Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 13:38, 18 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Tak dlatego pytam bo mi do tej pory jakoś kiepsko w donica h rosły.
Sierika a widziałaś wis o siatce podtynkowe no to łatwe nie jest żeby psy się nie poranily.
Nasion agapantow nie chce sory natomiast nie zebrałam szalwii szkarlatne. Jak przechować Karwi siego u mnie kwitnie ściąć całkiem?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgnieszkaW 19:17, 18 paź 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
mira napisał(a)
Tak dlatego pytam bo mi do tej pory jakoś kiepsko w donica h rosły.
Sierika a widziałaś wis o siatce podtynkowe no to łatwe nie jest żeby psy się nie poranily.
Nasion agapantow nie chce sory natomiast nie zebrałam szalwii szkarlatne. Jak przechować Karwi siego u mnie kwitnie ściąć całkiem?


Miro, Karwińskiego przechowaj w szklarni, w przykopanych w ziemi doniczkach. Można leciutko przyciąć. U mnie przetestowane zeszłej zimy
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
mira 19:43, 18 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dobra poszukam szklarni w okolicy hehe w dobry pomysl
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
paniprzyroda 20:09, 18 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ile tu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć Zaintrygowała mnie ta pani Przebiśnieg, cudownie brzmi w uszach taka nazwa Napiszecie coś więcej?
Mój Karwiński już w szklarence, tylko na zakopanie czasu brak. Chyba wypróbuję to zostawianie pojemników z cebulowymi pod dachem
____________________
Dwa ogrody
sierika 20:12, 18 paź 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Ja podlewam po posadzeniu, osiądą dobrze w ziemi, u mnie to nie jest problem bo mało mam w donicach cebulowych, no mam spore 3 ale one pod gołym niebem, i to niebo rządzi podlewaniem Karwińskiego nie przycinam teraz, bliżej wiosny, choć można czubki bo sypią nasionami niemiłosiernie.
Na siatkę nie łapię się, zbieram duże donice na dalie i wkopię w grunt bo nie mam tego dużo, problem stanowią jeżówki, rutewki, floksy też, miałam pod inne lata objedzone korzenie róż i powojniki, wyobrażasz sobie dziesiątki, setki tego? ja nie.
____________________
EwaSierika
Gardenarium 07:52, 19 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mira napisał(a)


O nie nie ma mowy - ja jeszcze sadzę co mam kupione i z własnego siewu.Mi idzie wolno bo nie codziennie jestem w ogrodzie .
Wystarczy że widzę pudło z moimi cebulami - jak to posadzę to dopiero wtedy się zastanowię - ale wtedy to już będzie styczeń albo luty

chociaż można kupić worek ziemi cebulki i upychać do donic w piękny słoneczny lutowy dzień



Ja także dużo sadzę do donic, najłatwiej i najszybciej i dłoń nie boli i nie ma pęcherzy

A sporo porozrzucałam po rabatach...dzisiaj sadzenie przy szklarni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaW 08:48, 19 paź 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Miro, jakoś nie skojarzyłam, że ty szklarni nie masz. Może w takim razie przykryjesz je jedliną? Ważne, by miały przepuszczalną ziemię, jak lawenda. Ja w tym roku testuję zimowanie kilku sadzonek na zewnątrz. Skoro santolina rośnie u mnie bez okrywania, to może Przymiotno Karwińskiego też? Czas pokaże...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Milka 19:52, 19 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Poczytałam...przydomowe ogrodnictwo, zaczyna być coraz trudniejsze...podnoszenie poziomu..
Ja lecę wygodnie, ale wasze i twoje starania czytam
Buź
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 09:55, 22 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)
Poczytałam...przydomowe ogrodnictwo, zaczyna być coraz trudniejsze...podnoszenie poziomu..
Ja lecę wygodnie, ale wasze i twoje starania czytam
Buź


Tak, Miłka trafiła w sedno.

Podnoszenie poprzeczki i więcej starań: wysiewy, rozsady, egzotyczne rośliny i ich ogromny wybór, przechowywanie, otaczanie obejścia donicami sezonowymi a wiosennymi szczególnie, cała biżuteria ogrodowa i meblarstwo ogrodowe .... uffff.

Dobrze, że w ogrodzie (nie tak jak w domu) okien nie trzeba myć.

Chyba, że lustra ...

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 13:18, 22 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Ewo okna w szklarni trzeba
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies