Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

goniak 12:42, 14 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Wiem, że masz masę roślin do wykorzystania
Wiele roślin można ciąc systematycznie i wtedy zajmują mniej miejsca a i cała rabata wydaje się uporzadkowana mimo, że jest na niej sporo różnych roślin.
Do jeżówek akurat pasują trawy, jakieś niezbyt wysokie miskanty.
Co do floksów to chyba dobra decyzja, bo one faktycznie się kładą tworząc bałagan na rabacie.
Jak jest ze stronami świata na Twojej działce ???
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 12:59, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Byłoby pięknie, gdyby udało się gdzieś znaleźć miejsce na zebrinusa i na jakieś niewysokie turzyce:







Takie mi się podobają. Może te środkowe najmniej, bo nabrałam awersji do roślin kładących się na ziemi. Może dlatego, że mam taki nieład w ogródku. Zdecydowanie jednak wolę stojące dumnie, wyprostowane, takie wyciągające się do słońca ))

Natomiast tych brązowawych traw nie lubię, bo sprawiają wrażenie uschniętych i smutnych.
____________________
Agnieszkowy ogródek
monteverde 13:26, 14 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
podzielam Twoje zdanie Agnieszko,kładące trawy łatwo zranić kosiarką,a te brązowe.....jak kto lubi,a co do floksów to jest floks alpejski niski,on się nie kładzie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
goniak 13:37, 14 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Na pierwszej fotce, ta z kotkami to rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides).
____________________
Małgosia mój zielony świat
goniak 17:00, 14 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Na początek moja propozycja uwzględniająca Twoje sugestie


____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 17:04, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
O rany, Gosiu! Poszalałaś!!! Kochana jesteś! Zaskoczyłaś mnie! Ja tu sobie trawki oglądam, a Ty mi taki projekt narysowałaś? No nieoceniona jesteś?!!! Czekaj, niech go spokojnie obejrzę, czy mam już jakieś rośliny i czy nie koliduje z tymi, które już są i raczej zostaną na swoich miejscach. Bo już widzę, że w miejscu brzozy Youngii mam jarzębinę Edulis. Czekaj, pooglądam.
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 17:22, 14 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Wydawało mi się, że wspominiałaś o przesadzeniu tej jarzębiny ale może mi sie pomerdało
Ta jarzębina jest fajna, mogłaby zostac a zawijaska można zrobic z żółtolistnej tawuły japońskiej Little Princess.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 17:51, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Gosiu, masz dobrą pamięć: mówiłam o przesadzaniu jarzębiny. Przesadziliśmy ją właśnie na to miejsce, bo w poprzednim było jej zbyt wilgotno i słabo rosła. Po wykopaniu okazało się, że owszem drzewo urosło, ale korzenie prawie wcale. Były małe i bardzo płytko, więc wiatr strasznie ją przewracał. Teraz powinno jej być lepiej

Zaraz wstawię Twój rysunek, bo pozwoliłam sobie nanieść te rośliny, które ewentualnie kolidują, ale nie tylko. Naniosłam też to, co rośnie przy płocie, żebyś miała wyobrażenie.
Potem dopiszę resztę.


____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 18:17, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Dwa krzaczki obok kaliny Dawn, to będą żółte tuje, które są w tej chwili w tej kompozycji w kształcie litery V. Aby zrobić miejsce dla trawnika, przesadzimy je w linię żywopłotu.

Wiesz, Gosiu, że każdą hostą, którą proponujesz, trafiasz w mój gust? Czy Ty masz ich tak wiele u siebie? Czy po prostu je lubisz i znasz różne odmiany? Ja nie mam ich zbyt wiele, ale je lubię. Zapomniałam jednak ostatnio o ich istnieniu, a mogłam je wykorzystać w wielu miejscach.... Da się nadrobić ))

Co do róż: boję się ich nieco. Bardzo je lubię, ale serca do nich nie mam. W ogrodzie mam 2 róże: obie chorują na czarną plamistość. Nie lubię oprysków, bo dzieci ciągle miziają roślinki, albo coś oglądają, albo wąchają....

Co do cisa, od razu pomyślałam o Hilli, bo muszę dosadzić wokół kompostownika właśnie tę odmianę. Więc tutaj też by pasowało ))

Teraz pytanie o hosty i żurawki: czy wytrzymają duże nasłonecznienie, bo na tej rabacie słońce jest od 8 do zachodu. To strona południowa, niczym nie osłonięta Bardzo lubię obie te rośliny i będzie mi szkoda patrzeć jak się męczą na patelni....

Bardzo mi się spodobała grupa traw. Nareszcie miałabym trawy!!!! ))))
Przed kółkiem z pergolą rosną w formie strażników (po obu stronach ścieżki) sosny Saxatilis szczepione na pniu. Będzie to grało z trawami? Sosny mają około 1 m wysokości.
____________________
Agnieszkowy ogródek
monteverde 18:23, 14 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
faktycznie "shirobana",to nazwa tej tawułki http://albamar.pl/spirea-japonica-shirobana-tawua-japoska-p-225.html jest śliczna,ma w dwóch kolorach lub trzech kwiaty na krzewie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies