Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki cisów, cis - Taxus - misecznik cisowiec

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki cisów, cis - Taxus - misecznik cisowiec

Mazan 08:41, 09 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
MariBere

Obydwa środki są systemiczne, zatruwają roślinę od środka. Wystarczy że zastosujesz jeden z nich. Mieszanie zapobiega uodparnianiu się szkodnika.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mary 11:26, 09 lip 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Dziękuję.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mixtoorka 09:13, 15 lip 2016


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Mazan napisał(a)
Koti

Mospilan i za 10 dni oprysk kohinorem. Wylęg szkodnika może trwać nawet ponad tydzień dlatego startuj z opryskami. Miseczek masz naprawdę dużo, chyba że to jakiś fotomontaż. Czas wylęgu może potrwać do pierwszego tygodnia lipca. Siły rozłóż równomiernie.



Pozdrawiam


Witam! Zauważyłam na moich cisach też miseczniki i białe maleńkie kropeczki, zapewne potomstwo...ale ciągle leje...jak zrobić oprysk? Musi być zupełnie sucho?

Miseczek u mnie też cała masa... ;(
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mazan 09:41, 15 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mixtoorka

Miseczki teraz to już tylko "ozdoba". Wykorzystuj 3 - 4 godzinne przerwy w opadach i opryskuj b. dokładnie w przeciwnym razie masz szansę na przyszłoroczną hodowlę.
Jeżeli jest zbyt duża wilgotność użyj adiuwanta. W ostateczności może go zastąpić mydełko w płynie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mixtoorka 12:12, 15 lip 2016


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Mazan napisał(a)
Mixtoorka

Miseczki teraz to już tylko "ozdoba". Wykorzystuj 3 - 4 godzinne przerwy w opadach i opryskuj b. dokładnie w przeciwnym razie masz szansę na przyszłoroczną hodowlę.
Jeżeli jest zbyt duża wilgotność użyj adiuwanta. W ostateczności może go zastąpić mydełko w płynie.



Pozdrawiam


Hej! Dziękuję, przystąpię dziś do akcji.Podobno weekend ma być lepszy. Już w zeszłym roku walczyłam ale jak widać nieskutecznie bo namnożyło się dziadostwo i miseczkowych ozdób cała masa...
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
PiotrekD 22:38, 09 mar 2017

Dołączył: 26 mar 2015
Posty: 7
Witam wszystkich po zimie

I trochę odświeżam czy nie najwyższa już pora na Promanal w sobotę ma nie padać ale ledwie 5-6 stopni
Czy lepiej poczekać tydzień ma być około 10 ale nie wiadomo co z deszczem
A może już za późno długa ta zima w tym roku i się człowiek gubi
U mnie niestety tylko weekendy zostają

Doradźcie proszę
Mazan 11:12, 10 mar 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
PiotrekD

Przy takiej temperaturze Preparat olejowy nie spełni swego zadania, gdyż szybko zgęstnieje. Dlatego ustalona jest średnia 10 - 12* C. Jeśli widzisz pod lupą owady wówczas możesz użyć Miedzianu. One przy tak niskich temperaturach nie wybierają się 'na spacery'.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Natalia21 13:36, 30 maj 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 29
Witam. Mam mase miseczników ns cisie, tak sobie myśle jakby je potraktować preparatem Dursban. Stosuję go na pędraki. Jeżeli te latwy na cisu żerują to trucizna będzie krążyć w sokach rośliny. Chyba już żerują bo mam ciemny nalot na igłach. Więc opryski chyba już wskazane.
Adela 21:11, 07 cze 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Witam,
Przeanalizowałam cały wątek i chyba właśnie mam tego gościa na żywopłocie z cisa Hiksii.
Początkowo sądziłam, że to choroba grzybowa (a może też?) powoduje żółnięcie igieł od środka. Igły sypią się.
Nieświadoma opryskałam topsinem.

Dziś przyjrzałam się dokładniej. Wygląda to tak:




Z lektury tego wątku wnioskuję, że na oprysk jest jeszcze za wcześnie i należy go wykonać Mospilanem, później Kohinorem.

Bardzo proszę o wyrażenie swojej opinii, bo ja żadnej pewności nie mam. To tylko moja dedukcja.
____________________
Ela - Moja ostoja
Mazan 08:13, 08 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Adela

Obserwuj codziennie ze szkłem powiększającym. Jeśli zauważysz drobne białe kreseczki /punkciki/ na igłach czy pędach stosuj oprysk dokładnie środek krzewu, żeby 'hodowla' nie rozwinęła się nadmiernie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies