Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

monteverde 18:26, 14 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
znasz się "goniaczek" ,znasz))
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 19:25, 14 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Obserwuję Wasz piękny dialog i stopniowe dochodzenie do celu. Jestem bardzo ciekawy finalnego rozwiązania.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Agnieszka 19:39, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Zbyszku, zapraszamy! Może i Ty coś podpowiesz! Masz zadbany ogród i doświadczenie. Im więcej głów tym fajniej!
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 19:41, 14 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
anna_zochowska napisał(a)
znasz się "goniaczek" ,znasz))

Dziękuję Aniu)
Wracając do rabatki:
Zamiast róż można posadzic hortensję Anabelle.
Czerwone żurawki (wybór jest duży) lubią słoneczko, gorzej z hostami, wpełnym słońcu przez cały dzień raczej sobie nie poradzą
Czy ten świerk nie da trochę cienia ? A jaki to wogóle jest świerk ?
Ja kolekcjonuje hosty, mam ich wiele, zwłaszcza tych nowszych odmian.
Niektóre zbywam w sezonie aby miec kaskę na kolejne nowości ))
Nie wiem gdzie dokładnie rośnie ta sosenka szczepiona rośnie ale myślę, że w razie czego można troszkę tę nowa rabatkę przesunąc aby wszystko sie zmieściło.
Miskant Giganteus jest bardzo wysoką trawą trawą ale trzeba mu zostawic miejsce na rozrastanie kępy.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 19:47, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Gosiu, a co myślisz o takim eleganckim żywopłociku z bukszpanu (w stylu Danusi)? Tak naprawdę to chciałabym mieć w swoim ogrodzie taki elegancki akcencik Lubię dopieszczone rzeczy, mimo że samej mi to nie wychodzi

A swoją drogą: pamiętasz to zdjęcie ze ślimakiem z ogrodu Kuropatwy? Co tam Danusia wsadziła w środku tego ślimaka? Nie mogę się dopatrzeć. Runianka to nie jest, bo za plaskate. Masz jakieś podejrzenia?

Wracając do bukszpanu: z bukszpanu lubię wygląd, ale nie zapach. Dlatego nie chcę go w nadmiarze, ale w tym miejscu jakoś mi pasuje.... Zresztą zapachu zbytnio na tarasie nie będzie czuć, bo taras od strony zachodniej. Upatrzyłam już sobie nawet odmianę Faulkner, bo ponoć nie przemarza zimą. I rośnie do 1,5 m a nie do 4m, jak ten zwykły. Nie chciałabym, aby ten ślimaczek przekroczył 1m wysokości.... nawet chyba mniej... A mam wrażenie, że jak posadzę zwykły bukszpan, to szybko urośnie i od dołu zacznie tracić na wyglądzie, ale pewnie się nie znam i nie ma to takiego znaczenia, jak mi się wydaje.
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 19:53, 14 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Agnieszka napisał(a)
Gosiu, a co myślisz o takim eleganckim żywopłociku z bukszpanu (w stylu Danusi)? Tak naprawdę to chciałabym mieć w swoim ogrodzie taki elegancki akcencik Lubię dopieszczone rzeczy, mimo że samej mi to nie wychodzi

A swoją drogą: pamiętasz to zdjęcie ze ślimakiem z ogrodu Kuropatwy? Co tam Danusia wsadziła w środku tego ślimaka? Nie mogę się dopatrzeć. Runianka to nie jest, bo za plaskate. Masz jakieś podejrzenia?


Narysowałam przecież ten Danusiowy zawijasek bukszpanowy wokół brzozy ewentualnie jarzębiny.
Bardzo fajny akcent
W kwestii odmian to najlepiej doradzi Danusia, bo ja bukszpan stosuję raczej rzadko, zazwyczaj ten kulisty.
Na tamtym zdjęciu, o które pytasz jest trzmielina Fortune'a zaszczepiona na pniu.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 20:16, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)

Wracając do rabatki:
Zamiast róż można posadzic hortensję Anabelle.
Czerwone żurawki (wybór jest duży) lubią słoneczko, gorzej z hostami, wpełnym słońcu przez cały dzień raczej sobie nie poradzą (.
Czy ten świerk nie da trochę cienia ? A jaki to wogóle jest świerk ?
Ja kolekcjonuje hosty, mam ich wiele, zwłaszcza tych nowszych odmian.
Niektóre zbywam w sezonie aby miec kaskę na kolejne nowości ))
Nie wiem gdzie dokładnie rośnie ta sosenka szczepiona rośnie ale myślę, że w razie czego można troszkę tę nowa rabatkę przesunąc aby wszystko sie zmieściło.
Miskant Giganteus jest bardzo wysoką trawą trawą ale trzeba mu zostawic miejsce na rozrastanie kępy.


Hortensje kocham namiętnie i chyba z wzajemnością )) Mam chyba ze 13 krzaków w ogrodzie, ale moją faworytką jest hortensja wiechowata Tardiva. Tę kocham do szaleństwa, bo jest niewiarygodnie wytrwała, nie przemarza, rośnie w każdym miejscu, w którym ją posadzę (a przesadzałam ją już ze 3 razy w ciągu 3 lat), wytrzymuje susze, zalania i 30-stopniowe mrozy. Do tego wszystkiego przepięknie kwitnie! Czy to nie idealna roślina? Znosi wszystkie wariactwa ogrodnika-amatora, kaprysy pogody i odwdzięcza się pięknymi kwiatami! Cudna, po prostu! Więc z przyjemnością posadzę jeszcze jedną ))

Jeśli chodzi o świerk, to jest to najzwyklejszy świerk pospolity. Rośnie pięknie (odrobinę widać go na pierwszym planie na zdjęciu z pergolą i domkiem dla dzieci, widać tam też obie sosenki szczepione na pniu), już mnie przerósł, a kupiony był chyba 120 cm .
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 20:20, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
To wiem, Goniu Chodzi mi o tę roślinkę wewnątrz bukszpanu, na ziemi, takie zielone listki, niziutko na ziemi.

Co do zawijaska, to zaproponowałaś tawułkę, a skłaniałabym się do bukszpanu. Dlatego pytałam. Zawijaska narysowałaś artystycznie!!! Czy teraz rysunek rysowała Twoja siostra?
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 20:27, 14 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Agnieszka napisał(a)
To wiem, Goniu Chodzi mi o tę roślinkę wewnątrz bukszpanu, na ziemi, takie zielone listki, niziutko na ziemi.

Co do zawijaska, to zaproponowałaś tawułkę, a skłaniałabym się do bukszpanu. Dlatego pytałam. Zawijaska narysowałaś artystycznie!!! Czy teraz rysunek rysowała Twoja siostra?

Na tej fotce widzę tylko zielone plamki i nie mogę tego rozszyfrowac
Napisałam o tawułce alternatywnie ale bukszpan byłby idealny.
Rysunek robiłam własnoręcznie, więcej było ścierania niż rysowania).

____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 20:40, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Bardzo udany rysunek! Mi nie pomogłaby gumka do ścierania, prawdopodobnie prędzej wytarłabym dziurę w papierze przy ciągłych poprawkach )))

A tu lepiej widać sosenki i kółko z pergolą. Stan trochę nieaktualny, bo z 2009 roku. Sosenki dorodniejsze, przy pergoli nie ma już chmielu Aureus, pergola zmieniła wygląd. No nieważne, chodzi o sosenki.


____________________
Agnieszkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies