Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 22:56, 20 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Postaram się jutro zrobić aktualne zdjęcia - ma być już zimno i byle jako ale chcę udokumentować te pierwsze dni wiosny - tej wiosny.
Jak to cudownie mieć ogród.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Milka 06:23, 21 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mira, obejrzałam ogród w wydaniu Mai, bardzo fajnie wypadło, ty byłaś naturalna, z wielką wiedzą, zapałem.
podobało mi się
A głóg przepiękny. Jak to czasami rośliny rozumieją, co mówimy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mira 22:13, 21 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Irenko bardzo dziękuję.


Już kiedyś miałam pisać, że zauważyłam że jak jest jakiś ogród który znamy
to cała uwaga skupia się na właścicielach a ogród jakby schodzi na drugi plan.

Zauważyliście że jak jest mało sympatyczny właściciel /bo tak wyszło a może jest inaczej/ na dodatek w ogrodzie pracuje ekipa to nie ma bata - ogród jest beznadziejny - chociaż piękne rośliny w nim rosną.
Dlatego tak bardzo, bardzo lubię zwiedzać ogrody - wszystkie żeby w realu i swoim okiem ogarniać piękno rabat.
Nie wiem, nie planuję na razie żadnych wizyt choć jakieś dalekie są.

Aktualna sytuacja mnie przytłacza. Muszę uczestniczyć niestety w przestrzeniach poza ogrodem i powala mnie głupota i niefrasobliwość ludzi.
Najchętniej zostałabym w ogrodzie i jadła szczypiorek.

Apeluję do wszystkich którzy zaglądają do mojego wątku - dbajcie o siebie i innych też zachowując przynajmniej odległość.

Zastanawiam się nad takim hula hop o 2 metrowej średnicy - może by to coś dało.

Tyle.

A ogród to jakiś raj. Teraz już przedwiośnie za nami - i wiosna z mrozami w 3 kolejne noce się zakrada.Stale coś.

Tymczasem pocieszyłam oko.

Kalina angielska zakwitła już jednym kwiatkiem - pytam się jej co tak wcześnie - a jutro zobaczę jak się ma po mrozie.


przebiśniegi przekwitły znaczy wiosna się rozpycha na maksa - można by je teraz podzielić i w ten sposób zadbać o kolejny czas kwitnienia.


Na rabacie czosnki pomnożyły się - nie wiem czy zakwitną - a sadziłam 2 lata temu i już takie kępy





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:17, 21 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
dawno nie sadziłam hiacyntów, mam od kilku lat już wyrodzone ale stale się meldują



posadziłam nowe i to widać


donice z tulipanami nie okryte a tu nawsadzałam wiele jakiś starych cebulek i widać że nawet zakwitną tylko czy przetrwają

tulipany coś za wczesnie choć wczesne

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:22, 21 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Będzie sporo orlików bo o to zadbałam i dałam się im rozrosnać gdzie chciały


kilka tych narcyzy zerwałam bo jak fikną to szkoda - też tak nigdy wcześnie nie były


mój stoliczek wiosny jakiś mało zadbany ale i tak cieszy


róże całkiem oszalały - nie mam pociętych jeszcze wielkokwiatowych a już mają spore listki - zetne je po mrozach

tawuła wczesna zwykle kwitła około 20 kwietnia - teraz będzie wcześniej
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:24, 21 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Moje bratki które kupiłam jeszcze początkiem marca - jak nigdy tak wcześnie - teraz serce mnie boli jak pomyślę o producentach kwiatów





____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:25, 21 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sierika 22:28, 21 mar 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Ja nic nie okrywam, no bo co? zarzucę włókninę na cały ogród? co ma być to będzie, bratki się podniosą, ciemierniki też, nie mam żadnych rarytasów, które mogłyby przymarznąć. Tydzień temu u mnie było -8 nad ranem. Nie sądzę by jakiś poważny spadek temperatury nastąpił.
____________________
EwaSierika
mira 22:29, 21 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ciemierniki u mnie teraz osiągnęły pełnię kwitnienia






muszę zadbać o ciemierniki bardziej bo nie wszystkie ładnie rosną - jak będzie czas zrobię mieszankę kompostu z drobno zgniecionymi skorupkami z jajek może dodam popiół

a po miskę muszę wyjść bo zamarznie


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:37, 21 mar 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Ja nic nie okrywam, no bo co? zarzucę włókninę na cały ogród? co ma być to będzie, bratki się podniosą, ciemierniki też, nie mam żadnych rarytasów, które mogłyby przymarznąć. Tydzień temu u mnie było -8 nad ranem. Nie sądzę by jakiś poważny spadek temperatury nastąpił.


U mnie ma być -5 całkiem rano - narzuciłam ściętą trawę na rdesty i małą piwonię drzewiastą i jeden karton na hortensję i tyle - odpuściłam co będzie to będzie takie są wiosny przecież dopiero 21 marca - szkoda że sniegu nie nawaliło

dla Ciebie może pokazywalam ciemiernik w jednym dwa



a z rarytasów, jeszcze w styczniu zamówiłam klematisy no i już mam - wysyłki strasznie wcześnie zrobili - teraz już nic nie kupuję, nic nie zamawiam
a centrum ogrodniczego z pewnością nie odwiedzę prędko

takich klematisów nie mam - takie w stylu jakby wszystko im jedno




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies