Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Kasiek 23:40, 08 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Tak, niestety z nozkami to larwy chrzaszcza majowego, w sumie sa podobne troszke do siebie...
____________________
Bawarka
Welka 23:46, 08 mar 2014


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
A pędrak nie jest większy od opuchlaków?
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Kasiek 00:09, 09 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Welka napisał(a)
A pędrak nie jest większy od opuchlaków?

Chrzaszcze sa wielkosci okolo 15 mm,( zdazaja sie okazy 17 mm ) larwa ma okolo 1 cm, ale...to tez jest uwarunkowaniem podloza i pokarmu. Nie sadze jednak by larwa byla wieksza od doroslej postaci opuchlaka. Spotkalas sie z inna opinia?
____________________
Bawarka
Welka 00:20, 09 mar 2014


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Siostra miała w trawniku larwy, były większe od tych moich i u tych u niej widać było wyraźnie nóżki oraz taki jakby ciemny tyłeczek - później w domu sprawdzałam różne zdjęcia i wychodziło, że to pędraki, ale moja wiedza na temat robali jest mała. Wszystko o larwach wyszukuje w necie, a wiesz jaka czasem jest grafika gooogle.
A pędraki też mogły tak załatwić żurawki?
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Kasiek 00:28, 09 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Welka napisał(a)
Siostra miała w trawniku larwy, były większe od tych moich i u tych u niej widać było wyraźnie nóżki oraz taki jakby ciemny tyłeczek - później w domu sprawdzałam różne zdjęcia i wychodziło, że to pędraki, ale moja wiedza na temat robali jest mała. Wszystko o larwach wyszukuje w necie, a wiesz jaka czasem jest grafika gooogle.
A pędraki też mogły tak załatwić żurawki?


Widzialam tez larwy w trawniku i miedzy roslinami i tak jak piszesz, maja taki ciemniejszy tyleczek. Maja tez nozki a Ty pisalas ze Twoje nie mialy....Nie wiem czy majowe tak zalatwia zurawki, to ze potrafia zalatwic caly trawnik to wiem-ktos to tez pokazywal na Ogrodowisku.
____________________
Bawarka
Welka 00:43, 09 mar 2014


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Przejrzałam jeszcze raz zdjęcia na Ogr.
u siostry były na 100% takie jak u Bogusława http://www.ogrodowisko.pl/watek/734-pedraki-w-trawie?page=2

a moje takie jak ze zdjęć Ani i Tess
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/423-zwalczanie-opuchlakow-w-ogrodzie/photos


ale w sumie jak czytam to czy to by były pędraki czy są opuchlaki to jedno licho, bo obydwa trudne do zwalczenia

Pół nocy będą mi się teraz robale śniły tyle się naczytałam i naoglądałam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Kasiek 00:51, 09 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Karaluchy pod poduchy Welka, mamy utrapienie z tymi robalami, i nie tylko w Twoim ogrodzie...w kupie razniej Damy rade, zobaczysz
____________________
Bawarka
Gardenarium 12:51, 09 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zakupiłąm Nemasys L i lałam bo temperatury są odpowiednie dla nicieni tzw. zimnych. Potem mam zamiar użyć Larvanenu, zgodnie z radami Kasi bawarskiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Welka 14:35, 09 mar 2014


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Danusiu, a podlewałaś tylko najbardziej zaatakowane rośliny czy cały ogród?
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Gardenarium 16:55, 09 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cały ogród podlałam łącznie z rabatami na ulicy i trawnikiem. Rozrobiliśmy 3 baniaki po 80 litrów i laliśmy pól dnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies