Twoje bratki i brateczki
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Urszulla 19:13, 26 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21838
Ten sezon zaczynamy od podlewania. Nie mam nawet jak sadzonek domowych wpakować do ziemi. Wsystko czeka. A tu trzeba wysiewy na maj robić. A tak jak piszesz w ogrodzie cieszą pierwiosnki, szafirki, narcyze też i oczywiście kwitnące drzewa owocowe. Te ostatnie mnie zadziwiają bo o zeszłorocznym obfitym owocowaniu powinny mieć rok przerwy.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
AgnieszkaW 19:29, 26 kwi 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Miro, cudną masz wiosnę. Z warzywami też mam tyły, więc nie jesteś sama... Ogród też muszę podlewać, ale nie wszystko, tylko to, co świeżo sadzone. Bratki masz przepiękne, choć u mnie - jak widziałaś - też kwitną i nie chcą przestać
Kalina jest cudna, pewnie już kiedyś pytałam o odmianę, ale zapytam jeszcze raz? Śliczny ma pokrój, taki rosochaty

Zapomniałam spytać o tego bodziszka o sino niebieskich listeczkach, co to za śliczny jegomość?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
vita 20:49, 26 kwi 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4084
Dobrą miejscówkę wybrałaś dla kaliny Tak pięknie kwitną u Ciebie tulipany, ogławiasz, będziesz przechowywać na przyszły rok?
Podlewania nie zazdroszczę, ja podobnie jak Agnieszka, tylko niedawno posadzone. Bodziszek i mnie zainteresował
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gruszka_na_w... 21:17, 26 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Z parzydła Kneiffi będziesz zadowolona. Kwitnie ciut później niż to leśne, ale jego liście długo są ozdobą.
Niezwykle się ciesze, że dzięki odkryciu Twojego wątku i podczytywaniu peanów na część kaliny angielskiej, mam ja u siebie. Taka miła pamiątka kojarząca się już zawsze z Tobą. Czy Ty tę swoją podkrzesujesz, czy też ona tak naturalnie się ogołociła dołem? Fajnie się prezentuje.
Też czekam na deszcz. Deszczówki jak na lekarstwo mam.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sierika 22:01, 26 kwi 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Mam to samo, tydzien bez komputera, dniówki w ogrodzie, lanie wody nie tylko wielkanocne, ogród poprzecinany wężami, sterta nasion do wysiewu czeka, ja czekam na deszcz a kaliny pachną, angielskie, koreańskie, ładnie podsumowałaś ten czas...
A kupiłam dwie śliczne pelargonie, wpadły mi, kolor obłędny, zrobię kiedyś fotki, na razie czasu brakuje na cokolwiek.
____________________
EwaSierika
mira 22:20, 26 kwi 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
sposob na susze super tez stosuje
bylam w swiateczyna poniedzielek z R w Weihenstephan relacja na odpowiednim watku

Sliczne te Twoje bratki i brateczki


Masz super że tak blisko - obejrzę z przyjenością
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies