Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerabianie ogródka pod swój gust

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerabianie ogródka pod swój gust

KasiaBawaria 10:25, 22 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mgduska napisał(a)


Wydaje mi się, że Bluebird. Była owinięta jutowym workiem na metalowych podpórkach plus gałęzie sosnowe, ale u mnie do długo leżało ok. 80 cm śniegu, a to była świeżo posadzona sadzonka. Ale żyje, to najważniejsze


Swoich nie przykrywam juz wogole-raz ze sa za ogromne, dwa ze zawsze cos ulamalam tym przykrywaniem. Musza sobie radzic
____________________
Zapraszam na kawe
ElzbietaFranka 12:52, 23 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Witam Kasiu

Z jezowkami to jest tak w zależności jak będzie jesień. Ostatnie jesienie długie ciepłe i rośliny kwitną w listopadzie i grudniu.

Nie zapamiętam kolorów więc trzeba pójść do pasmanterii kupić tasiemki podobne kolorem do Jeżowek przywiązać do patyczków i wiosna przesadzić jak zaczną ruszać. Porobić jeszcze fotki.

Mam zamiar tak zrobić. Mam 5 kolorów może jeszcze dokupie po urlopie. W szkółkach Jeżowek ful więc nie wykupią. Co zauważyłam że są trochę zaniedbane przez te upały. Robię sobie fotki potem w domu na spokojnie czytam w necie o każdej. Chciałabym jeszcze dokupić koloru żółtego, jasnego różu może masz jakieś które polecasz. Mam trochę rudbekii w kolorze żółtym, ale to wysokie krzaki. Jeszcze w tej ziemi kompostowej posadzone to makabra tyczkuje wszystko bo się przewraca.

Nie miałam Jeżowek kilka razy posadziłam jakieś tam krzaki, ale po zimie znikały.
W zeszłym roku kupiłam licencjonowane razem ml iże ok 100 szt flancow posadziłam na początku sierpnia zeszłego roku i tak się pięknie rozwinęły że teraz mam tyle kwiecia. Czekam jeszcze na cynie aż zakwitną i floksy

U nas pogoda względna ciepło ok 25 stopni, ale nie ma upału słońce raz świeci raz za chmurami.
Pierwszy raz wyjeżdżając nad morze nie proszę o piękną pogodę tak mam dosyć tych upałów aby tylko nie padało i nie było zimno bardzo.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 09:09, 24 lip 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14032
KasiaBawaria napisał(a)


Chyba za malo jeszcze kawy wypilam, bo nie rozumiem


A ja chyba za dużo że tak napisałam ha ha .Pisałaś że nie nawozisz azotem czyli nawóz bez azotu ????/


Co za jeżówka na 373 str taka sztywna >>>>..
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
KasiaBawaria 19:35, 24 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
zawitka napisał(a)


A ja chyba za dużo że tak napisałam ha ha .Pisałaś że nie nawozisz azotem czyli nawóz bez azotu ????/


Co za jeżówka na 373 str taka sztywna >>>>..
Dokladnie, by za mocno nie rosly w gore.U mnie glina wiec i tak dobrze wszystko zatrzymuje.Za duzo co ?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 19:38, 24 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Kasiu

Z jezowkami to jest tak w zależności jak będzie jesień. Ostatnie jesienie długie ciepłe i rośliny kwitną w listopadzie i grudniu.

Nie zapamiętam kolorów więc trzeba pójść do pasmanterii kupić tasiemki podobne kolorem do Jeżowek przywiązać do patyczków i wiosna przesadzić jak zaczną ruszać. Porobić jeszcze fotki.

Mam zamiar tak zrobić. Mam 5 kolorów może jeszcze dokupie po urlopie. W szkółkach Jeżowek ful więc nie wykupią. Co zauważyłam że są trochę zaniedbane przez te upały. Robię sobie fotki potem w domu na spokojnie czytam w necie o każdej. Chciałabym jeszcze dokupić koloru żółtego, jasnego różu może masz jakieś które polecasz. Mam trochę rudbekii w kolorze żółtym, ale to wysokie krzaki. Jeszcze w tej ziemi kompostowej posadzone to makabra tyczkuje wszystko bo się przewraca.

Nie miałam Jeżowek kilka razy posadziłam jakieś tam krzaki, ale po zimie znikały.
W zeszłym roku kupiłam licencjonowane razem ml iże ok 100 szt flancow posadziłam na początku sierpnia zeszłego roku i tak się pięknie rozwinęły że teraz mam tyle kwiecia. Czekam jeszcze na cynie aż zakwitną i floksy

U nas pogoda względna ciepło ok 25 stopni, ale nie ma upału słońce raz świeci raz za chmurami.
Pierwszy raz wyjeżdżając nad morze nie proszę o piękną pogodę tak mam dosyć tych upałów aby tylko nie padało i nie było zimno bardzo.

Pozdrawiam


W listopadzie w takim razie przesadze.Z zoltych mam big kahuna, sliczna jest.Pogoda u nas podobna i szczerze to sie ciesze, bo chociaz nie musze praktycznie podlewac. Dla mnie tez najlepsza pogoda to 22-23 stopnie -nie nawidze i zimna i upalow tez zawsze czytam jakie wysokosci osiagaja rosliny a jednak u mnie inaczej rosna niz w opisie.Stad przesadzanie.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 20:04, 24 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Olenka



glowing dream ma inny kolor niz dwa lata temu






Merlot
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 20:54, 24 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Ależ bogato
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
gogo 21:54, 24 lip 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kasiu, cudnie
Co to, te zwisające białe? na poprzedniej stronie, bardzo ładne.
I śliczna róża, jaka to jest?
Też nie lubię zimna i upałów.

Biedny Eddie, moja jedna kotka też alergiczka /ogólnie na patogeny/ i była leczona sterydami, skutecznie, tylko została grubiutka.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowa12 22:28, 24 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110





Przepięknie u Ciebie. Hortensje w oczekiwanych a tak rzadkich kolorach. Ten kącik wypoczynkowy masz wyjątkowo malowniczy.
A co to za jeżówka na zdjęciu?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magleska 22:49, 24 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18227
Kasia
zachwycam się
przepiękne te Twoje rabaty

i świetne fotki robisz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies