Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 19:02, 04 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
gogo napisał(a)
Kasiu, piękna wiosna, pełna kolorów
A warzywnik super, taki nie do zdarcia, warzywa będą tam rosły jak na drożdżach
Nowy domownik dopiero za 4 miesiące?, a ja już chciałam oglądać


Tak- obecnie to tragedia- wszycy chca szczeniaki na wczoraj..mam nadzieje, ze nie beda potem wyrzucane. U hodowczyni lista na 2022 tez juz pelna.Tak okolo za 3-4 miesiace- hodowczyni nie mowi jeszcze nic dokladnie, dopiero po usg W kazdym razie jedna z siostr pokryta jest. Nie wiem jeszcze od ktorej bede miec szczeniaka
Warzywniak w koncu musial byc zrobiony. Ziemia u mnie licha.Glina piaszczysto-kamienista. Widac, ze 10 cm gornych jest czarnych, od kompostu i sciolkowania od 10 lat.Ale kamieni pelno i gleba zmeczona.Marchew to krzywa rosla. A w donicach zawsze moge lepiej regulowac ziemie. Na dole galezie i odpadki, potem kompost i przesiana ziemia z warzywniaka. Teraz wszystko przy tych deszczach osiada i w weekend bede sadzic sadzonki.W tym roku bedzie malo, to kolejne trzy dopiero beda sie robic. Ale za rok wszystkie beda obsadzone I zamierzam daszek miec, zeby przedluzyc sezon.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 19:04, 04 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
nicol21 napisał(a)
Widoki super, ale ten jeden ciemiernik kradnie serducho! Piękny jest i jak obficie kwitnie.
ktory? Mam dwa ulubione
____________________
Zapraszam na kawe
gogo 22:13, 04 maj 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiu, skądś ja to znam, tyle, że u mnie gliny w tych 10 cm nie mam, ale kamienie jak u Ciebie.
Takie okazy też wykopywałam
Szok, takie zainteresowanie pieskami
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Kaha565 22:23, 04 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Hej! Szukałam informacji o rozchodnikach i trafiłam na Twój piękny ogród! Super watek fajnie się przegląda, dużo zdjęć! Będę tu napewno zaglądać
Jaka odmianę kocimiętki masz w ogrodzie? I czy przyciąga koty? Zauroczył mnie też kłosowiec
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
popcorn 07:15, 05 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia cudnie macie Chyba w całej Europie zimniej niż normalnie.
Warzywnik bedzie miodzio, oj nie chciałabym takich kamulców znajdować

pozdrawiam serdecznie!!!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 09:13, 05 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
gogo napisał(a)
Kasiu, skądś ja to znam, tyle, że u mnie gliny w tych 10 cm nie mam, ale kamienie jak u Ciebie.
Takie okazy też wykopywałam
Szok, takie zainteresowanie pieskami

A jaka u ciebie ziemia? U mnie w koncu troszke luzniejsza ale nadal pozostawia wiele do zyczenia.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:14, 05 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
popcorn napisał(a)
Kasia cudnie macie Chyba w całej Europie zimniej niż normalnie.
Warzywnik bedzie miodzio, oj nie chciałabym takich kamulców znajdować

pozdrawiam serdecznie!!!

Ziemia jest paskudna tutaj.U rodzicow jak kopalam, to zadnego kamyczka nie bylo a tu przesiewajac ziemie na jedna rrrabate warzywna wywalilam 10 wiader kamieni...
Zimno u nas.Dopiero od niedzieli ma byc ladniej
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:18, 05 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kaha565 napisał(a)
Hej! Szukałam informacji o rozchodnikach i trafiłam na Twój piękny ogród! Super watek fajnie się przegląda, dużo zdjęć! Będę tu napewno zaglądać
Jaka odmianę kocimiętki masz w ogrodzie? I czy przyciąga koty? Zauroczył mnie też kłosowiec


Kasia wita Kasie lece zagladnac z kawka do ciebie
KOcimietki mam rozne- superbe, kitcat, alba,nervosa i walkers low.Kotow zadna nie przyciaga nigdy mi sie zaden w nich nie tarzal a mam od 10 lat. Klosowce uwielbiam.Ale jeden mi po 5 latach nie odbil wiosna.Sa dosyc krotkowieczne.Po 4 latach widac, ze traca na witalnosci.Trzeba co jakis czas odmladzac.Swojego chcialam wiosna podzielic, nie zdazylam.Dobrze, ze mam kilka innych jeszcze.Ale teraz bede czesciej pobierac sadzonki
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 09:19, 05 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tu to samo. Za to ziemia to paskudna glina z urodzajną ziemią na wierzchu. Niestety z wykopu fundamentów mam tą glinę na wierzchu w paru miejscach ogrodu... zawaliłam i to na maksa nie przewidując jak się sprawy potoczą... no ale teraz już ciut za późno

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 09:34, 05 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W koncu kolorowo sie robi



Ten ciemiernik jest niesamowicie zdrowy i kwitnie co roku oblednie



Moja kaluza nie widac jeszcze sadzonek ale posadzila mini paprotki i rozne zadarniajace rosliny, zeby mi zarosly kamienie.

Pierwsza rabata napelniona uff jeszcze 3

Te czerwone tulipany dostaly mnostwo nowych cebulek.W zeszlym roku mialam tylko 5 sztuk.




Eddie spi na swojej kostce

____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies