Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

wiewiora 10:25, 11 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
No właśnie teraz to już nic nie rób poczekaj do wiosny oprożnij jeden opatul go od środka daj nowy materiał dzżownice potem tak z 2 itd a do następnej zimy już wiesz jak sie przygotować powoli wszystko zaplanujesz
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
KasiaBawaria 12:08, 11 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Az zajrzalam z ciekawosci do kompostownika, bo temperatura dzis 2 stopnie i ostatnio troche cieplej bylo. Dzdzownice w kompostowniku sa, skupiskami po kilkanascie.Ale takie zwykle, spore czerwone.Bez pierscieni.Ale byly i na dole kompostownika i na gorze, gdzie swieze odpadki. Wzielam dla kalifornijek troche starszego kompostu.
____________________
Zapraszam na kawe
wiewiora 15:09, 11 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Ale je dokarmiasz ,czy ty na zimę kalifornijki wybierałaś z kompostu ,czy osobno je chodujesz a potem część dodajesz?
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
KasiaBawaria 15:13, 11 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
To ich pierwsza zima u mnie.Nie dawalam zadnych dzdzownic na kompost. Te ktore znalazlam to zwykle rosowki. Kupilam robale i narazie rozmnazam, bo im mniejszy pojemnik tym szybciej sie rozmnoza i potem w lecie jak podrosna to na kompostownik.Czesc jednak zachowam na zime, w razie gdyby nie przezyly.Mowie o kalifornijkach. Narazie sporo malych sie pokazuje, za trzy miesiace bedzie co dokladac na kompostownik.Podobno na metr pryzmy trzeba miec 1000 dzdzownic.
____________________
Zapraszam na kawe
wiewiora 20:08, 12 lut 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Kupiłam dziś w wędkarskim kalifornijki różnych rozmiarów ,i zaczynam chodowle tak jak ty a co masz racje na wiosne wpuszczę część i niech robią szybciej..
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
KasiaBawaria 21:52, 12 lut 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Powodzenia.
____________________
Zapraszam na kawe
wiewiora 18:28, 05 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
Borbetka 08:44, 29 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Bardzo ciekawie piszesz o dżdżownicach. Muszę się nauczyć, bo przydały by się bardzo. Moje pryzmy rozmnażają się w zastraszającym tempie. Nie wiem już jak to przyspieszyć. Zabiorę się chyba za hodowanie kalifornijek. W małym pojemniku lepiej? Faktycznie to dobry pomysł. Potem się je wpuści na żywioł.
____________________
borówcowy wizytowka
KasiaBawaria 08:51, 29 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jako, ze watek to raczej pamietnik, ale nawet ten trzeba prowadzic, wiec troche nadrobie fotkami

MOje kalifornijki dostaly nowy domek

Tu czekaly na przeprowadzke w wiadrze- widok po otwarciu nocnym



A tu nowy domek


Wisnia ozdobna, niestety tylko z maks. dwa lata tu porosnie, bo ma raka az do pnia i bedzie wycinana- teraz tego nie widac, bo wycielam wszystkie galezie, a reszta w miare przykryta kwieciem


floksy



____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:52, 29 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
borbetka- dzdzownice to swietny pomysl na odpadki domowe w zimie, kiedy to na kompostowniku prawie nic sie nie dzieje Moje od czasu jak dorosly i sie troche rozmnozyly zjadaja tygodniowo wiadro odpadkow
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies