Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 21:20, 12 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Agato- dziekuje. Doprowadzenie trawnika do takiego stanu zaczelam wiosna.Najpierw rozsypalam wapno, poniewaz mialam duzo mchu.Zrobilam to w marcu. W kwietniu rozsypalam dobry nawoz, z zelazem i magnezem, ktory do konca zlikwidowal mech.Jak trawa ruszyla opryskalam chwasty srodkiem chwastobojczym.Na poczatku podzialalo tylko na mlecz.Dziury po wielkich kepach zasypalam ziemia z worka i zrobilam tam dosiewke. To samo z wielkimi polaciami koniczyny i innych chwastow. Oprysk i po tym jak juz chwasty uschly, wzruszalam to miejsce grabkami, dosypywalam ziemi i robilam dosiewke. W zeszlym roku rozsypalam kompost na trawniku. Nawoze ok 3 razy w sezonie.Podlewam gdy jest upal raz w tygodniu.Raz w roku robie oprysk na chwasty, bo mieszkamy obok pol i lak i bez tego mialabym znow same chwasty zamiast trawnika. Tu likwidowalam mlecz, potem wzielam sie za wieksze polacie chwastow.





Tu usychajaca koniczyna na przyklad




Wszedzie bylo widac gole placki. Pewnie latwiej byloby zeby zrobily to maszyny od nowa, ale nie mielismy wtedy na to pieniedzy.



A obecnie trawnik wyglada tak.Nawet teraz jesienia.




____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 21:26, 12 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Wracajac do moich debow- ladnie sie przebarwily.Mam nadzieje, ze za rok bedzie jeszcze ladniej



Zakochalam sie w lizuli

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 21:41, 12 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
I moj ulubiony kacik



____________________
Zapraszam na kawe
Agatan24 11:58, 13 lis 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Prześliczny kącik z ławeczką a trawa bomba podziwiam Cię że starczyło Ci cierpliwości w walce z chwastami teraz możesz się cieszyć piękną trawą.
My też nie mamy za bardzo kasy na trawnik od podstaw dlatego cały czas myślę jak zrobić by był ładny najtańszym kosztem, u mnie jest jeszcze jeden problem oprócz tego że też mieszkam wśród pól, KRETY moja zmora całe podwórko jest tak przeryte że wpadam nogami w tunele, zastanawiałam się nad siatką na krety.

Po Twoim przykładzie widzę że cierpliwość popłaca.

Pozdrawiam.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
KasiaBawaria 12:17, 13 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kretow na szczescie u mnie brak.Za to sasiedzi maja caly ogrod poryty, bo mieszkaja bezposrednio przy polach. Drugi sasiad ma jakies urzadzenie wytwarzajace dziwny drzwiek.Kretow nie ma
____________________
Zapraszam na kawe
Agatan24 13:36, 13 lis 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Też mam tą lampkę z dźwiękiem ale jakoś nie daje rady i krety ryją jak oszalałe.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
wiewiora 08:46, 11 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
KasiaBawaria napisał(a)
I nastepne,widok na kompostownik Porownujac trawnik po przeprowadze i teraz,to jak niebo i ziemia.Wczesniej to byla koniczyna i mlecz.


Witaj Kasiu widzę twoje kompostowniki są ładne ,niemasz czego się obawiać wrzucaj dżownice do środka nic im nie będzie widziśz u mnie jest pryzma i cały czas odkryta czasem leży śnieg albo lód.A jeżeli masz obawy że zmarznie to otul go białą lub czarną agrowłukniną (widziałam tak u kogoś)
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
KasiaBawaria 09:07, 11 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Agnieszka- teraz kompostowniki czesciowo inne (tamte sie polamaly, mialy juz 12 lat)plus dodalam trzeci, na gotowy juz kompost, bo nie mialam gdzie tego skladowac a kompost dosyc szybko sie w nich robi. Dzisiejsze zdjecie, obecnie - 3. Pelny jest ten srodkowy. Chcialabym wlasnie w nim zimowac dzdzownice, bo jest czesciowo osloniety. Mysle, by od znajomego dac jesienia obornika na spod by dogrzewal od spodu.


____________________
Zapraszam na kawe
wiewiora 09:43, 11 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Doradzę Ci coś jak na wiosnę bedziesz opróżniać to w sklepach dużych marketach jak przychodzi im towar na paletach (np.napoje itd)między zgrzewkami napoi są przekładki tekturowe szare są duże ale cienkie łatwo się zginają załatw sobie 4 i ustaw w pustym od środka na czterech ścianach na dół obornik albo słoma i zima z głowy będzie im ciepło.Ja pracuję w sklepie to znajomej załatwiałam takie przekładki to otulała kompostownik tylko ona z zewnątrz bo był pełny ,ale jej pomysł to od środka na zimę zabezpieczyć.TA tektura swobodnie się rozłoży
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
KasiaBawaria 10:20, 11 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez o tym myslalam. Ale wlasnie z zewnatrz, bo kompostownik pelny.Chyba ze go oproznie i na jesien zrobie swiezy kompost. Po jakims czasie bede mogla przeniesc tam dzdzownice.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies