Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sierika 22:55, 21 mar 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Pokazywałaś
Miałam oba te powojniki ale oba zjadły norniki, ten drugi był juz zadomowiony kilka lat, kwitł zachwycająco.
____________________
EwaSierika
Nowa12 23:08, 21 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja do szkółek nie zaglądam. Staram się grzecznie siedzieć w domu ale też mi szkoda szkólkarzy bo czytałam że wiosną oni sprzedają 60% produkcji a teraz wszystko stoi.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sierika 23:29, 21 mar 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Szkółkarze to nie jedyni poszkodowani, są ogromne grupy ludzi, którym odcięto dostęp do wykonywanej działalności zamykając miejsca pracy. Zresztą w mojej szkółce tzn. obok mnie, handel szedł w ostatnim tygodniu jak nigdy nic.
____________________
EwaSierika
Nowa12 23:42, 21 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Oczywiście, że tak Ewa. Wszyscy chyba są tego świadomi. Dygresja o szkółkach bo forum ogrodnicze.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basieksp 00:23, 22 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10328
mira napisał(a)
Irenko bardzo dziękuję.


Już kiedyś miałam pisać, że zauważyłam że jak jest jakiś ogród który znamy
to cała uwaga skupia się na właścicielach a ogród jakby schodzi na drugi plan.

Zauważyliście że jak jest mało sympatyczny właściciel /bo tak wyszło a może jest inaczej/ na dodatek w ogrodzie pracuje ekipa to nie ma bata - ogród jest beznadziejny - chociaż piękne rośliny w nim rosną.
Dlatego tak bardzo, bardzo lubię zwiedzać ogrody - wszystkie żeby w realu i swoim okiem ogarniać piękno rabat.
Nie wiem, nie planuję na razie żadnych wizyt choć jakieś dalekie są.

Aktualna sytuacja mnie przytłacza. Muszę uczestniczyć niestety w przestrzeniach poza ogrodem i powala mnie głupota i niefrasobliwość ludzi.
Najchętniej zostałabym w ogrodzie i jadła szczypiorek.

Apeluję do wszystkich którzy zaglądają do mojego wątku - dbajcie o siebie i innych też zachowując przynajmniej odległość.

Zastanawiam się nad takim hula hop o 2 metrowej średnicy - może by to coś dało.

Tyle.

A ogród to jakiś raj. Teraz już przedwiośnie za nami - i wiosna z mrozami w 3 kolejne noce się zakrada.Stale coś.

Tymczasem pocieszyłam oko.

Kalina angielska zakwitła już jednym kwiatkiem - pytam się jej co tak wcześnie - a jutro zobaczę jak się ma po mrozie.


przebiśniegi przekwitły znaczy wiosna się rozpycha na maksa - można by je teraz podzielić i w ten sposób zadbać o kolejny czas kwitnienia.


Na rabacie czosnki pomnożyły się - nie wiem czy zakwitną - a sadziłam 2 lata temu i już takie kępy







Zgadzam się, fajnie jest oglądać ogród, który ma sympatycznego właściciela, to od razu widać, jak że ktoś zna i kocha swój ogród, tak na marginesie przydałoby się takie hulaj hopy, stałam daleko w kolejce po zakupy, co z tego jak babka za mną stanęła obok,
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 09:32, 22 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Bardzo ładne powojniki. Takie delikatne najbardziej lubię
Jeżeli chodzi o rozważania nad ogrodnikiem i jego ogrodem. Moim zdaniem oba te elementy są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Osobowość ogrodnika odbija się w jego ogrodzie. Nie da się tego oddzielić.

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 12:04, 22 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ogród to teraz jedna z niewielu oaz normalności. W nim wszystko toczy się zwykłym, znanym rytmem. Każde wyjście to ogrodu koi myśli i zmysły.
Nasze pokolenie zna ograniczenie wolności z własnego doświadczenia. Młodsi nigdy tego nie zaznali. Stąd trudniej im to pojąć. Te ostatnie smutne wieści, że niebezpieczeństwo czyha nie tylko na tych 70+, powinny przyspieszyć rozumienie powagi sytuacji.
Trzymaj się cieplutko.
Powikłania po lutowej grypie też mi się jeszcze dają we znaki. Nie regeneruję się już tak szybko jak jeszcze 10 lat temu.

Piękne zdjęcia wklejasz.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 12:16, 22 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)





I ta zieleń trawki po lewej. Ach!


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
darkowa 12:17, 22 mar 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Miro - masz piękny ogród i te Twoje przecudne bratki...
Ja bardzo się cieszę
że posiadam ogród,a w tym okropnym czasie to już wybawienie
Głowa do góry i do ogrodu marsz(lol)...

____________________
krystyna
Katkak 15:29, 22 mar 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ech, wychodzenie z domu ograniczam do minimum i nie mam ani pół brateczka. Udało mi się za to kupić ziemię do wysiewów i wreszcie pomidorki wysieję. Ściskam Mirciu.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies