Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sylwia_slomc... 21:50, 16 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Widzę, że wykopki już uskuteczniasz Ja też zaczęłam. Na fuksje masz smaka, nie dziwię się wcale, bo u Ciebie ładnie rosną pozostałe Ja dzis miałam smaka na wiele, ale tym razem wcale nie byliny
Jak ja to upcham wszystko i gdzie to nie wiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 23:33, 16 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie grasują nornice, Misia coraz to w zębach przynosi, ale nie wytępi wszystkich. Zastanawiam się, nad wsadzeniem wszystkiego nowego (cebule) do donic, tylko czy tyle ich mam? OJ chyba nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:34, 16 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeju jak kuszą te reklamy u góry z cebulami, CO drugi dzień coś zzzamawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 10:39, 17 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mira, te podpory u Sarah nad daliami - te dalie nie były wykopywane przez 3 lata. A tylko kompost na nie sypany. W tym roku - właśnie teraz całkowicie zmieniają tę rabatę i zaczynają wykopki, bo tam powójka szaleje i chcą się jej pozbyć.

Dalie wykopałam zaraz po 1 przymrozku (mroziło od północy, -3 na pewno). Teraz suszę pod domem w podcieniach. Policzę dla ciekawości ilość odmian, bo zdążyłam nawet wszystkie opisać (już bez nazw, tylko kolor, jak rośnie i wysokość).

Jak Ty robisz porządek z odmianami dalii, tak ja zweryfikowałam (uporządkowałam) "gospodarkę donicową" - ujednoliciłam.

Mam prawie wszystko wysadzone. Teraz zaczynam wykopki na rabacie do przeróbki - na sobotę mam rodzinnych pomocników - ustalił się piękny i szeroki front robót. Pójdzie szybko.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:23, 17 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze miałąm dopytać: a różówą Honkę masz? Taką jasno różową, śliczną - Claudia jej nie miała.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 21:20, 17 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Mialam fuksje bylinowa ale ja przesadzilam i zapomnialam podlac glupia ja. Na pewno w przyszlym roku kupie. U nas jest jakis facet, ktory specjalizuje sie w fuksjach,musze tam podjechac i cos wszukac. Zadanie na przyszly sezon. W ogodzie botanicznym w Jenie widzialam piekne

U mnie prace ogrodowe stoja w miejscu wrr. Pogoda przepiekna a ja lecze zatoki.
W warzywniku jeszcze co nieco jest do jedzenia wcinamy rzodkiewki i pomidorki musze koniecznie wykopac buraki.
O dziwo nie mielismy jeszcze przymrozku
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Dorota123 22:04, 17 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mira napisał(a)


A to dlaczego nie masz astrów nie lubisz czy nie pasują?







Lubię i pasowały by, ale brak miejsca. Te co mam muszę wyrwać i odmłodzić, u mnie astry brzydko podsychają od dołu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Richie 22:27, 17 paź 2019


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Oj dzieje się u Ciebie, ruch jak na giełdzie kwiatowej przed sezonem. Kolory dają czadu
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
Anitka 22:46, 17 paź 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Nie wiedziałam, że są fuksje zimujące. Kupiłam ostatnio australijską. O jej istnieniu też nie wiedziałam, ale cały czas człek czegoś się uczy i coś wynajduje. Ma kwitnąć przez zimę, pączków ma mnóstwo, ale niestety tylko do domu.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
mira 22:56, 17 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Z tulipanami mam to samo, co prawda te nowo zakupione daję z donice, ogromne, mniejsze, większe, ale w garażu mam mnóstwo cebul sprzed roku i myślę co dalej, donic więcej nie, w grządkę źle się kończy, oj. Dalie mam po pół karpy albo mniej, po co kusić je bardziej? stawiam na zimę dwa "przystanki" dla krogulca, niech pomaga
Dzięki za instrukcje pelargoniowe, mam tylko dwie ale śliczne są/dla mnie przynajmniej muszę też przechować wanienkę z Karwińskim.


Jak masz dwie to przechowaj je lepiej czyli gdzieś w chłodnym widnym miejscu no i podlewaj od czasu do czasu a początkiem marca możesz zrobić sadzonki albo wcześniej.Jak śliczne to zrób więcej .

Tulipany ciaśniej poukładaj to więcej wejdzie .Zawsze można plastikowe doniczki jakieś ładniejsze wykorzystać duże.
Na myśl o nornicach cierpnę - mialas tak kiedyś? czy ten rok taki
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies