Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Agnieszkowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Agnieszkowy ogródek

Agnieszka 19:11, 29 paź 2012


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)
Piękne zakątki w jesiennych barwach, bardzo klimatyczne
Agnieszko, dziękuję za gratualacje i bez obaw, nie mam parcia na szkło


Dzięki, Gosia. Na razie buszuję u Ciebie w ogrodzie )). Zasypałam Cię pytaniami!!!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Dorka 18:52, 05 lis 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Agnieszka napisał(a)
A tutaj już piękne słońce w moim ogrodzie. To zdjęcia z połowy września. Cudownie wybarwiły się hortensje. Teraz są jeszcze ciemniejsze. Mogę na nie patrzeć godzinami ...




Jak radzisz sobie z koszeniem trawy przy żurawkach ?
____________________
Dorota Białołęka
goniak 21:57, 23 gru 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276


Ps. Mam nadzieję, że z Nowym Rokiem będzie Cię troszkę więcej na forum czego sobie i Tobie życzę
____________________
Małgosia mój zielony świat
Agnieszka 19:58, 26 gru 2012


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Dorka napisał(a)


Jak radzisz sobie z koszeniem trawy przy żurawkach ?


Szczerze powiedziawszy, radzi sobie mój mąż, ja do tego ręki nie przykładam )).
A tak naprawdę, to na tym zdjęciu nie widać, ale jest tam ułożona kostka, po której spokojnie może przejechać kółko kosiarki. To wystarcza. Dodatkowo przycinam brzegi trawnika. Akurat dawno tego nie robiłam, w związku z czym trawa mocno zbliżyła się do żurawek. Im bliżej jesieni, tym mniej chce mi się wykonywać przycinanie brzegów. Ale w sezonie staram się o tym pamiętać. To bardzo ułatwia pracę .
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 12:36, 28 gru 2012


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
goniak napisał(a)


Ps. Mam nadzieję, że z Nowym Rokiem będzie Cię troszkę więcej na forum czego sobie i Tobie życzę


Gosia, bardzo dziękuję za życzenia . Mam nadzieję, że Ty też miałaś udane Święta .

Co do mojej obecności na forum, to nabyłam jakiejś delikatnej alergii na pewien rodzaj wypowiedzi . Poza tym forum nie ma już tego kameralnego wymiaru, jaki miało wcześniej, kiedy się pojawiło.... Tego mi jakoś brak, dlatego się wycofałam. Trudno się przebić przez tłum. Postaram się jednak częściej zaglądać... Buziaki dla rodzinki i psiaków )) :*
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 11:48, 25 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
W styczniu zawsze przeglądam zdjęcia ogrodu i myślę, co by tu tak jeszcze....? Ulepszyć, rzecz jasna! . Głowię się nad tą rabatą za domem, ale o szczegółach - tutaj: http://www.ogrodowisko.pl/watek/2366-przemeblowanie-na-tylach?page=2.
____________________
Agnieszkowy ogródek
AkapulkoBial... 00:50, 06 paź 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Agnieszka napisał(a)
Brzozy też zaatakowane przez chrząszcza, który zawsze mi się podobał. Aż do teraz... Ma taki piękny metaliczny połysk...

Ale jak zobaczyłam go na brzozie zażerającego w najlepsze listki, znienawidziłam go szczerze i od razu!!!
Dodatkowo obie brzózki zostały zaatakowane przez maciupeńkie zielonkawe gąsieniczki z ciemnymi łebkami, wygięte swoimi ciałkami w kształt litery L. Też wypadałoby to czymś popryskać... Tylko czym?

Znalazłam potem zmienione listki na porzeczce:


A od spodu chyba jakieś mszyce?

Jak to zwalczyć? Oprysk będzie raczej trudny, bo jak mam opryskać liście od spodu w wielgachnym krzaku porzeczek? Co roku oskubuję te czerwone listki, ale to chyba dużo nie daje....



Witam odnosnie tego tematu , mam taki sam problem z moimi porzeczkami własnie takie listki się porobiły w porzeczkach, teraz nie wiem co będę robiłą . bo te porzeczki , przeniosłam na Ranczo z pod mojego domowego ogródka , teraz boję się że te małe nie wiadomo co przeniesie sie na mój nowy ogród i nowe drzewa na wiosnę.
____________________
Ranczo Akapulko
Katkak 20:11, 07 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Agnieszko . Mam pytanie odnośnie Twojej brzozy Schneverdingen Goldbrike. Otóż chodzi mi o to, że uwielbiam rośliny o takich seledynowych liściach i chcę właśnie kupić sobie brzozę. Zastanawiam się między tą właśnie odmianą, a brzozą omszoną aurea. Czy pamiętasz jakiej wielkości sadzonkę kupowałaś i ile mniej więcej kosztowała? I czy jej listeczki faktycznie są takie seledynowe? A może mogłabyś mi poradzić na którą, z tych dwóch odmian się zdecydować? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Agnieszka 19:01, 07 lip 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
Katkak napisał(a)
Witaj Agnieszko . Mam pytanie odnośnie Twojej brzozy Schneverdingen Goldbrike. Otóż chodzi mi o to, że uwielbiam rośliny o takich seledynowych liściach i chcę właśnie kupić sobie brzozę. Zastanawiam się między tą właśnie odmianą, a brzozą omszoną aurea. Czy pamiętasz jakiej wielkości sadzonkę kupowałaś i ile mniej więcej kosztowała? I czy jej listeczki faktycznie są takie seledynowe? A może mogłabyś mi poradzić na którą, z tych dwóch odmian się zdecydować? Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Kasia, wybacz, że dopiero teraz odpisuję, ale czerwiec był dla nas bardzo wyczerpujący i dopiero teraz łapię oddech....

Jeśli chodzi o brzozę Schneverdingen Goldbirke, to jest to moje najukochańsze drzewo w ogrodzie! Jest tak cudną odmianą brzozy i tak pięknie wygląda wiosną i przez resztę roku, że jestem w nim zakochana po uszy!!! Kupowałam ją jako drzewko wielkości 120 cm u Szmita. Sam ją zresztą polecał. Pytałam wtedy jednocześnie o inną brzozę (być może właśnie o tę omszoną, o którą Ty pytasz), ale pan Szmit powiedział, że Schnerverdingen mniej się przypala na ostrym słońcu (a u mnie właśnie rośnie od południa).

Drzewo jest piękne, proste jak strzała, cudownie wygląda wiosną (liście w kolorze jaskrawo limonkowym). Uwielbiają ją też ptaki, bo od dwóch lat wisi na nim domek dla ptaków. W zeszłym roku były trzy pokolenia mazurków, w tym chyba dopiero jedno, ale cały czas "jest ruch w interesie" .

Brzoza robi wrażenie na wszystkich naszych gościach. Jest cudna, daje piękny ażurowy cień, delikatnie szumi listkami. Polecam z całego serca!!!
____________________
Agnieszkowy ogródek
Agnieszka 19:32, 07 lip 2014


Dołączył: 01 sty 2011
Posty: 934
A to świeżutkie zdjęcie tej brzozy:

____________________
Agnieszkowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies