Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:24, 22 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
i tak można bez końca klikać




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:27, 22 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041


w tle herbaciarnia - to jest obiekt który mnie tam irytuje - jest i tyle




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:31, 22 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Mało koloru co? tak myślę, dopiero tam zorientowałam się że jest tak dużo tam azalii a mniej klonów i chyba stąd ta proporcja

Pięknotka kalikarpa - zachwycała w masie ilością koloru i kulek - u mnie wymarzła, te korale są po pierwszych przymrozkach czy też nie?




koniec spaceru

kto wie co się tak przebarwia?





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:39, 22 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Wygląda na coś oczarowatego, albo to oczar albo fothergilla.

Piękna wycieczka. Park Szczytnicki to mój ulubiony wrocławski park.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 23:19, 22 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ogrodów japońskich wiele nie widziałam

i nawet jeszcze nie tak dawno myślałam że to mnie nie interesuje - ale jak sobie pomyślę ile tam cudownych roślin rośnie - klony,derenie,azalie,mchy paprocie
kompozycja i harmonia to podstawa - no to zmieniałam zdanie i od ub roku spozieram na ten styl a choćby był po naszemu nieśmiało naśladowany

Tak się złożyło że w ub roku było takie spotkanie lilakowe u Pani Elżbiety Guzikowskiej-Konopińskiej która ma kolekcje lilaków a jednocześnie interesuje się ogrodami japońskimi.

Przed spotkaniem zakupiłam książkę którą napisała "Ogród japoński" - przewertowałam - przytoczę Wam kilka bardzo uniwersalnych spostrzeżeń - jutro.
No a jak byłam to poprosiłam o autograf



Byłam tez ciekawa ogrodu japońskiego który tworzy - no może akurat ten moment wolałabym nie widzieć - choć jak coś się tworzy to od razu nie może wyglądać zwłaszcza w ub roku piekielnie suchą wiosną
Pani Elżbieta pokazywała ogród ale nie pamiętam zupełnie co mówiła chyba się wyłączyłam
kilka fotek zrobiłam





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:23, 22 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:29, 22 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041



tyle,

pogmyram po książce bo pamiętam że ciekawa - chyba taki czas nadchodzi że z ogrodu przeniesiemy się do książek

póki co jutro mam dalie w planie choc jedno pudło bo już wszystkie wykopalam a teraz trzeba by wsadzić i chować bo idą już noce z minusem

to tymczasem
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anabell 23:35, 22 paź 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ślicznie uchwyciłaś widoki i kolorki ach...

Moje doświadczenie z donicami:- hiacynty zostawiłam w donicach na głębokim parapecie z ziemią zasypane ziemią zmarzły.

Zostawiłam też na zewnątrz nie wkopane w ziemię nie wyszły.

w ubiegłym roku posadziłam w skrzynki balkonowe miałam wnieść do piwnicy, wniosłam z opóźnieniem,po pierwszym przymrozku ponad -5 st nie wyszły wiosną zgniły.

Dwa lata temu posadziłam tulipany w doniczki balkonowe duże do pędzenia i wniosłam do nieogrzewanego budynku tuż przy drzwiach i oknie w karton ustawiłam, był jeden dzień minus 16 doniczki bliżej ściany złapało i te tulipany wypuściły zniekształcony pąk.

Natomiast były też skrzynki doniczki zakopane w ziemię w nieogrzewanej dużej szklarni okryte kartonami by miały ciemno, słońce przez szkło pobudziłoby za wcześnie i mrozy mogą też uszkodzić. W tym przypadku było dobrze.

W doniczkach zakopanych w ziemię na zewnątrz zawsze się udały.

Posadzone w doniczki trzeba podlać, jeszcze teraz muszą się ukorzenić.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
mira 23:44, 22 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wygląda na coś oczarowatego, albo to oczar albo fothergilla.

Piękna wycieczka. Park Szczytnicki to mój ulubiony wrocławski park.


Gabrysia twierdzi że to nie oczar a ma ich kilka to może fortegila ja nie mam - zaintrygował mnie ten krzew.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:50, 22 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anabell napisał(a)
Ślicznie uchwyciłaś widoki i kolorki ach...

Moje doświadczenie z donicami:- hiacynty zostawiłam w donicach na głębokim parapecie z ziemią zasypane ziemią zmarzły.

Zostawiłam też na zewnątrz nie wkopane w ziemię nie wyszły.

w ubiegłym roku posadziłam w skrzynki balkonowe miałam wnieść do piwnicy, wniosłam z opóźnieniem,po pierwszym przymrozku ponad -5 st nie wyszły wiosną zgniły.

Dwa lata temu posadziłam tulipany w doniczki balkonowe duże do pędzenia i wniosłam do nieogrzewanego budynku tuż przy drzwiach i oknie w karton ustawiłam, był jeden dzień minus 16 doniczki bliżej ściany złapało i te tulipany wypuściły zniekształcony pąk.

Natomiast były też skrzynki doniczki zakopane w ziemię w nieogrzewanej dużej szklarni okryte kartonami by miały ciemno, słońce przez szkło pobudziłoby za wcześnie i mrozy mogą też uszkodzić. W tym przypadku było dobrze.


W doniczkach zakopanych w ziemię na zewnątrz zawsze się udały.

Posadzone w doniczki trzeba podlać, jeszcze teraz muszą się ukorzenić.



Haniu wielkie dzięki że się podzieliłaś

teraz to ja już zupełnie nie wiem co robić
wkopywanie z kolei mi nie wychodziło


ogrodnictwo - próbować próbować ...cierpliwości, pokory - ale świat taki nie jest - ja powoli chyba też no nie poddawać się nie można

a jednak tak sobie myślałam że jakoś ukorzenić się muszą a bez wody mogą?

jeszcze zastanawiam się po co sprzedają cebule na targach w marcu kwietniu - widzieliście i to w cenach bynajmniej nie obniżonych

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies