Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Agania 08:56, 01 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
mira napisał(a)


a w donicy szałwia




Mira ta szałwia chodzi mi po głowie jak ją zdobyć i jaka nazwa?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 10:17, 01 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Jak ja się cieszę, że dzięki Waszym wycieczkom mogę zobaczyć ogrody do których pewnie nigdy nie pojadę ze wzgl. Na odległość i zdrowie...no i lęk przed lataniem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Poppy 20:05, 01 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
mira napisał(a)


aż się przyjrzałam jak rośnie i zrobiłam kilka zdjęć





liście jakieś chore więc cudnego przebarwienia nie będzie




Dziekuje Calkiem niezle sie ma, chcialabym, zeby moja tancerka juz byla taka!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 20:11, 01 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Miro, mam pytanie o wirusa mozaiki na daliach.
Przywlokl sie z jedna dalia, zanim sie polapalam, to sie rozniosl.
Rosna, kwitna nie widac po nich choroby, lisciom poza plamkami nic nie jest.
Wyrzuce je, wiadomo.
Tylko nie wiem, czy tylko te, ktore ewidentnie choruja? I co z przyszlym rokiem, moge ponownie posadzic nowe, czy powinnam sobie zrobic roczna kwarantanne?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
sierika 20:50, 01 paź 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
W przypadku wirusa najlepiej spalić chore egzemplarze i uważać by nie przenieść wirusa na zdrowe/odkażone narzędzia i czyste ręce/ odpuścić koniecznie sadzenie rok po roku chyba, że jest możliwość odkażenia gleby/ w przypadku gdy rosną w gruncie/.

Mira, u mnie bałagan po wichurze, złamało gałąź wierzby i tamaryszka, o kolkach nie wspomnę sosnowych. Pokazuj więcej nawierzchni itp.
____________________
EwaSierika
mira 20:53, 01 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gosiek33 napisał(a)



To bylica luizjańska


Tak jest! bylica luizjańska mam - rozrasta się ale lubię jak się pląta takie szare i całkiem fajnie się ma przy różach

dzięki
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:56, 01 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Milka napisał(a)
Fajna relacja. Nawierzchnie ciekawe, mnie pewnie w przyszłości czeka zmiana chodnika, muszę coś bardziej praktycznego wymyślić.
Wiało i u mnie, tak mocno, że ogród nie do poznania, taki bajzel się zrobił. Zamiast nadrabiać zaległe prace, będę kilka dni sprzątać.
Pozdrawiam



Irenko u mnie to samo - huragan nie tylko nabalaganił ale trochę połamał, zeszpacił i jeszcze bardziej wysuszył choć od czasu do czasu siekło deszczem minutę

ja też o ścieżkach myślę i placykach tam gdzie trawa rosnąć nie będzie więc same się miejsca robią
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 20:59, 01 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Agania napisał(a)

Mira ta szałwia chodzi mi po głowie jak ją zdobyć i jaka nazwa?


mi tez po głowie chodziła i przypadkiem naszłam na dostawę szałwii w ogrodzie |Łobzów - to szałwia Amistad - nie wiedziałam którą kupić bo było wiele ale one nie zimują - mam zamiar ją przezimować jak się uda i będzie ok to Ci wyślę sadzonki - zobaczymy - początkiem czerwca tam były
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 21:01, 01 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jak ja się cieszę, że dzięki Waszym wycieczkom mogę zobaczyć ogrody do których pewnie nigdy nie pojadę ze wzgl. Na odległość i zdrowie...no i lęk przed lataniem


A jak ja się cieszę, że te relacje sprawiają przyjemność - co by mi było z tego gdybym sobie nie pogwarzyła z Wami o wszelkich stylach i ogrodach - no co nuuuda
no i nigdy nie mów nigdy - gdyby mi ktoś powiedział jak byłam w Twoim wieku że.....
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Alicja169 21:20, 01 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
mira napisał(a)


Hej Madzia, fajnie było się spotkać, mam nadzieję że nic się nie wydarzy i będzie mi się chciało i chciało i chciało pisać, czytać i ogladać

dzisiaj u mnie tak wiało że pewnie bukiety jutro będą spore



Ta dalia urocza, mam taką, jednak pogubiłam nazwę, może wiesz jak ona się zwie?
Większość dali oznaczyłam nazwami, żeby na wiosnę wiedzieć gdzie co sadzić.

Piękny reportaż z podróży, takie zwiedzanie ogrodów ciągle mam w zamyśle, ale rzadko mi się udaje realizować
Pozdrawiam (już z Mazowsza czyli z domu)
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies