Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 09:36, 05 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
popcorn napisał(a)
Tu to samo. Za to ziemia to paskudna glina z urodzajną ziemią na wierzchu. Niestety z wykopu fundamentów mam tą glinę na wierzchu w paru miejscach ogrodu... zawaliłam i to na maksa nie przewidując jak się sprawy potoczą... no ale teraz już ciut za późno

pozdrawiam!


Trzeba walczyc na warzywniaku zdejmujemy wierzchnia warstwe, ktora idzie na gore rabaty a ta z glebszych warstw pod fundament wysypujemy wokol rabat, gdzie beda plyty. U mnie poprzedni wwlasciciele zakopywali smieci i odpadki w ogrodzie..wiec od 10 lat sie tego pozbywam.W jednym miejscu zakopali gruz i beton.
____________________
Zapraszam na kawe
popcorn 09:40, 05 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Oj. Mam miejsce w ogrodzie gdzie najwyraźniej od zawsze palono odpadki. Wykopałam już tam sadząc trochę skarbów typu stare buteleczki, nadtopiony rzebień i inne takie skarby

Na poprzedniej działce budowlańcy wymyślili że to dobry pomysł wykopać dół w ogrodzie i tam wrzucać odpadki, wylać resztki betonu czy kleju żeby stwardniał... oj parę takich wykopywałam później... heh

pozdrawiam Cię Kasiu, miłego dnia! U nas słońce choć zimno. Lepsze to niż deszcz
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaBawaria 12:08, 05 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
No wlasnie to samo zrobili u mnie i to jeszcze pod plotem na granicy, gdzie sadzilam zywoplot.
Milego dniaa u mnie zimno, wiatr i deszcz
____________________
Zapraszam na kawe
Dorii 15:55, 05 maj 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ja mam w granicy zakopane resztki płyt k-g, oczywiście budowlańcy zakopali a przedtem próbowali spalić. Wybrałam po swojej stronie już kilka wiader a do tego jeszcze wiele innych śmieci. Jak sąsiad będzie sadził swoje thujki to mnie przeklnie.

A ja się jeszcze podepnę pod pytanie o kocimiętkę. Która twoim zdaniem najładniejsza? Któraś z tych co masz trzyma pion czy one wszystkie leżące? Ja mam tylko z własnego siewu i ta jest zdecydowanie leżąca.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
KasiaBawaria 16:37, 05 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorii napisał(a)
Ja mam w granicy zakopane resztki płyt k-g, oczywiście budowlańcy zakopali a przedtem próbowali spalić. Wybrałam po swojej stronie już kilka wiader a do tego jeszcze wiele innych śmieci. Jak sąsiad będzie sadził swoje thujki to mnie przeklnie.

A ja się jeszcze podepnę pod pytanie o kocimiętkę. Która twoim zdaniem najładniejsza? Któraś z tych co masz trzyma pion czy one wszystkie leżące? Ja mam tylko z własnego siewu i ta jest zdecydowanie leżąca.


To sie sasiad ucieszy

Kocimietki maja rozne zalety. Np.kitcat rosnie niska i zwarta ale tez jest wrazliwsza.Piekna jest walkers low i na poczatku stoi a pozniej sie kladzie.Ale to wlasnie mi sie w nich podoba bo pieknie zakrywaja granice.

walkers low


kitcat
____________________
Zapraszam na kawe
Dorii 20:12, 05 maj 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Walkers low ładna bardzo, kitcat trochę mało wyrazista ale może już przekwita na tym zdjęciu.
Zanabyłam właśnie Six Hills Giant na próbę, przy okazji szaleństwa internetowych zakupów.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorota123 21:54, 05 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
W koncu kolorowo sie robi


size=640x427]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/219/2198215/original.JPG[/img]



Podwyższona rabatka bardzo ładnie się prezentuje, a ten ciemiernik z tulipanami baaardzo mi się podoba.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
KasiaBawaria 10:30, 06 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorii napisał(a)
Walkers low ładna bardzo, kitcat trochę mało wyrazista ale może już przekwita na tym zdjęciu.
Zanabyłam właśnie Six Hills Giant na próbę, przy okazji szaleństwa internetowych zakupów.


Masz racje, to kwestia tego, ze na zdjeciu juz przekwitala.Tu lepiej widac:kociemietka kitcat Bardziej chodzilo mi o pokazanie pokroju
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 10:31, 06 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorota123 napisał(a)
Podwyższona rabatka bardzo ładnie się prezentuje, a ten ciemiernik z tulipanami baaardzo mi się podoba.


Piekny jest bo jak zaczyna kwitnac jest dwubarwny a potem zmienia ciagle kolor.I kwitnie bardzo obficie
____________________
Zapraszam na kawe
Kaha565 14:00, 06 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Też będę zamawiać kocimiętke i myślę nad odmiana! Chyba wezmę walkers low, bo chce by mi się wychylała zza seslerii
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies