Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 09:40, 04 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jak podejrzewalam mam pelno chrzaszczy na bluszczu-to granica do sasiadki, ktora wszystko zlewa chemia, ogrod ma wyluskany,ploszy ptaki i nie chce zab czy jezy w ogrodzie. Nie dziwi mnie, ze wlasnie tam jest plaga. Zadnych naturalnych wrogow w grodzie nie ma .Ehh poruszalam bluszczem i pelno owadow pospadalo na podjazd. Srodki chemiczne podobno na nie nie dzialaja. Polalam nicieniami, ale jak czytam na niemieckich forach to nawet lanie przez kilka lat tylko je w ryzach utrzymuje ale nie niszczy, bo zawsze jakies larwy przezyja. A tam juz plaga totalna.


Jeden z moich ulubionych astrow-little carlow

ta najprostsza jezowka wyglada nadal pieknie, w przeciwienstwie do odmianowych, ktore scielam juz.






Lubie te nowa rabate


____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:32, 04 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443




Palczatka dopiero sie rozkreca



____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 10:41, 04 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
KasiaBawaria napisał(a)


Tak, na jesien. Do wiosny zadziala





Wg mnie trawnik w dobrym stanie. Przed wapnowaniem trzeba zbadać pH trawnika Bo można z wapnem przedobrzyc.

Jeżeli chodzi o pędraki i inne robactwo to boją się oprysku gnojówka z wrotyczu. Trochę posmierdzi, ale wieczorem opryskać trawnik akurat dla sąsiadki smrodek dobry.
Suchy wrotycz kupisz w sklepie zielarskim. Jak stosować przepisy w necie.

Smagliczka do samej zimy kwitnie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaBawaria 11:11, 04 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U nas na lakach nie ma wrotyczu. Myslisz ze gnojowka z suchego jest tak samo dobra? Ph badalam i jest niskie. I mech i grzyby zaczely rosnac, wiec czas dzialac Myslisz ze na opurchlaka wrotycz zadziala?On odstrasza czy zabija?
____________________
Zapraszam na kawe
Helen 14:57, 04 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
KasiaBawaria napisał(a)


Tak, na jesien. Do wiosny zadziala

Czy sypiesz dolomit czy lejesz specjalne wapno?
____________________
Helen - Hortensjowo
KasiaBawaria 22:38, 04 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Helen napisał(a)

Czy sypiesz dolomit czy lejesz specjalne wapno?

Nie leje sypie specjalne wapno do trawnikow z magnezem 50 % to wapno, 35 procent to magnez a reszta to inne zwiazki majace alkaizujace wlasciwosci.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 07:32, 05 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nawet po zdeptaniu części rabatek nadal masz piękny ogród

Czy robotnicy wyszli już na dobre z Twojej posesji?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 11:35, 05 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek- no nie bede przeciez pokazywac tego co poniszczone Wczoraj sprobowalismy krazkiem linowym czy uda nam sie wyrwac tuje z zywoplotu mocujac druga czesc do innej tui, rosnacej pojedynczo i bardzo rozrosnietej.I faktycznie tuje z zywoplotu wychodza z korzeniami.To byla tylko proba, bo usuwac mozna dopiero pod koniec wrzesnia.Ale musielismy na jednej sprobowac, czy nie trzeba bedzie zalatwiac jakiejs pomocy. Wiec przynajmniej tam gdzie uda nam sie tym dojsc bedziemy wyrywac sami. Na miejsce zywoplotu stanie plot. Za 4 tygodnie.
No wlasnie robotnikow pozbede sie dopiero w listopadzie ale przynajmniej nie ma ich juz codziennie jak ostatnie 3 miesiace. Czeka nas jeszcze postawienie plotu, usuniecie dwoch drzew w pazdzierniku i okna piwniczne sa do wymiany- w dwoch pokojach mamy suterene i normalnie je uzywamy jako pokoje do zabaw i pokoj goscinny. Na tarasie powstanie jeszcze szklana przegroda przeciw wiatrowi. I nowa roleta od okna dachowego sie zepsula, wiec musi przyjsc ktos i to naprawic. Wczoraj zamontowali nowa brame do garazu- po miesiacu opoznienia.Ale jest tez posadzka specjalna i odplyw zrobiony. Od wczoraj mam w koncu porzadek Bo wszystko z szopy moglam znow do garazu na polki przeniesc.

Caly czas mysle co zrobic przeciw opurchlakom.Wczoraj zajrzalam do siadow, wszystko maja pogryzione. Ciezko bedzie, jak ich ogrody tez sa zaatakowane. Chyba bede musiala juz zawsze lac nicienie, by nie dopuscic do ogromnych strat.Albo jakas wyjatkowo mrozna zima je w koncu zdziesiatkuje. Podobno stonogi, chrzaszcze biegacze, ptaki sa naturalnymi wrogami.Mam mnostwo kryjowej z kamieni, lisci, 3 wielkie kompostowniki,mase materii organicznej i nie wiem co jeszcze zrobic, by jakos naturalnie zmnijszyc ich liczebnosc.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 14:05, 05 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Fantastyczny obrazek


Trzymam kciuki za kolejne prace
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
gogo 20:29, 05 wrz 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiu, smagliczki kwitną 2 razy, zaczynają gdzieś w drugiej połowie maja i na początku czerwca, potem robią dłuższą przerwę, czyli do drugiej połowy sierpnia.
I potem potrafią kwitnąć nawet w grudniu.
Piszą żeby po pierwszym kwitnieniu przycinać, wtedy zakwitną szybciej.
U mnie się to nie potwierdziło, na próbę trochę przycięłam i wszystkie zakwitły w tym samym czasie, więc szkoda roboty.
To szkoda, że połamali hortensje
A dlaczego musicie czekać z usunięciem tui do końca września?, chyba, że macie w nich gniazda.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies