Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Gardenarium 08:47, 08 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam prośbę do osób które mają dobre zdjęcia opuchlaków i tego co jest z nimi związane czyli poobgryzane liście, a najwięcej to chodzi o zdjęcia larw, poczwarek czy dorosłych chrząszczy.


Potrzebujemy do artykułu Kasi Bawarskiej o walce z nimi. To nam się bardzo przyda

Jeśli ktoś ma i zgadza się na ich zamieszczenie w artykule, prosimy o przesłanie w oryginale (duże zdjęcia) na mail i podanie imienia i nazwiska autora.

Najlepsze (najostyrzejsze) opublikujemy

gardenarium@gmail.com
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madzenka 16:41, 10 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dopiero dzisiaj doczytałam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 10:59, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo dziękujemy autorom zdjęć za ich przesłąnie i udostępnienie. Artykuł Kasiek ukaże się w poniedziałek. Byliście bardzo pomocni. Dziękujemy Kasiek (z Bawarii) i Danusia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 13:42, 11 lis 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Zobaczyłam dzisiaj wiadomość. Mam inne larwy w ogrodzie, znalazłam je przekopując rabaty i usuwałam darń. Szukałam po necie nic nie mogę dopasować do tego wyglądu.
występują pojedynczo. Większa ilość jak zaparłam się w jednym dniu w poszukiwaniu.

Może to inna faza przeobrażenia larwy.




One są brunatno szare, poruszają się wąskim końcem wysuwa go na zwiady, a drugi koniec larwy jest ścięty prosty i ma na końcu kilka nóg tym się podpiera i ruchem robaczkowym przesuwa.
Obserwowałam ruchy dość szybko się przemieszcza.

Niczym nie przypomina mi opuchlaka.
Raz trafiłam na opis larwa sosnowa.
Zdjęcia mało wyraźne ale obrzydliwe.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 13:55, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Matko, nie wiem co to. Ale na opuchlaki za długie i nie mają główki ciemniejszej.
To nie opuchlaki na pewno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 16:51, 11 lis 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To nie siedzi przy roślinie ma ok 2 cm długości.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 18:04, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Potrzebujemy zdjęcia wrotyczu, ja mam, ale znaleźć nie mogę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasiek 20:05, 11 lis 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Gardenarium napisał(a)
Bardzo dziękujemy autorom zdjęć za ich przesłąnie i udostępnienie. Artykuł Kasiek ukaże się w poniedziałek. Byliście bardzo pomocni. Dziękujemy Kasiek (z Bawarii) i Danusia

Dziekujemy slicznie wszystkim
____________________
Bawarka
Madzenka 23:53, 11 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Anabell napisał(a)
Zobaczyłam dzisiaj wiadomość. Mam inne larwy w ogrodzie, znalazłam je przekopując rabaty i usuwałam darń. Szukałam po necie nic nie mogę dopasować do tego wyglądu.
występują pojedynczo. Większa ilość jak zaparłam się w jednym dniu w poszukiwaniu.

Może to inna faza przeobrażenia larwy.




One są brunatno szare, poruszają się wąskim końcem wysuwa go na zwiady, a drugi koniec larwy jest ścięty prosty i ma na końcu kilka nóg tym się podpiera i ruchem robaczkowym przesuwa.
Obserwowałam ruchy dość szybko się przemieszcza.

Niczym nie przypomina mi opuchlaka.
Raz trafiłam na opis larwa sosnowa.
Zdjęcia mało wyraźne ale obrzydliwe.


Drutowce???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mazan 16:14, 12 lis 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Anabell, trudno dokładnie rozpoznać, ale z konturów wnioskuję, że to larwy lenia ogrodowego.
Zweryfikuj sama - może uda Ci się ta sztuka.

Pozdrawiam

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies