Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Spróbuję...bo dla chącego- nic trudnego ;-)

ewalm 23:05, 19 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Julio, jeżeli chcesz ogród kolorowy, troszkę w stylu wiejskim możesz np. otoczyć każde drzewo sześciokątną obwódką wykonaną np. z cegły, a duże drzewo w narożniku ławką w tym samym kształcie, a pomiędzy nimi zrobić rabaty, obsadzone krzewami a z z przodu także bylinami kwitnącymi.

____________________
Ogródek na trzy lata
juliak 14:14, 20 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Ewuniu- kolejny wspaniały pomysł. Teraz tak sobie myślę,że nie mam takiego kącika rekreacyjnego ze stolikiem, krzesłami. Może zamiast tej ławeczki to taki sześciokątny plac z cegły lub kostki przed czereśnią. Chyba że pasuje i ławka i plac?
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
ewalm 01:31, 21 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
chyba lepiej sam placyk, albo placyk z prostą pojedyncza ławką pod drzewem, bo ławeczka sześciokatna do siedzenia i tak nadawałaby się głownie z przodu, a jej sześciokątny kształt to raczej taka forma małej architektury niż rozwiązanie uzasadnione funkcjonalnie, nawiązująca do obwódek przy pozostałych drzewach, a jednoczesnie odróżniająca akurat to narożne drzewo, tak żeby były trzy jednakowe , a w rogu trochę inaczej. Ale jesli zrobisz placyk, to myślę że sześciokątna ławka nie jest już potrzebna, bo placyk przejmie jej rolę "kompozycyjną", a przy tym będzie przydatny.

No właśnie od tego powinnaś zacząć: co jest Ci w ogrodzie potrzebne? jakie miejsca?
____________________
Ogródek na trzy lata
juliak 13:43, 21 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Dziękuję Ewuniu za pomoc- to rozwiązanie rabat będzie dla mnie najlepsze- jest placyk, sporo trawnika- miejsca zabaw dla dzieci są rabaty- kolorowe oraz pozostałe nasadzenia maskujące ogrodzenie-cudownie...
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
ewalm 14:09, 21 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627

tylko placyk tak wsunięty w rabaty, trochę bliżej drzewaniż na rysunku, tak żeby tylko trzy boki z przodu graniczyły z trawnikiem
____________________
Ogródek na trzy lata
juliak 23:17, 21 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Dziś był piękny słoneczny dzień- pomimo niekorzystnych prognoz. Wyszłam z małą do ogrodu- drzewa owocowe zaczynają rozwijać pąki kwiatowe. Wyobrażałąm sobie już jak sadzę i pielęgnuję moje roślinki o ogród zmienia się w oazę spokoju w której można się zrelaksować... Już niedługo ale małymi kroczkami... bardzo podoba mi się wizja jakby wiejskiego ogrodu pomimo iż jeszcze 2 tyg. temu myślałam,że wszędzie będą iglaki.
Dziewczyny miałyście rację- ciężko pogodzić obowiązki świeżej mamuśki i planować ogród. Na forum wpadam na chwilkę bo już po 23:00 a w nocy będzie obowiązkowa pobudka na karmienie.
Nakreśliłam nowy plan rabat który uwzględnia wcześniejsze wskazówki i przemyślenia.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 23:25, 21 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
o kurcze- i nie mogę wgrać...spróbuję jutro....dobranoc.
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
juliak 20:42, 22 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Myślę, że docelowo rabaty będą wyglądały tam jak poniżej.


nie wiem jak poprowadzić rabatę do warzywnika???????[
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
ewalm 21:47, 23 kwi 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Julio, raczej ten drugi rysunek
____________________
Ogródek na trzy lata
juliak 11:01, 24 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 149
Więc pierwszy etap jest zakończony- wyznaczanie rabat Teraz muszę się zastanowić nad roślinnością. Kierując się waszymi wskazówkami muszę rozejrzeć się za krzewami liściastymi i bylinami. Zatem do dzieła- szperamy w necie... Może macie jakieś sprawdzone gatunki, które widzielibyście w moim ogrodzie?
____________________
Julia Spróbuję bo dla chcącego nic trudnego
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies