Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

sylwia_slomc... 13:57, 17 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
KasiaBawaria napisał(a)

Ja juz nie moge- u nas od grudnia zamkniete-moje dzieci byly 6 tygodni w szkole od poczatku roku.Wszystko spada na nas i juz nie mam ani cierpliwosci ani nerwow. Szczegolnie, ze jednoczesnie probuje pracowac. Wlasnie slyszalam, ze w Polsce tez coraz wiecej zachorowan. Nasz region jest tzw.hotspot, najgorzej w tym momencie.Ostatnio nam wysiadl jeden laptop.Koszta drukowania kosmiczne, kolejny toner kupilam, bo milion rzeczy do szkoly drukujemy.Nie wyjdziemy szybko z tego, oj nie. Tu tez wiele osob nie zachowuje zdrowego rozsadku-ostatnio 20 osob spotkalo sie na spacer z psem...nie rozumie tego.My spotykamy sie tylko 2 osobami i to tez rzadko.Do wspolnej nauki.Z innymi tylko kontakt przez whatsup.

Jak się zaczynało w Chinach i u nas mówili nie dojdzie do nas ja mówiłam co innego( to było pewne przy takim róchu ludzi po świecie) Jak mówili jeden rok, ja mówiłam minimum 5....i bardzo chciałabym się mylić, ale teraz mam obawy, że jeszcze dłużej....
do tego modlę się by Brazylijski szczep do nas nie dotarł( choc to prawie niemożliwe by tak było, ze nas minie) Tam nie dość, że blisko 40 procent osób, które przechorowały normalny covid i Brytyjski ponownie się zaraża tym szczepem, to jeszcze jego śmiertelność ponoć 70 procent zakażonych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaBawaria 09:44, 18 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak się zaczynało w Chinach i u nas mówili nie dojdzie do nas ja mówiłam co innego( to było pewne przy takim róchu ludzi po świecie) Jak mówili jeden rok, ja mówiłam minimum 5....i bardzo chciałabym się mylić, ale teraz mam obawy, że jeszcze dłużej....
do tego modlę się by Brazylijski szczep do nas nie dotarł( choc to prawie niemożliwe by tak było, ze nas minie) Tam nie dość, że blisko 40 procent osób, które przechorowały normalny covid i Brytyjski ponownie się zaraża tym szczepem, to jeszcze jego śmiertelność ponoć 70 procent zakażonych


Slyszalam o tym co sie dzieje w Brazylii. U nas narazie pausa w szczepieniach, wolniej idzie, ze wzgledu na przypadki trombozy. U nas coraz wiecej protestow.Ale co to zmieni.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:45, 18 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)
Ależ widoki

Dobre wspomnienia pozwalają wytrwać

Uwielbiam tak zima sobie czasami fotki z lata poogladac
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:46, 18 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
popcorn napisał(a)


bosz uśmiałam się! foty rewelacja, masz dar


amatorskie fotki ale dziekuje
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 18:44, 18 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nawet nie zauwazylam kiedy zakwitly irysy dzis troszke slonce w koncu wyszlo





____________________
Zapraszam na kawe
nicol21 21:47, 18 mar 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Hej
Przyszłam do Ciebie z wątku o daliach Pisałaś tam że masz je w donicach. Będę próbować szczęścia w tym sezonie. Możesz prosze powiedzieć jak duze masz donice do jak dużych dalii?
Zamówiłam kilka, i to oczywiście większość tych talerzowych czyli wysokie w gruncie mam miejsce na 2-3. Reszta to muszą być donice albo pojemniki dla tych wiekszych. Donice to na 2 sezony, później będą w gruncie, jeśli uda mi się je przezimować....

Możesz podzielić się wskazówkami dla początkującej fanki dalii?

Się u Ciebie pozmieniało. Chyba gdzieś mi uciekł ten Twój wątek.

Zdrówka i cierpliwości!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Milka 07:06, 19 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasia, piękne masz oznaki wiosny, masa kwiatków...i nawet pszczółka w locie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margerytka40 07:16, 19 mar 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ale Ci zazdroszczę tych kwiatków wiosennych. Tyle już kolorków. A u nas śnieg.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KasiaBawaria 08:00, 19 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
nicol21 napisał(a)
Hej
Przyszłam do Ciebie z wątku o daliach Pisałaś tam że masz je w donicach. Będę próbować szczęścia w tym sezonie. Możesz prosze powiedzieć jak duze masz donice do jak dużych dalii?
Zamówiłam kilka, i to oczywiście większość tych talerzowych czyli wysokie w gruncie mam miejsce na 2-3. Reszta to muszą być donice albo pojemniki dla tych wiekszych. Donice to na 2 sezony, później będą w gruncie, jeśli uda mi się je przezimować....

Możesz podzielić się wskazówkami dla początkującej fanki dalii?

Się u Ciebie pozmieniało. Chyba gdzieś mi uciekł ten Twój wątek.

Zdrówka i cierpliwości!


Powiem ci, ze dalie, ktore zimowalam w donicach maja sie lepiej niz te ktore wykopalam i zawinelam w gazety.Odkopalam jedna i jedrna a jedna z zawinietych skurczona. Donice musialabym pomierzyc ale jedna to ma min. 15 litrow a druga 30 litrow.Tak na oko. A dalie to te srednie, nie calkiem te najwieksze takie ktore rosna do 80 cm maksymalnie metra.
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 08:16, 19 mar 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękny ciemiernik i ile już kwitnących kwiatków!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies