Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

Dorota123 21:19, 05 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Mimo strat jakie zrobili robotnicy ogród prezentuje się pęknie. Nas ogrodników ciągle jakieś plagi dopadają i wiatr w oczy wieje. Też byłam kilka lat temu na urlopie nad morzem i ciągle wiało, lało i zimno było. Na południu Polski, gdzie mieszkam były upały, nawet nie było jak uciec z nad morza, podstawiali pociągi z 3 wagonami do Krakowa. Parodia, jechał taki pociąg z 3 wagonami przez całą Polskę, a chętnych było znacznie więcej.
Opadów deszczowych mocno zazdroszczę, mój ogród już się nie poddźwignął po suszy, sprzątam jak na jesieni.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 10:06, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorota123 napisał(a)
Mimo strat jakie zrobili robotnicy ogród prezentuje się pęknie. Nas ogrodników ciągle jakieś plagi dopadają i wiatr w oczy wieje. Też byłam kilka lat temu na urlopie nad morzem i ciągle wiało, lało i zimno było. Na południu Polski, gdzie mieszkam były upały, nawet nie było jak uciec z nad morza, podstawiali pociągi z 3 wagonami do Krakowa. Parodia, jechał taki pociąg z 3 wagonami przez całą Polskę, a chętnych było znacznie więcej.
Opadów deszczowych mocno zazdroszczę, mój ogród już się nie poddźwignął po suszy, sprzątam jak na jesieni.


Z trzema wagonami? Ktos sobie chyba zazartowal.
Widze, ze w tym roku 2 hortensie w gorszym stanie sa niz w poprzednich latach, pomimo nawozenia. Wiec te tez podlalam nicieniami, bo liscie mialy wygryzione. W pazdzierniku chyba podleje tymi zimnymi. Ale pewnie musialabym calutki ogrod zlac a i to by nie pomoglo, bo u sasiadow tez sa. No i nie wiem czy to nie walka z wiatrakami.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:08, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)
Fantastyczny obrazek


Trzymam kciuki za kolejne prace


Przydadza sie dziekuje
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:09, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
gogo napisał(a)
Kasiu, smagliczki kwitną 2 razy, zaczynają gdzieś w drugiej połowie maja i na początku czerwca, potem robią dłuższą przerwę, czyli do drugiej połowy sierpnia.
I potem potrafią kwitnąć nawet w grudniu.
Piszą żeby po pierwszym kwitnieniu przycinać, wtedy zakwitną szybciej.
U mnie się to nie potwierdziło, na próbę trochę przycięłam i wszystkie zakwitły w tym samym czasie, więc szkoda roboty.
To szkoda, że połamali hortensje
A dlaczego musicie czekać z usunięciem tui do końca września?, chyba, że macie w nich gniazda.


A widzisz, u mnie kwitnie poraz pierwszy. One nie zimuja tylko sie wysiewaja? Dobrze wiedziec, przycinac nie bede
Z usunieciem tui i zywoplotu musimy czekac do 30 wrzesnia,bo tu jest ochrona legow-od 1 marca do 30 wrzesnia nie wolno niczego drastycznie przycinac czy usuwac.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:10, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Uwielbiam calaminthe- caly czas pelno na niej owadow
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 11:09, 06 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Też calamintę uwielbiam, niestety zimy u mnie nie przetrwała
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 11:16, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek- musisz dla niej jak dla stipy rozluznic podloze. U mnie jest w 3 miejscach i zimuje bez problemu a stipa np. na rabatach u mnie wygniwa. Calaminta nie lubi mokrej ziemi.

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 17:34, 06 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A dzis zagladnelam do domku dla jeza, do ktorego co pewien czas sypie karme a tu niespodzianka. Nazbieral sobie lisci klonu i trawy i siana i spi tam w ciagu dnia. A ze malo tego materialu to sypnelam mu dzis cala torbe suszonych lisci.Po lewej stronie jest 3 komorowy kompostownik









Proso jak zawsze piekne

____________________
Zapraszam na kawe
Dorota123 21:03, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)


Z trzema wagonami? Ktos sobie chyba zazartowal.
Widze, ze w tym roku 2 hortensie w gorszym stanie sa niz w poprzednich latach, pomimo nawozenia. Wiec te tez podlalam nicieniami, bo liscie mialy wygryzione. W pazdzierniku chyba podleje tymi zimnymi. Ale pewnie musialabym calutki ogrod zlac a i to by nie pomoglo, bo u sasiadow tez sa. No i nie wiem czy to nie walka z wiatrakami.
Z robalami ciężka sprawa, jak się zorientowałam, że mam ćmę bukszpanową to odwiedziłam wszystkich sąsiadów i posprawdzałam u nich. Poprosiłam o spryskanie i za tydzień przypomniałam o kolejnym pryskaniu. Byli mi wdzięczni, że pokazałam im w porę zagrożenie.
Śliczna ta calaminthe, wygląda tak delikatnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 08:00, 07 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie niestety tylko jedna sasiadka jest ogrodowa. I to ta co wszystko tepi-ptaki, jeze i pryska nawet jak sie jedna mszyca pokaze. Ona pewnie juz chemie leje natomiast drudzy sasiedzi maja wszystko pozarte, ale oni centa nie wydadza na nicienie.Nie chcieli przycinac swojej czesci zywoplotu, musielismy usunac. Chyba zaczne ziemie graniczaca z ich ogrodem polewac gnojowka z wrotyczu, by zniechecic dorosle osobniki do przechodzenia do mnie.Tyle teorii
Od innych sasiadow dzieli mnie ulica i u nich tylko trawnik i zywoplot jest.


____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies