Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 08:36, 10 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Budleja to ta karlowa. Na niej faktycznie siedzi najwiecej motyli-zolte, biale, rusalki. To tylko jej kawalek, na calym krzaku siedzi po 20-40 motyli-w zaleznosci od pory dnia.Jak przechodzimy obok, to cala chmara unosi sie do gory- niesamowite to jest.
Eddie wymiziany

Tez uwielbiam takie astry- mam kilka nowych z tego roku ale jeszcze sa male.Chloe jak urosnie bedzie zachwycajacy.


Tak podciachalam cyprysika pod nim posadze bodziszki i dosadze druga perowskie.



Szalwie kwitna drugi raz, dolaczaja do niej po scieciu ostrogowce.


Gasienica pazia.



____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 08:41, 10 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Niesamowite, sąsiadka wszystko truje a u Ciebie nawet Pazie się rozmnażają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 09:06, 10 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Opurchlaki przychodza od niej niestety. Caly bluszcz ma wyzarte liscie. Dobrze, ze podjazd oddziela go od reszty ogrodu ale dorosle owady wygryzly dziury tez na innych roslinach, choc w mniejszej ilosci. Co mnie dziwi- nie znajduje larw- wykopalam bergenie, zurawki kilka host.Nic. Takze jak robilam nowe rabaty-niczego nie znalazlam. Ciekawa jestem czy to efekt mrowek, na ktore tak psiocze- gniazda sa wszedzie- nie wazne gdzie kopie, wsziedzie mrowki. Na trawniku rowniez.Teraz przycinalam kanty trawnika i w odcietej darni tez niczego oprocz mrowek nie znalazlam. Faktycznie Eddie nie mial ostatnio fotek





____________________
Zapraszam na kawe
deszczowymaj 11:10, 11 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Śliczne widoki ogrodowe ..i piesiak słodziak i motylki urocze u mnie też ich sporo ..na jeżówkach przesiadują

Qurczę wszędzie teraz kuszą Budlejami te karłowe całkiem ciekawe miałam kiedyś tą (zwykłą) ale wielkie to to rosło i taki rozczochrany krzak ..któregoś razu ją przycięłam chyba zbyt brutalnie ..i już nie odbiła

ale na te karłowe mam coraz większego smaczka
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
KasiaBawaria 12:12, 11 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Te karlowe sa naprawde super bo kwitna o wiele obficiej niz te zwykle.Ciagle wytwarzaja nowe kwiaty. No i nie sa wcale takie karlowe Moje rosna na gorce i sa dosyc spore, ale na pewno o wiele mniejsze niz zwykle.Moja kwitnie od poczatku lipca.


____________________
Zapraszam na kawe
Helen 08:37, 12 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Do jakiej wysokości dorastają te karłowe? Faktycznie są śliczne
____________________
Helen - Hortensjowo
KasiaBawaria 10:13, 13 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Musze ja dzis zmierzyc Rosnie na tarasie i jest wieksza ode mnie Wczoraj kupilam nie zasuszone cebulki szachownic.Wiec mam nadzieje, ze mase ich kwiatow wiosna Poraz pierwszy posadzilam tez Hyacinthoides hispanica rozne kolory.Takze camassie udalo mi sie dostac.

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:25, 14 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zmierzylam obie buddleje- maja dokladnie 140cm
Komu fricatte. Bo wlasnie upieklam

____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 08:38, 14 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
KasiaBawaria napisał(a)
Musze ja dzis zmierzyc Rosnie na tarasie i jest wieksza ode mnie Wczoraj kupilam nie zasuszone cebulki szachownic.Wiec mam nadzieje, ze mase ich kwiatow wiosna Poraz pierwszy posadzilam tez Hyacinthoides hispanica rozne kolory.Takze camassie udalo mi sie dostac.



pięknie u Ciebie! Co to to niebieskie tak obficie kwitnące?

miłego dnia i smacznego!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 08:38, 14 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
apetyczna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies