Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 06:38, 28 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
anna_g napisał(a)


Kasia, nawet jeśli zdjęcia tracą na ostrości, to Twoje i tak są super!
A ta rabata na zdjęciu jest prześliczna.


Dziekuje Czasem widac glebie, jakies elementy ciekawe, a po wgraniu juz nie. Szkoda troche Caly taras obrosniety jest stipa, tylko czesciowo 2 letnia, czesciowo mloda wiec nie ma jeszcze tego efektu. Tylko rosliny sasiednie sie zmieniaja Pierwsze stipy posadzilam dla eksperymentu. A ze przetrwaly na tarasie wszystkie, to dosadzilam w tym roku o wiele wiecej. Na normalnych rabatach mi nie rosna.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 06:43, 28 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
AnnaMS napisał(a)
Masz piękne bylinki o których mogę tylko pomarzyć Robisz bajeczne zestawienia, mogę się gapić bez końca a ten słodziak na dobranoc ... no sama słodycz


Dziekuje Ktorych roslin nie mozesz miec? Wiesz, ja sie staralam przygotowywac rabate przekopujac ja z piaskiem i kompostem a potem pod pojedyncze rosliny podloze tylko dla nich. Np. stipa ma w dolkach zwirek i piasek wymieszany z ziemia.U mnie ciezka ziemia.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 06:47, 28 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Widzę jak Twój ogród dojrzewa, i chyba wpływ ogrodowiska swoje robi.
Rabaty wyglądają fantasycznie, bujnie i sądząc po tym co po urlopie zastałaś, prawie bezobsługowo.... czasem


Teraz przydało by się porównanie widoku rabat z początków ogrodu i dziś
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gardenarium 07:28, 28 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MariuszG napisał(a)
Kasiu, przychodzę w odwiedziny ale aż głupio mi pisać, tak masz ładnie. Takie ogrody onieśmielają . Miło, że można się uczyć od takich ogrodników . Wypatrzyłem u Ciebie proso. Też mam, w odmianie 'Heavy metal' ale mi się już drugi rok wywraca. Jakie są Twoje spostrzeżenia? Moje proso rośnie na rabacie z bardzo żyzną ziemią, raczej nie jest jakoś szczególnie podlewane, rabata jest wyniesiona około 5 cm nad poziom trawnika. Staram się je dyskretnie podpierać, ale jednak nie o to chodzi


Trawy generalnie nie potrzebują tak żyznej gleby. Musisz dodać inne rośliny obok blisko do "podpierania".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 08:33, 28 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek- duzy wplyw ma tez to, ze dzieci troche wieksze i moge w ogrodzie wiecej zdzialac. Latwiej jest chyba jak sie ma gole pole i ma sie duze pole do popisu. U mnie rosly juz 4 duze drzewa, 25 krzaczorow i wszystko musialam czesto sama, czasami z pomoca meza usuwac. Wykopywanie krzakow na kamienistej ziemi to byla tragedia. A na jakas koparke nie bylo finansow. Ciezko mi bylo usuwac cos, co zdrowe i rosnie. Musialam do tego dojrzec I miec czas by cos zdzialac. Na poczatku moglam cos porobic, gdy dzieci spaly. Wiec nie za wiele moglam zdzialac
Fotki przed musze poszukac. Ale efekt i tak bedzie dopiero za rok, dwa, gdy w koncu zywoplot cisowy urosnie i wymienimy jeden kawalek cyprysikow na modrzewiowy plot Jeszcze powstana podwyzszone rabaty warzywniaka z tego samego kamienia co murek,i wszystko z tylu domu sie poszerzy Ale to dopiero za dwa lata.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:48, 28 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pierwsze porownanie Sadzonka buka Tniemy go co roku. 7 lat temu



A dzis
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:17, 28 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
2012




2019



____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:24, 28 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W takim stanie przejelam dzialke.2012




____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:28, 28 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
2012




2019




____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:38, 28 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
2012



2019


____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies