Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Agnieszka 22:31, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
gardenarium napisał(a)
Witaj Agnieszko, wszystko jutro przestudiuję dokładnie, bo "przeleciałam" za szybko.
Fajnie Cię powitać, na pewno pomożemy, bo już widzę, tyle osób zajęło się Twoim ogrodem. Dzięki wszystkim. Agnieszka potrzebuje pomocy, bo ma komunię w tym roku, ale da radę na pewno. Byłam w tym ogrodzie na konsultacji więc też na pewno będę pomocna.
Kotki śliczne, widziałam je.


No witaj, Danusiu! Już wróciłaś? Fajnie. Odpoczęłaś?

Jak widzisz wątek (ku memu zaskoczeniu) rozwinął się w błyskawicznym tempie. Ale to zasługa życzliwych forumowiczów, bo chcą rozmawiać i dzielić się wiedzą i swoim potencjałem. Już mi wiele podpowiedzieli! )) Jeśli uznasz, że idziemy w złym kierunku, to koryguj od razu, proszę.
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 22:33, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
anna_zochowska napisał(a)
to posadź "Pink Diamont" też wiechowata hortensja)


Powiem Ci Aniu w tajemnicy, że mam ją na oku )) Podoba mi się bardzo, tylko jakby brakowało mi zachęty i pomysłu na dobre miejsce dla niej. Dlatego odkładałam to na bliżej nieokreślony termin. Ale teraz... Kto wie?
____________________
Agnieszkowy ogródek
monteverde 22:46, 14 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mnie się bardzo podoba choina kanadyjska "Pendula",fantastycznie rośnie)) dzieci by kiedyś miały kryjówkę,postaraj się o jodłę hiszpańska"Kelleriis" jest śliczna
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Agnieszka 22:52, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
anna_zochowska napisał(a)
mnie się bardzo podoba choina kanadyjska "Pendula",fantastycznie rośnie)) dzieci by kiedyś miały kryjówkę,postaraj się o jodłę hiszpańska"Kelleriis" jest śliczna


Chciałam im kiedyś zrobić taki szałas z korony drzewa. Zaczęłam od morwy białej. Ktoś mi odradził, bo w koronie z owocami będzie za dużo os, dzieciaki będą uciekać od takiego szałasu.

Zdecydowaliśmy się na wiąza Camperdownii, ale chyba posadziliśmy go w zbyt mokrym miejscu. Chorował całe ubiegłe lato. Nie wiem czy ruszy na wiosnę, czy jednak padnie. Chociaż ktoś mi powiedział, że to też nienajlepszy wybór, bo korona będzie rosła wolno i pożytek z tego będzie dopiero za kilkanaście lat, jak już dzieci wyrosną i nie będą tego potrzebowały.

Myślałam o brzozie Youngii, ale nie mam już na nią miejsca.....

Ale sam pomysł jest przedni!!!!!
____________________
Agnieszkowy ogródek
monteverde 23:00, 14 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
powodzenia)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Matka 23:03, 14 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
czy wiąza trzeba jakoś podpierać żeby właśnie powstał a'la parasol?fajny pomysł z czyms w rodzaju altany!
____________________
U Matki
Agnieszka 23:13, 14 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Bogda napisał(a)
czy wiąza trzeba jakoś podpierać żeby właśnie powstał a'la parasol?fajny pomysł z czyms w rodzaju altany!


Można go przycinać odpowiednio, aby ukształtował koronę w kształcie parasola, ale to dla baaardzo cierpliwych Dla tych mniej (czytaj: ja) należałoby stworzyć konstrukcję podtrzymującą gałęzie. My mieliśmy wykorzystać kątowniki i bambusowe patyki, ale obawiam się, że nie będzie takiej potrzeby...
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 21:40, 15 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Wracając Gosiu do Twojego szkicu...

Sądzisz, że mogłabym gdzieś w tej rabacie umieścić któreś z poniższych kwiatów? One są już w tej chwili na tej rabacie, ale nie bardzo czuję, czy będą tam pasowały.... Nie chciałabym zepsuć efektu.... To ma być wizytówka domu, jak to ujęła Danusia, więc powinno być elegancko

Poza jeżówkami (różowa i biała) są tam jeszcze:

lilie (nie pamiętam nazw)


taki miszmasz właśnie przy latarence na tej rabacie:



Na ostatnim zdjęciu widać taką bordową koniczynę. Mam z nią bardzo duży kłopot na tej rabacie. Zna ktoś jakiś dobry sposób na pozbycie się jej?Niby całkiem fajnie wygląda jak kwitnie (drobne żółte kwiatki), ale nie lubię jej. Ktoś powiedział, żeby jej nie wyrywać, bo fajnie zadarnia. No i przez jeden sezon nie wyrywałam. Teraz nie daję jej rady ((
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 21:50, 15 sty 2011


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Możemy jeszcze wykorzystać marcinki:
białe (koło 40 cm wys)


i ciemno-fioletowe (koło 80 cm wys). Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia...

I żółty pełnik, ale on to taki krótkotrwały, sądzę, że lepiej go gdzieś schować....
____________________
Agnieszkowy ogródek
goniak 21:54, 15 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Ta koniczynka jest bardzo upierdliwa, bo niby taka mała a korzeni się niezwykle głęboko.
Jeśli nie chcesz używac chemii to pozostaje przekopanie i dokładne wybranie korzonków.
Agnieszko, czy to żółte to może jałowiec Lime Glow ??
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies