Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Agnieszka 22:07, 15 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
W tym przypadku chyba chemia będzie skuteczniejsza. Znasz coś konkretnego? Coś jak do trawników na dwuliścienne? Mniszek, starane (nie bardzo się w tym orientuję)?

Tak, brawo!!! To właśnie to. Lubię go. Na tej rabacie jest sporo niskich i płożących: moja ulubiona Mikrobiota, jałowce Gold Star, Old Gold, Andorra Variegata, Tamariscifolia, Mint Julep. I nie pamiętam czy to już wszystkie.... Teraz się zastanawiam po jaki gwint ja kupiłam tyle różnorodnych jałowców?! Pamiętam naszą wyprawę do szkółki. Jedynym kryterium był zakup iglaków niewysokich w kolorze żółtopodobnym.... Rany, ale obciach...!
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 22:37, 15 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Myślę, że szczawika trzeba potraktować roundapem, raz a dobrze.
Jałowca Lime Glow (ja też go lubię ) można posadzić przed juką, zamiast kostrzewy, którą możnaby dać gdzieś koło latarenki.
Mikrobiota dobrze wypełni miejsce pod jarzębina od strony świerków.
Tymi żółtymi i Variegatą można podsadzić świerki i perukowca.
Mam problem z Mint Julep, bo on sie wysoko wypiętrza i rozrasta się szeroko.
Na zdjęciu widac jeszcze sosenkę, jaka to odmiana ?
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 22:45, 15 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Gosiu, to sosna żółta. Teraz nieco większa. Miałam ją stamtąd usunąć, chociaż bardzo lubię sosny.... Ta jednak nie jest zbyt ładnie ukształtowana.



Niezbyt reprezentacyjnie to teraz wygląda na zdjęciu, ale mam nadzieję, że wiosną uda mi się to zmienić. Pod tą hałdą śniegu kryje się szpaler kosaćców. A te podpory drewniane, to do jarzębiny. Ale pewnie i tak już składasz sobie te zdjęcia w całość...



To starsze zdjęcie: nie ma już w tym miejscu tej małej jodły jednobarwnej (ukochane drzewko mojego męża). Teraz jest tu jarzębina. Nie ma też głogu w oddali, przy ścieżce do kółka. Ale są te kosaćce

____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 22:52, 15 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Tak, tak, już się orientuję w Twoim terenie )
Sosna żółta jest pięknym drzewem, dosyć często sadzonym w przedogródkach.
Kiedy sadziłaś swoje drzewko ??
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 22:54, 15 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Słuchaj, a może te dwa jałowce zostaną przy tej kompozycji w kształcie litery V? Może ich nie przesuwać nigdzie, niech zostaną przy skyrocketach? Prędzej martwią mnie te dwie tuje Danica i nidiformis. Kule chciałam przesadzić tam, gdzie zaznaczyłaś trawy, bo jedna już tam rośnie, więc chciałam dosadzić do niej jeszcze te dwie. Mogłoby wyjść ciekawie, bo każda jest w innym rozmiarze. Chyba że gdzieś je posadzić w grupie bliżej ogrodzenia....
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 22:57, 15 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Kupowaliśmy je w 2008 roku półmetrowe. Dużo nie urosły od tego czasu, ale też niezbyt poświęcamy im uwagę... Rosną jak chcą, może w nieodpowiednich miejscach. Ta rabata też bywała przelewana....
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 23:17, 15 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Agnieszka napisał(a)
Słuchaj, a może te dwa jałowce zostaną przy tej kompozycji w kształcie litery V?

Które jałowce masz na myśli ???
Ta kompozycja w kształcie V chyba za bardzo wychodzi na planowany trawnik wiec i tak jest do przesadzenia .
Musimy się trzymać ogólnej koncepcji trawnika pośrodku, bo inaczej się zamotamy )
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 23:20, 15 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Mam na myśli te Mint Julep. Te żółte tuje i tak idą pod płot, więc z kompozycji pozostaną2 skyrockety, 2 mint julep (są na zewnątrz od skyrocketów), danica x2 i nidiformis x1. Może zostawić skyrockety i mint julep, a te maluchy z przedniej części kompozycji przenieść GDZIEŚ ))

Absolutnie nie chcę zmieniać koncepcji. Staram się pousuwać rośliny, aby zrobić miejsce dla trawnika. Tego się trzymamy!! Tak, tak! ))
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 23:29, 15 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Wybacz Gosiu, oczy już mi się kleją. Gapię się w ten komputer cały dzień, mam oczy jak dwa spodki )) Muszę już paść do łóżka. Kolorowych snów!
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 23:31, 15 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Problem w tym, ze Mint Julep z czasem wysoko sie wypiętrzy i szeroko rozrośnie.
Agnieszko a co z pozostałą częscią działki, czy tam jest już zagospodarowany teren, czy można ewentualnie coś tam przesadzić??
Pomysł z kulkami różnej wielkości w miejscu traw jest bardzo dobry.
Myślę, że trzeba wykorzystać jak najwięcej roślin, które już masz.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies