Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 08:42, 21 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
____________________
Zapraszam na kawe
Anabell 22:50, 23 cze 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Kasiu - to żylistek na drugim zdjeciu? tez wczoraj zrobiłam zdjęcie mam różowego i białego, muszę poszukać jakie to odmiany, moje słabiej wyglądają już przekwitają, nie miałam czasu wcześniej robić zdjęć.
Lubię żylistki, a są jeszcze malutkie krzewinki i zakwitają wcześniej od tych.

Horti mogą być w chłodnej piwnicy ale trzeba wnosić po schodach. w szopce też mogą być ale trzeba owinąć na czas mrozów. Nie mogą ruszyć z wegetacją a potem zmarznąć , najczęściej potem padają. Nie może być mokro lub długi czas sucho. Miłych snów.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
KasiaBawaria 08:07, 24 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tak,to zylistek.Pieknie kwitnie ale nie podoba mi ie jak rosnie.Teraz po wichurze to juz wogole powyginany z kazdej strony.A ze rosnie od strony ulicy to sredni z niego zywoplot.Juz go przycielam,troche sie zagescil.Ale szybko starzeja sie mu lodygi.Mam jeszcze chyba bialego ale nie jestem pewna.

Dziekuje za wizyte



____________________
Zapraszam na kawe
Madzenka 15:19, 28 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kasiu cudowny klimat dla hortensji ma Francja... Zazdroszczę im Pryża, wina i klimatu
U nas teraz również subtropikalna pogoda. Jutro wieczorem mają być burze...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
KasiaBawaria 16:44, 28 lip 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Marzenko, moi tescie maja we Francji nad Atlantykiem domek wczasowy.I hortensje w wielkiej ilosci przed domem.Nie podlewane, nie nawozone a kwitna jak oszalale.
Klimatu tez im zazdroszcze.W tamtym miejscu zima jest przewaznie tylko -7 stopni maks.
____________________
Zapraszam na kawe
Anabell 14:39, 04 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Kasiu- włączę moje tuje pozwoli Ci mieć obraz wyglądu, w tej chwili maja ładniejszy wygląd po przyrostach.

To ściana wysoka ok 3 m tuje kolumnowe sadzone za gęsto co 80 cm. W środku trzecia to szmaragd widać po kolorze. z tą ściana nie było kłopotu zimą.
Tu szmaragdy cięte co rok po kilku latach od posadzenia góra i boki, bez kłopotu ale śnieg zgarniałam.

Szmaragdy za nimi rosną borówki, mają dobre naświetlenie z każdej strony, cięte, nie było kłopotu bo góra była często cięta są gęste, zimą śniegu nie trzepałam dobrze się trzymały.

Tu widoczne rzadko sadzone nie cięte, ładnie gęsto rosną, najładniej ze wszystkich.


____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
KasiaBawaria 14:56, 04 sie 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
anabell-dziekuje.Moje sa chyba jak na ostatniej fotce sadzone. Maja sporo miejsca i raczej z czasem sie zrosna, ale to po bardzo wielu latach.Czyli tych nie bede ciac.

A mam jeszcze sadzone gesto, od kiedy zaczac je ciac?Sadzilam dwa lata temu jako malenkie sadzonki.Tniesz delikatnie po bokach czy mocniej?
A co z podlewaniem? Jak czesto podlewac taka sciane np z cyprysow?Od trzech tygodni nie padalo i te sciane kilkuletnia raz porzadnie podlalam.Ale wode mam z wodociagu wiec czekam teraz na deszcze ale nas omijaja.





Mam tez sciane z cyprysow i zauwazylam, ze im pozniej sie je tnie, tym lepiej daja sobie rade ze sniegiem.

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 15:04, 04 sie 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A teraz pare rozyczek, niestety przez upaly i palace slonce mocno ucierpialy

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 15:28, 04 sie 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Hortensje-nadrabiam, bo dawno niczego nie wstawialam



____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 15:36, 04 sie 2013


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
I pare roznosci

[img s ize=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/43/430504/original.JPG[/img]
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies