Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 23:01, 17 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę, że wykopki już uskuteczniasz Ja też zaczęłam. Na fuksje masz smaka, nie dziwię się wcale, bo u Ciebie ładnie rosną pozostałe Ja dzis miałam smaka na wiele, ale tym razem wcale nie byliny
Jak ja to upcham wszystko i gdzie to nie wiem


Ty i upychanie ? ludzie nie wierzę to co mają powiedzieć tacy 10-cio arowcy
W sumie mam pole nawłociowe to niby miejsce jest, zaczynam się leczyć i chciejstwa mus ograniczam. Moim doktorem chyba zostanie Gruszka . Nie wiem czy zechce a z Wami kusicielami muszę zerwać nieeeee
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:03, 17 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
U mnie grasują nornice, Misia coraz to w zębach przynosi, ale nie wytępi wszystkich. Zastanawiam się, nad wsadzeniem wszystkiego nowego (cebule) do donic, tylko czy tyle ich mam? OJ chyba nie.


No nornice u Ciebie to nie fajne - mus więcej kotów łownych - kiedyś ktoś na forum pisał że sadzi w takie siatki chyba podtynkowe - robi takie jakby korytka czy poletka i tego nornica nie przegryzie - to strasznie kłujace
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 23:05, 17 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
U mnie fuksja zimująca nie dała rady jednak, po 2 sezonach padła. Ale była wtedy na wygwizdowie. Teraz myślę, że dałaby radę. Nazywała się fuchsia magellanica 'Riccartonii'.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 23:07, 17 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Jeju jak kuszą te reklamy u góry z cebulami, CO drugi dzień coś zzzamawiam


O nie nie ma mowy - ja jeszcze sadzę co mam kupione i z własnego siewu.Mi idzie wolno bo nie codziennie jestem w ogrodzie .
Wystarczy że widzę pudło z moimi cebulami - jak to posadzę to dopiero wtedy się zastanowię - ale wtedy to już będzie styczeń albo luty

chociaż można kupić worek ziemi cebulki i upychać do donic w piękny słoneczny lutowy dzień

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:13, 17 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Mira, te podpory u Sarah nad daliami - te dalie nie były wykopywane przez 3 lata. A tylko kompost na nie sypany. W tym roku - właśnie teraz całkowicie zmieniają tę rabatę i zaczynają wykopki, bo tam powójka szaleje i chcą się jej pozbyć.

Dalie wykopałam zaraz po 1 przymrozku (mroziło od północy, -3 na pewno). Teraz suszę pod domem w podcieniach. Policzę dla ciekawości ilość odmian, bo zdążyłam nawet wszystkie opisać (już bez nazw, tylko kolor, jak rośnie i wysokość).

Jak Ty robisz porządek z odmianami dalii, tak ja zweryfikowałam (uporządkowałam) "gospodarkę donicową" - ujednoliciłam.

Mam prawie wszystko wysadzone. Teraz zaczynam wykopki na rabacie do przeróbki - na sobotę mam rodzinnych pomocników - ustalił się piękny i szeroki front robót. Pójdzie szybko.



Jak tak to tak. To ma jakiś genialny kompost - mój taki nie jest.
Dzisiaj policzyłam mam jeszcze 20 dalii do wykopania ale to dopiero w kolejnym tygodniu - to układanie i podpisywanie dla mnie najgorsze bo dumam czy się przechowa - ale i tak to lubię.

Co to zanczy ujednolicić gospodarkę donicową?
Ja właśnie robię wykopki i wsadzam - jeszcze mi zostało a dzisiaj sporo wsadziłam i boli mnie co nieco .

Jutro wyjdę gdzieś wysoko nieopodal Ciebie i będę patrzeć z podziwem na ten piękny front
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:14, 17 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Jeszcze miałąm dopytać: a różówą Honkę masz? Taką jasno różową, śliczną - Claudia jej nie miała.


Honka Rosie już prawie jest w drodze do mnie taki strzał losu - chcesz?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:26, 17 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
Mialam fuksje bylinowa ale ja przesadzilam i zapomnialam podlac glupia ja. Na pewno w przyszlym roku kupie. U nas jest jakis facet, ktory specjalizuje sie w fuksjach,musze tam podjechac i cos wszukac. Zadanie na przyszly sezon. W ogodzie botanicznym w Jenie widzialam piekne

U mnie prace ogrodowe stoja w miejscu wrr. Pogoda przepiekna a ja lecze zatoki.
W warzywniku jeszcze co nieco jest do jedzenia wcinamy rzodkiewki i pomidorki musze koniecznie wykopac buraki.
O dziwo nie mielismy jeszcze przymrozku


To masz fajnie jak masz faceta z fuksjami. A ja właśnie nie dopilnowałam moich cudnych i mi padły przez przymrozek brr

lecz się jeszcze długo będzie ładnie

szukałam fotki moich fuksji - nie znalazłam ale przypomniałam sobie że 2 fuksje
takie starsze były lekko schowane i im nic nie jest - muszę pilnować - prognoza na razie dobra

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:36, 17 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dorota123 napisał(a)
Lubię i pasowały by, ale brak miejsca. Te co mam muszę wyrwać i odmłodzić, u mnie astry brzydko podsychają od dołu.


To zależy jakie masz - są przeróżniaste i małe i duże i takie co już nie kwitną i zaczynają - trzeba im nóżki zakryć

u mnie kwitną już od końca sierpnia i ciesza kolorem a jak cieszą wszelkie bzyki/pszczółki to są roje i bzyk radości

tu Guliwier malutki niski


a dzisiaj nie mogłam oderwać oczu od Little Carlow


tu kolor jest ok

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:37, 17 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
mira napisał(a)


Zanim Ewa skończy swoją relację to pokażę jakie podpory ja zrobię na dalie w kolejnym roku podpatrzone właśnie u SR

można tak - całkiem modnie



ale ja polecę w gumy

przy okazji dalia chcenie i widać sznureczki





Mądre te rusztowania

Zaprzestalam sądzić dalie bo ciągle się przewracaly
Wszędzie koloni sznurki większy wiatr kołki przewrócone razem z daliami.

A tu popatrz pomysł dobry. Trzeba znaleźć miejsce do sadzenia stałego, popiołem sypać czy tam coś innego dorzucić kompostu i wszystko gra.

Ten rok obfituje we wszystkie choroby, wirusy o robactwo nie wspominając.
Dobrej pory przez kilka lat nie miała plamistości liści na różach w tym roku niestety tak. Jutro ścinam suszę i palę.
Kapalta cała szara dęby na szczęście te zwykłe jakby z młyna wrocily już duże więc pryskanie odpada.
U mnie dalie teraz tylko ciemne i kołnierzyków avte raczej zdrowe.

Astry masz piękne ml OZE jutro coś kupię jadę pod Hale Mirowska tam dużo roślin sprzedają.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mira 23:38, 17 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Richie napisał(a)
Oj dzieje się u Ciebie, ruch jak na giełdzie kwiatowej przed sezonem. Kolory dają czadu


Ryśku teraz sezon prac ogrodowych na maksa.Cały lipiec i sierpień pauzowałam to czas szykować wiosnę i kolejne lato
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies