Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Tess 21:39, 12 lis 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Może. Tylko że u Madżenki kulki w słoiku nie rosły, a wszystkie żurawki zżarte
Widziałaś na stronie 523?
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3507-madzenie-ogrodnika-kiedys-tu?page=523

A może Pszczółka zrobiłaby zdjęcie tych kuleczek otrzepanych na coś? Jak leżą - wówczas się zobaczy, czy wszystkie są takie same w wielkości i kolorze.
Moim zdaniem to mogą być jaja, dość niedawno złożone.
Z biegiem czasu ciemnieją i grubieje skorupka.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Pszczelarnia 21:51, 12 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Niestety, już nie mam. Różę oczyściłam i posadziłam. Ale mogę spróbować wykopać to, co jest podejrzane. Są raczej takie same. I mają ten sam żółty (ciepła brązowawa żółć) kolor. Szkliste nie są.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Tess 21:56, 12 lis 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Szkliste są tylko takie całkiem niedawno złożone.
Postaraj się zrobić zdjęcie.

Pszczółko, a larw nie widziałaś?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kasiek 21:58, 12 lis 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Jaja dopiero co zlozone sa duzo mniejsze i maja inny kolor. Nie dajmy sie poniesc panice i nie traktujmy wszystkich kulek w ogrodzie jako jaj opuchlakow. Jest nawoz ktory bardzo przypomina jaja opuchlaka (to tak na marginesie) Na tej fotce niepokoi mnie to ze uklad jaj jest w ,,gniezdzie´´ i to juz napisalam....nie jestem jednak dalej przekonana co do koloru ( w koncu nie musze, tez dopiero co zaczynam ) Dobrym pomyslem jest obserwacja i fotki tych kulek.
Tess, w ogrodach mamy i kulki i opuchlaki, ja rowniez jestem zainteresowana calkowitym rozwojem jaj i co za tym idzie zmian ,poczwarek i larwy tego szkodnika, niestety nigdzie tego nie znalazlam.Nawet na ostatnim spotkaniu na lekcji pogladowej na ten temat u ogrodnika. Jedna informacja mnie zastanowila, a mianowicie to ze jaja opuchlaka raczej nie zyja az w takim zwartym skupisku, maja troche wieksza przestrzen w swoim ,, gniezdzie´´ ale...moj ogrodnik przeciez tez moze sie mylic i osoby sie tym zajmujace
____________________
Bawarka
Kasiek 22:00, 12 lis 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ja widze na fotce bardzo intensywna zolc Moze to mnie zmyla?
____________________
Bawarka
Pszczelarnia 22:05, 12 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak to jest intensywna żółć brązowawa. Miodowa. Larw nie widziałam (ale krety buszują, może je zjadły). Nawozy wykluczam zupełnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasiek 22:12, 12 lis 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
....
Sama nie wiem, sprawdze to.

____________________
Bawarka
Tess 22:13, 12 lis 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Jeśli to nie są jaja opuchlaka (ja się nie upieram, znawcą nie jestem - też dopiero się z nimi zaznajamiam) to i tak warto byłoby wiedzieć, co to jest, skoro zeżarło Pszczółce roślinki.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kasiek 22:20, 12 lis 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Tess napisał(a)
Kasiu, ja mam. Na stronie 313.

Tess nie, chodzilo mi o calkowity rozwoj jaja, od pierwszego dnia do wyklucia sie poczwarki. Zanim napisalysmy z Danusie ten artykul, szukalam dlugie tygodnie i nie znalazlam Tess moze Ty bedziesz miala wiecej szczescia?
Z tego co teraz widze, zdjecia w kom. moga rowniez inaczej pokazywac kolor.. To ze caly rozwoj ma swoj przebieg, wiemy wszyscy, tylko kto nam pokaze ten przebieg i jego ,,kolorki´´ od dnia 0 do...chrzaszcza Czyli cala zmiane jaja w palecie kolorow
I raczej nie wierze, ze majac jaja opuchlaka w ogrodzie, nie mamy najmniejszejszego azurka na jakiejs roslince One najpierw musza wyjsc na zer....Pszczolko, sprawdz prosze dokladnie ostatnie listki, moze cos zauwazysz?
____________________
Bawarka
Kasiek 22:24, 12 lis 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Tess napisał(a)
Jeśli to nie są jaja opuchlaka (ja się nie upieram, znawcą nie jestem - też dopiero się z nimi zaznajamiam) to i tak warto byłoby wiedzieć, co to jest, skoro zeżarło Pszczółce roślinki.

Tess bedziemy szukac Slyszalam ze jaja slimakow w pewnym stadium sa ludzaco podobne do jaj 2 dniowych opuchlaka...Spotkalas sie z ta opinia?
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies